10 ekstremalnych i niebezpiecznych dróg do szkół

Każdy z nas wie, że nauka to potęgi klucz! Jednak czasami się zdarza, że droga do miejsca, w którym zdobywa się wiedzę, jest bardzo niebezpieczna i może przyczynić się do śmierci dziecka.

W niniejszym zestawieniu zdjęcia, które są wymownym dowodem na to, że na świecie istnieją bardzo niebezpiecznie drogi prowadzące do szkół. Większości z nas droga do szkoły zajmuje 5-10 minut. Jednak w Azji i Południowej Ameryce są kraje, w których dzieci każdego dnia ryzykują życiem, by dotrzeć do szkoły. W niniejszym zestawieniu TOP 10 ekstremalnych i niebezpiecznych dróg do szkół.

1. Wioska Genguan, prowincja Guizhou (Chiny)

Guizhou

Dzieci z chińskiej wsi Genguan każdego dnia pokonują niebezpieczną trasę, która prowadzi przez wyrzeźbioną w klifie ścieżkę. Ona jest bardzo wąska, więc uczniowie powinni iść jeden za drugim. Później dzieci poruszają się tunelem, nad którym wisi dużo kamieni. Najciekawsze jest to, że dzieciom przewodniczą nie ich rodzice, a dyrektor szkoły.

2. Wieś Batu Basuk, Sumatra, Indonezja

Sumatra

Uczniowie wsi Batu Basuk na Sumatrze każdego dnia, by dotrzeć do szkoły, pokonują most ze stalowych lin. To pozostałości po moście, który uległ zniszczeniu. Po odbyciu treningu na linach dzieci muszą jeszcze pokonać 10 km pieszo. Uczniowie każdego dnia ryzykują życiem, by dotrzeć do szkoły, która znajduje się w mieście Padang.

3. Wioska Plempungan i Suro, wyspa Jawa, Indonezja

Suro

Dzieci z indonezyjskiej wsi Plempungan i Suro każdego dnia, by dotrzeć do szkoły, pokonują chwiejący się most. Został zbudowany przez jednego z mieszkańców wsi, któremu dotarcie do najbliższej przeprawy, zajmowało 2 godziny. Chociaż tę budowlę trudno jest nazwać mostem, ale cieszy się ogromną popularnością wśród miejscowych mieszkańców, ponieważ znacznie oszczędza czas.

4. Wioska Sang Sian, Borne (Indonezja)

Borne

Na wyspie Boreo znajduje się nieduża wieś Sang Sian. Dzieci każdego dnia, idąc do szkoły, pokonują wiszący most, który znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Nie zważając na to, że ten most wywołuje szok u turystów, jednak cieszy się ogromną popularnością wśród miejscowych mieszkańców, ponieważ na razie nie ma żadnej innej drogi. Władze lokalne całkiem niedawno rozpoczęły budowę nowego mostu, a najbliższa przeprawa znajduje się w odległości 3 km od wsi.

5. Wioska Rizal, Filipiny

Filipiny

Na Filipinach znajduje się odległa wieś Rizal. Uczniowie tej wioski przeprawiają się na oponach samochodowych przez rzekę, by dotrzeć do szkoły. Rząd filipiński już od kilku lat obiecuje zbudować most, ale na razie nie podjęto żadnych działań w tym kierunku. Droga do szkoły zajmuje dzieciom około godziny, ale to pod warunkiem, że jest dobra pogoda i nie zwiększa się poziom wody w rzece. Jeśli natomiast panują niesprzyjające warunki pogodowe, dzieci nie idą do szkoły.

6. Wioska Trọng Hóa, Wietnam

Wietnam

Uczniowie wioski Trọng Hóa we Wietnamie, aby dotrzeć do szkoły, decydują się na zimną kąpiel w rzece. Przed kąpielą zdejmują ubrania i wraz z książkami wkładają je do plastikowych toreb. Nie zważając na to, że brzegi są oddalone od siebie jedynie kilkadziesiąt metrów, jednak taka podróż jest bardzo niebezpieczna, bo rzeka jest bardzo głęboka (20 metrów).

7. Wioska Dekun, Chiny

Dekun

Mieszkańcy wioski Dekun docierają do sąsiedniej miejscowości za pomocą mostu wykonanego z lin. Między wsią a miasteczkiem jest duża szczelina, więc draga do miasta zajmowałaby około 5 godzin. Jeśli chodzi o most z lin, to trasa jest bardzo niebezpieczna, ale jednocześnie bardzo szybka. Starsi uczniowie przeprawiają się przez most sami w żelaznych klatkach, natomiast młodsi dzieci tylko pod przewodnictwem dorosłych.

8. Wioska w lesie tropikalnym, Kolumbia

Kolumbia

Dzieci z małych oddalonych wsi kolumbijskich, aby dotrzeć do szkoły, powinny korzystać ze stalowych lin i kół pasowych. Kolumbia jest biednym krajem, więc nie ma mowy o zbudowaniu mostu. Małe dzieci przeprawiają się przez rzekę i szczeliny w torbach, a dorośli i nastolatkowie na skórzanych pasach.

9. Wioska Zhaojun, Chiny

Zhaojun

Mieszkańcy wioski Zhaojun powinni pokonać wiele przeszkód i trudności, aby dostać się do miasteczka, w którym jest szkoła. Muszą wspinać się po niebezpiecznej drabinie na skalistą górę, wysokość której wynosi 800 metrów. Droga trwa dwie godziny. Dzieci pokonują ją pod przewodnictwem kilku rodziców. Rodzice po kolei odprowadzają dzieci do szkoły.

10. Internat Pili, Himalaje

Internat Pili

Na zakończenie, jedna z najniebezpieczniejszych dróg, którą muszą pokonywać uczniowie, by dotrzeć do szkoły. Uczniowie internatu Pili dwa razy w roku pokonują 200-kilometrową drogę. Szkoła znajduje się w Himalajach, więc dzieci ryzykują życiem, by tam dotrzeć po wakacjach. Uczniowie nie mają żadnego zabezpieczenia, również nie ma tam normalnych ścieżek. Droga przebiega nad czterema rzekami i górami Sinciang. Niestety na razie to jedyna trasa, którą uczniowie mogą dotrzeć do szkoły.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty