10 dostępnych ośrodków narciarskich dla każdego, kto nie wyobraża sobie zimy bez nart i snowboardu

Wkrótce miłośnicy nart i snowboardu będą mogli szusować po górskich stokach i cieszyć się prędkością. Znany serwis podróżniczy TripAdvisor postanowił pomóc z wyborem miejsc do wypoczynku, porównując ceny w popularnych europejskich kurortach.

Forbes.ru wybrał z tej listy 10 miejsc, które okazały się najbardziej dostępne i najbardziej odpowiednie dla wypoczynku rodzinnego.

Bańsko, Bułgaria

10 dostępnych ośrodków narciarskich 1

Bańsko znajduje się u podnóża pasma górskiego Pirin w południowo-zachodniej części kraju. To starożytne miasto, dlatego oprócz mnóstwa hoteli jest tu wiele muzeów i atrakcji kulturalnych. Całkowita długość tras zjazdowych — 75 km.

Sierra Nevada, Hiszpania

10 dostępnych ośrodków narciarskich 2

Do ośrodka narciarskiego Sierra Nevada prowadzi najbardziej wysokogórska w Europie trasa. W pogodne dni tutaj roztacza się piękny widok na Morze Śródziemne i góry Atlas w Maroku. Całkowita długość tras zjazdowych — 65 km.

Soczi, Rosja

10 dostępnych ośrodków narciarskich 3

Stolica ostatnich igrzysk Olimpijskich, Krasnaja Polana, znajduje się niedaleko od Morza Czarnego, na południowej stronie głównego grzbietu Wielkiego Kaukazu. Dzięki bliskości morza śniegu na Czerwonej Polanie zawsze jest dużo i jest on bardzo śliski, co zapewnia doskonałą jazdę. Ponad 200 km świetnie przygotowanych tras w trzech różnych ośrodkach.

Berchtesgaden, Niemcy

10 dostępnych ośrodków narciarskich 4

Bawarski ośrodek narciarski, nie jest tak znany jak jego sąsiad — Garmisch. Ciche i spokojne miasto, idealne na wypoczynek rodzinny. Łączy w sobie kilka regionów narciarskich. Długość tras — ponad 60 km.

Ordino-Arcalis w Andorze

10 dostępnych ośrodków narciarskich 5

To najbardziej oddalony od stolicy Andory ośrodek narciarski. Ale odległość staje się główną zaletą tego miejsca — tutaj szczególnie ciekawe zjazdy, malownicze, dzikie wąwozy i doskonała jazda poza trasowa. A także cisza — duża zaleta dla kurortu rodzinnego. Całkowita długość tras — 89 km.

Arinsal, Andora

10 dostępnych ośrodków narciarskich 6

Jeden z najbardziej znanych kurortów w Pirenejach, znajduje się najbliżej stolicy Andory i granicy z Hiszpanią. Jest dobrym rozwiązaniem dla narciarzy początkujących i średnio zaawansowanych. Całkowita długość tras — 89 km.

Sallent de Gallego (Formigal, Hiszpania)

10 dostępnych ośrodków narciarskich 7

Też dość znany kurort w hiszpańskiej części Pirenejów. Położony jest w dolinie Tena, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Francją. Całkowita długość tras — 140 km, znajdzie się tu i dużo opcji freerajdowych, co pomoże zaszaleć doświadczonym narciarzom i snowboardzistom.

Serre Chevalier, Francja

10 dostępnych ośrodków narciarskich 8

Serre Chevalier jest jednym z najbardziej południowych kurortów w Alpach i jednym z największych w Europie. Znajduje się w pobliżu włoskiej granicy i składa się z kilkunastu małych górskich wiosek. Całkowita długość tras — 250 km.

Soldeu, Andora

10 dostępnych ośrodków narciarskich 9

Dwa miasteczka, które wchodzą w obszar narciarski Soldeu-El Tarter, znajdują się w Pirenejach w odległości 17 km od stolicy Andory. Kurort szczególnie słynie z dobrych szkół narciarskich. Łączna długość tras wynosi 90 km.

Pas de la Casa, Andora

10 dostępnych ośrodków narciarskich 10

Jeden z największych i najbardziej znanych kurortów w Andorze, w pobliżu granicy Francji. Przyjemne miasteczko z aktywnym życiem społecznym, sklepami, barami i restauracjami. Ponadto jest to najbardziej wysokogórski ośrodek w Pirenejach. Całkowita długość tras — 100 km.

źródło:Forbes
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty