10 ciekawych faktów o mężczyznach, które powinna znać każda kobieta

Mężczyźni to płeć silna, więc nie mają prawa na popełnienie błędów. W społeczeństwie panuje stereotyp, że facet to twardziel, który nigdy nie okazuje emocji oraz uczuć. Nic bardziej mylnego. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, mają wady, fobie, lęki i emocje.

Świat kobiety diametralnie się różni od świata mężczyzny. Opanowany, silny, twardy mężczyzna zmienia się nie do poznania w gronie swoich najbliższych. Jakie więc tajemnice kryją w sobie przedstawiciele płci męskiej? W niniejszym zestawieniu 10 niesamowitych faktów na temat facetów.

1. Styl życia mężczyzny zależy od poziomu IQ

iq

Naukowcy udowodnili, że im wyższy poziom inteligencji, tym zdrowszy tryb życia prowadzi mężczyzna i tym bardziej jest zrównoważony.

2. Mężczyźni kłamią dwa razy częściej niż kobiety

nos

Badania dowiodły, że mężczyźni kłamią 6 razy dziennie. To dwa razy częściej niż kobiety. I co najciekawsze, mężczyźni nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak często to robią.

3. Mężczyźni w sumie przyglądają się kobietom przez 12 miesięcy

okulary

Jak wynika z sondażu, przeciętny mężczyzna poświęca prawie 43 minuty dziennie na przygladanie się płci pięknej. To daje prawie 11 dni w roku. Kobiety obserwują mężczyzn jedynie 20 minut dziennie.

4. W obecności kobiety mężczyzna je dwa razy więcej

myszli

Dlaczego? Bo chce wyglądać na silnego faceta. W takiej sytuacji bierze górę instynkt i nic na to nie poradzisz.

5. Facetom zależy na komplementach od innych mężczyzn

taniec

Mężczyźni lubią, kiedy im prawią komplementy inni przedstawiciele płci silnej. Wtedy czuje się silny i atrakcyjny. Co może być lepszego od pochwały z ust rywala?

6. Mężczyzna, który całuje swoją partnerkę przed wyjściem do pracy, zarabia więcej niż facet, który tego nie robi

pocałunek

Udowodniony fakt. Na dodatek opiekuńczy i kochający facet żyje ponad 5 lat dłużej, niż mężczyzna, który nie okazuje swoich emocji. Dlaczego? Pocałunek wywołuje uwalnianie się dopaminy i endorfin, które poprawiają humor i pomagają realizować cele.

7. Łysi nie mają więcej testosteronu

stylowy

W społeczeństwie utarło się myślenie, że łysy mężczyzna ma wysoki poziom testosteronu. Niestety, ale to mit. Łysienie ma podłoże genetyczne. To geny sprawiają, że czupryna się przerzedza, nie testosteron.

8. Na podstawie długości palców można ocenić u mężczyzny stężenie testosteronu

ręka

Jeśli poziom testosteronu jest podwyższony, palec serdeczny staje się dłuższy od wskazującego i mężczyzna jest agresywniejszy.

9. Skóra mężczyzn starzeje się wolniej niż u kobiet

twarz

Skóra męska zawiera więcej elastyny i kolagenu, jest o 25% grubsza, a dzięki temu jędrniejsza niż kobieca. Właśnie dlatego mężczyźni, którzy codziennie stosują kremy z filtrami, starzeją się wolniej niż kobiety.

10. Mężczyźni są bardziej egoistyczni od kobiet

mózg

Mężczyźni są bardzo samolubni, bo ich mózg inaczej traktuje hojność. Zachowania egoistyczne podnoszą poziom dopaminy, która jak wiadomo jest przekaźnikiem przyjemności, sprawiając, że facet czuje się jak w siódmym niebie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty