10 cech, po których rozpoznasz prostaka

Nasze zachowanie mówi o nas wiele, nawet gdy sami nie jesteśmy tego świadomi. Na pewno każdy z nas spotykał na swojej drodze życiowej arogantów i chamów, których zachowanie jest bardzo irytujące i żenujące.

W niniejszym zestawieniu 10 cech, po których rozpoznasz prostaka.

1. Brak szacunku dla rozmówcy

stres

Prymityw rozmawia wyłącznie o sobie. Nie rozmawia z ludźmi, tylko z samym sobą. Nie słucha tego, co ma do powiedzenia rozmówca. Rozmowa wygląda jak monolog, a nie dialog. Brak szacunku dla rozmówcy jest niezbitym dowodem na to, że masz przed sobą ignoranta i grubianina.

2. Mówi za głośno

krzyk

Prostak ma w nosie, co się dzieje wokół niego. Na przykład przyjęcie w firmie, na które wpada prostak, zmienia się w chaos. On zaczyna głośno mówić, śmiać się, sypać głupimi żartami, opowiadać o swoim życiu prywatnym. Prymityw nie rozumie, że mało kogo obchodzi jego życie prywatne i on przeszkadza innym ludziom się bawić. Tylko małe dziecko może się zachowywać w taki sposób.

3. Zarozumiałość i raniące słowa

duża

Prostak, zamiast tego, aby wesprzeć swego przyjaciela, który popełnił błąd, zacznie powtarzać "a nie mówiłem". Będzie chciał udowodnić, że jest mądrzejszy od ciebie. Człowiek inteligentny zawsze wesprze na duchu i pocieszy kumpla.

4. Brak tolerancji

dziecko

Problem, często występujący na linii rodzice-dziecko. Niestety konflikt pokoleń, to znaczy różnice poglądów między młodymi ludźmi a rodzicami istniały zawsze. Prostackie zachowanie w tej sytuacji eksponuje rodzic, który na wszelkie sposoby poniża dziecko. Kolejne pokolenie różni się od poprzedniego. Niestety prostak nie może tego zaakceptować.

5. Pytania dotyczące ślubu

wesele

Wiele dziewczyn ma do czynienia z sytuacjami, kiedy to krewni lub znajomi ciągle się dopytują o ślub i dzieci. Są to pytania dość krępujące i irytujące. Jednak ten problem nie dotyczy wyłącznie kobiet. Mężczyźni też często muszą odpowiadać na takie niezręczne pytania. Osoby, które zadają pytania, dotyczące życia prywatnego, zachowują się głupio i arogancko. Najlepiej zapytać, dlaczego twój znajomy\ znajoma dotychczas nie założyli rodziny i z szacunkiem potraktować ich decyzję.

6. Zawsze idealny

kucharz

Najgłupsze, do czego się można przekonać – to, że jesteś idealny i nie masz żadnych wad. Prostak jest święcie przekonany, że jest naj-naj-naj. Czyli najmądrzejszy, najładniejszy, najbardziej odważny. Przy tym niemożliwie go przekonać do tego, że tak naprawdę nie jest. Arogant uwielbia się kłócić i sprzeczać, ponieważ jest przekonany, że zawsze ma rację. Najlepiej przyznać mu rację i nie dyskutować.

7. Żadnych kompromisów

most

Dla prostaków nie ma złotego środka. Czarne to czarne, a białe to białe. Arogant nie znosi kompromisów. Chyba nie warto mówić o tym, że taka postawa nie zjednuje mu ludzi, a całkiem odwrotnie, w taki sposób zraża je do siebie. Jedno ukośne spojrzenie i prostak ma jeszcze jednego wroga. Niestety takie osoby nie da się zmienić.

8. Brak własnego zdania

gra

Prostak zazwyczaj nie ma własnego zdania. Podporządkowuje się innym, aby zdobyć ich sympatię albo zmienia zdanie tylko dlatego, żeby dopasować się do ludzi i sytuacji. Często naśladuje osobę, która jest dla niego autorytetem.

9. Lęk

strach

Życiem prostaka kieruje strach. Nigdy nie próbuje niczego nowego, zawsze ustępuje w obliczu strachu. Lęk zatruwa mu życie. Być może warto nauczyć się stawiać czoło swoim lękom i uwolnić się od strachu, by móc czerpać z życia pełnymi garściami?

10. Niegrzeczność

krzyczy

Jedna z podstawowych cech prostaka i aroganta – niegrzeczność i opryskliwość. Prostak nie wie, czym jest savoir-vivre. Nigdy nie podziękuje i nie przeprosi. Grubianin uważa, że nieuprzejmość i arogancja to zalety, a nie wady. Na pewno nikt nie chce mieć w gronie swoich przyjaciół opryskliwych ignorantów i chamów.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty