10 błędów, które popełniamy o poranku

Jaki jest poranek, taki będzie cały dzień. Właśnie dlatego, od pobudki i innych czynności, które robimy po obudzeniu się, zależy nasze samopoczucie, wydajność pracy i zdrowie w całości.

Jeśli chcesz pryskać energią, być zawsze aktywnym, musisz wyeliminować ze swego życia kilka błędów, które dezorganizują i psują nastawienie do całego dnia.

1. Nieregularny sen

ranek

Odwlekanie pobudki na 5-10 minut sprawia, że czujesz się zmęczony i brakuje ci energii. Jeśli nie będziesz wstawać codziennie o tej samej porze, będziesz walczyć z sennością, nawet jeśli spałeś 8 godzin.

2. Ciemny pokój

ciemny pokój

O wiele przyjemniej spać w ciemnym pokoju niż przy świetle księżyca czy latarni. Jednak popełniasz wielki błąd, jeśli się budzisz w ciemnym pokoju. Światło dzienne reguluje nasz zegar biologiczny, wpływa na naszą produktywność, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie.

3. Zaburzenie rytmu okołodobowego

sen

Na pewno będziesz się wysypiać, jeśli zaczniesz kłaść się i wstawać o tej samej godzinie. Na początku być może będziesz miał z tym trudności, ale po jakimś czasie pobudki staną się błahostką. Nie będziesz więcej walczyć z sennością i będziesz miał więcej czasu dla siebie.

4. Szybko wyskakujesz z łóżka

wesoło

Takie nagłe wstawanie może powodować zawroty głowy i omdlenia. Zanim więc wystartujesz, usiądź i daj organizmowi czas na obudzenie się.

5. Brak porannej gimnastyki

trening

Poranna gimnastyka jest kluczem do właściwego funkcjonowania metabolizmu. Pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również wagę. Wykonując poranne ćwiczenia, przyzwyczaisz swoje ciało do porannej porcji ruchu.

6. Nagłe odstawienie kawy

kawa

W ciągu pierwszej doby od odstawienia kawy notuje się bóle głowy, senność, drażliwość, zmęczenie, niezdolność do efektywnej pracy i zaburzenia koncentracji uwagi. Warto więc stopniowo zmniejszać ilość spożywanej kawy.

7. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej

zęby

Każdy z nas doskonale wie, że zęby należy myć dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jednak niektórzy z nas nie zawsze o tym pamiętają. Nieodpowiednia higiena jamy ustnej ma szereg negatywnych następstw: brzydki zapach z ust, procesy zapalne w jamie ustnej, osad na zębach, zepsute zęby. Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz pamiętać o regularnym myciu zębów.

8. Zaczynamy dzień z telefonem

telefon

Większość z nas zaczyna dzień nie od kawy, lecz od sprawdzenia, co słychać na Facebooku, Instagramie. Jeśli chcesz być energicznym przez cały dzień, zapomnieć o bezsenności i zwiększyć efektywność i produktywność pracy, nie sięgaj po telefon lub tablet w ciągu 60 minut po obudzeniu się.

9. Brak samoorganizacji

piszy

Jeśli ciągle brakuje ci czasu, to oznacza, że jesteś niepoukładany i nie masz własnego systemu samoorganizacji. Czasami mamy tyle spraw na głowie, że niektóre z nich, mniej ważne, schodzą na drugi plan. Zapominamy o nich na kilka miesięcy. Jeśli chcesz mieć wszystko pod kontrolą, efektywnie zarządzać czasem, musisz ułożyć listę spraw, które masz do wykonania, dokładnie planując, kiedy masz wykonać daną czynność. Dzięki temu będziesz miał spokój w głowie i porządek na biurku, więcej czasu na robienie tego, co chcesz, nauczysz się radzić sobie z natłokiem spraw.

10. Brak śniadania

jedzenie

Dla niektórych śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dla innych nie. Istnieje kilka powodów, dlaczego rezygnujemy ze śniadania: późne wstawanie, brak czasu, niechęć do gotowania. Jednak każdy z nas powinien pamiętać, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest tak samo ważne, jak mycie zębów lub zdrowy sen. Śniadanie to posiłek, który dodaje nam sił, zapewnia energię na nowy dzień, zwiększa produktywność i efektywność.

Jednak musisz pamiętać o tym, że podczas śniadania najlepiej nie spożywać produktów, bogatych w węglowodany, które pobudzają w mózgu uczucie głodu, więc zaczynamy się przejadać.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty