10 cudów natury, które naprawdę istnieją
1. Czerwone przypływy

Nie, to nie jest kadr z filmu "Pogromcy duchów II"! Czerwone przypływy występują wtedy, gdy glony bardzo szybko gromadzą się na powierzchni wody.
2. Fosforyzujące światło

Zjawisko to, znane również jako "żywe światło", jest wynikiem naturalnej bioluminescencji niektórych gatunków grzybów rosnących na rozkładającym się drewnie. W lesie też są lampki nocne!
3. Słupowy bazalt

Te słupy najczęściej mają kształt sześcioboczny i powstają w wyniku bardzo szybkiego chłodzenia lawy. Poza tym, że wyglądają niesamowicie, takie słupy doskonale nadają się do gry w klasy!
4. Płonąca tęcza

Okrągło-poziomowy łuk, czyli "płonąca tęcza", jak wszyscy nazywają to zjawisko optyczne, które powstaje ze względu na obecność w chmurach pierzastych płaskich kryształków lodu. A może chodzi o magiczne konie, które latają po niebie?
5. Habub

Habub — tak śmiesznym słowem nazywane są silne burze piaskowe. Zdarzają się w suchych regionach na całym świecie.
6. Chmury w kształcie wymienia

Jakie są puszyste! Chmury w kształcie wymienia (lub rurowe) składają się z wielu komórek, znajdujących się w dolnej części chmury. Są one zwiastunem ekstremalnych zjawisk pogodowych.
7. Tęczowa kora

Tu nawet nie trzeba zmieniać kolorów na komputerze! Kora tęczowego eukaliptusa odstaje w różnym czasie, tworząc tym samym szeroki wachlarz różnorodnych kolorów.
8. Słupy świetlne

Świetlne (lub słoneczne) słupy zazwyczaj powstają w wyniku odbicia światła w kryształach lodu znajdujących się w atmosferze. Jeśli oczywiście nie jest to kanał do teleportacji!
9. Ogniste tornado

A ty bałeś się zwykłego tornado... Znane jako "ogniste tornado" lub "ognista trąba powietrzna", te ogniste wiry powstają w wyniku pożarów. One mają taką moc, że mogą wyrywać drzewa z korzeniami!
10. Niebieskie dziury

Niebieskie dziury mają okrągły kształt i powstają dzięki podwodnym zagłębieniom. Nie jest tajemnicą, że to drzwi do innego wymiaru, gdzie nie ma nic oprócz babeczek i ciastek! W rzeczywistości taki intensywny kolor niebieski pojawia się dlatego, że ten kolor pochłania się przez wodę nie tak dobrze, jak inne kolory spektrum.