10 bombowych świątecznych witryn domów towarowych

Grudzień – magiczny miesiąc. Nawet jeśli nie jesteś już dzieckiem, właśnie w tym miesiącu wydaje się, że cuda się zdarzają, a życzenia się spełniają! Już dziś możesz się zanurzyć w atmosferze prawdziwej bajki.
10 bombowych świątecznych witryn

Zaczniemy od podróży – zajrzymy do 10 witryn największych domów towarowych świata, których okna zdobiły najpiękniejsze bożonarodzeniowe aranżacje.

1. Macy’s w Nowym Jorku

Macy’s

Jeden z największych i najstarszych domów towarowych w Nowym Jorku "Macy’s " już dawno znajduje się na liście najczęściej odwiedzanych "Zabytków Nowego Jorka" obok Statui Wolności i Empire State Building.

W zeszłym roku projektanci domu towarowego "Macy’s " postanowili odtworzyć w witrynach klasyczne sceny bożonarodzeniowe z dzieciństwa, aby każdy dorosły mógł znowu poczuć się dzieckiem.

"Belive" – wierzyć i darować miłość – główne hasło świąt bożonarodzeniowych domu towarowego.

2. Tiffany & Co w Nowym Jorku

Tiffany

Każda kobieta chciałaby dostać na gwiazdkę biżuterię z tego sklepu. W zeszłym roku modny sklep "Tiffany & Co" zapraszał swoich gości w niezwykłą podróż Nowym Jorkiem na pokładzie statku w towarzystwie sylwestrowej choinki, ozdobionej perłami i diamentami.

3. Bloomingdale’s, Nowy Jork

Bloomingdale's

Drugi ogromny dom towarowy w Nowym Jorku postawił na połączenie mody i sztuki. Do dekoracji witryn sklepowych zaprosił artystów wideo, którzy przygotowali specjalne instalacje z neonów. Osiem witryn udekorowały ogromne żyrandole, z których każdy mieni się innymi kolorami. Po świętach każdy z nich zostanie zlicytowany na specjalnej aukcji, z której dochód trafi do potrzebujących dzieci.

4. Lord & Taylor w Nowym Jorku

Lord

Każdy, kto chciał zostać częścią niezwykłej bajki, koniecznie odwiedził luksusowy dom towarowy Lord & Taylor w Nowym Jorku. W zeszłym roku pięć witryn przekształciły się w magiczne sceny z "Zaczarowanego Lasu" z około 30 figurkami zwierząt, zrobionych ręcznie w każdej witrynie. Mówią, że sowy w gnieździe na zaśnieżonym drzewie na tle granatowego zachodu słońca sprawiły ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również na dorosłych.

5. Saks 5th Avenue w Nowym Jorku

Saks Fifth Avenue

Największy dom towarowy w Nowym Jorku został udekorowany w motywy z bajki o Dziadku do Orzechów. Kilka ogromnych witryn opowiada znaną każdemu historię Klary i myszy. Tutaj pod różowymi cukrowymi obłokami na polanie z landrynek Klara i myszy częstowały smacznym tortem.

6. Galeria Lafayette

Galeries Lafayette

Zeszłorocznym motywem przewodnim dekoracji Galeries Lafayette przy Bulwarze Haussmanna był śnieg. Cały dom towarowy został przystrojony w bieli z wykorzystaniem nowych technologii. W głównej witrynie domu towarowego projektanci odtworzyli wzruszającą historię "Arktyczna Wigilia" z papieru. Główni bohaterowie historii – rodzina niedźwiedzi polarnych, którzy w wyniku intensywnego topnienia lodowców muszą wędrować w poszukiwaniu nowego domu. Choinka również była wykonana z papieru. Najciekawszą jest możliwość zainstalowania specjalnej aplikacji, która pozwala nam zobaczyć dodatkowe elementy dekoracji, jak na przykład misie polarne, spacerujące po centrum handlowym.

7. Printemps w Paryżu

Printemps

W zeszłym roku projektanci największego centrum handlowego w Paryżu zabrali wszystkich chętnych w niezwykłą podróż wraz z Julesem i Violettą, którzy przypadkowo zostali w sklepie po jego zamknięciu w Wigilię. W każdej witrynie dzieciaki odbywali nową podróż, stwarzając w taki sposób kolejny rozdział bajki.

"Le Cabaret Imaginaire" została ulubioną witryną klientów!

8. Fortnum & Mason w Londynie

Fortnum Mason

Unikalny dom towarowy przy ulicy Piccadilly jest popularny nie tylko wśród mieszkańców i turystów, ale również wśród członków rodziny królewskiej. Projektanci zdziwili wszystkich! Główne hasło witryn - "Razem jesteśmy lepsi". W dziewięciu witrynach sklepu artysta Brett Ryder stworzył ręcznie 3D-kompozycje (z podtekstem politycznym) o łączeniu i przymierzeniu się klasycznych wrogów.

9. Liberty w Londynie

Liberty

Liberty – to najstarszy dom towarowy w Wielkiej Brytanii, w którym gwiazdy dokonują zakupów, a turyści zwiedzają. Ulokowany jest w zabytkowym budynku gotyckim przy Regent Street. Witryny sklepu były udekorowane w motywy z bajki o Dziadku do Orzechów przy współpracy z Królewskim baletem. W każdej witrynie znajdowało się mnóstwo drewnianych żołnierzyków i baletnic.

10. Selfridges w Londynie

Selfridges

Selfridges w Londynie – luksusowy dom towarowy w Londynie, więc jego witryny nie mogą być nudnymi i banalnymi. W zeszłym roku Św. Mikołaj w towarzystwie manekinów w bardzo nowoczesnych dekoracjach ubranych przez różnych projektantów mody, bawił się na imprezie. Za oknem wesołe towarzystwo mogło podziwiać wspaniałe krajobrazy – od Everestu do Matterhorn.

źródło:Cntraveler
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty