10 filmów, które zmieniają stosunek do indyjskiego kina

Dla wielu indyjskie kino jest synonimem wyrazu musical. Kolorowe, lecz trywialne widowisko, w którym bohater rozpoznaje we wrogu rodzonego brata, przypadkowo zauważywszy na jego ciele znamię, zupełnie jak u mamy... I nagle wszyscy zaczynają śpiewać i tańczyć, a nawet przechodnie. Jednak mało kto zastanawia się, że indyjskie kino też bywa głębokie i zachwycające.
10 filmów

Zebraliśmy najbardziej fascynujące filmy, które łamią wszystkie stereotypy o indyjskim kinie.

Gwiazdy na ziemi / Taare Zameen Par

Taare Zameen Par

Trochę smutny ale zarazem wzruszający i głęboki film, w którym ujawnia się wewnętrzny świat ośmioletniego Ishana Avasti. Chłopiec jest chory na dysleksję i rodzice postanawiają wysłać go do szkoły z internatem. Poradzić sobie z samotnością i przygnębieniem pomaga mu nauczyciel rysunku Ram Nikumb, który spostrzegł w dziecku talent artysty i pomógł mu ponownie uwierzyć w siebie.

Smak curry / Dabba

Dabba

Prosta i jasna historia o miłości i samotności, w której dwie osoby znalazły siebie w bardzo niezwykły sposób. Absolutnie nietypowy indyjski film, który pokazuje codzienne życie i smak tego wspaniałego kraju.

Trzej idioci / 3 Idiots

3 Idiots

Dwaj przyjaciele Farhan i Raja od wielu już lat próbują odnaleźć swojego zaginionego przyjaciela Ranczo. Odkrywając małą wskazówkę, przyjaciele udają się w podróż, w trakcie której przypominają wiele zabawnych historii z przeszłości i odkrywają tajemnicę zniknięcia tajemniczego Ranczo.

2 stany / 2 States

2 States

Krish i Ananya zakochali się w sobie, mimo, że są przedstawicielami różnych kultur. I oczywiście ich rodzice nie akceptują tego związku. Mimo tego, że fabuła jest nieskomplikowana, jednak dobra muzyka i sympatyczni aktorzy sprawiają, że ten film jest przyjemny i piękny.

Dhobi Ghat (Mumbai Diaries)

Dhobi Ghat

Kolejny "romantyczny" i głęboki film od reżysera Kirana Rao. Opowiada się o czterech ludziach, których życia w różny sposób przeplatają się na tle życia Mumbaju — największej metropolii Indii. Ten film sprawia, że przeżywasz z bohaterami wiele wzruszających chwil i pokazuje, że wszyscy jesteśmy tak różni.

Nazywam się Khan / My Name Is Khan

My Name Is Khan

Muzułmanin z Indii Rizvan Khan przenosi się do San Francisco. Rizvan, który cierpi na zespół Aspergera, zakochuje się w Mandirze, i pomimo protestów oni pobierają się. W trakcie tragicznych okoliczności ich małżeństwo zaczyna pękać, i aby przywrócić ukochaną Khan wyrusza we wzruszającą i inspirującą podróż przez całą Amerykę. Bo miłość nie zna granic.

Guzaarish

Guzaarish

Kino indyjskie wielu kojarzy się z uroczą Ashwaryą Raj, która tutaj pełni rolę pielęgniarki w Sofii, zakochanej w swoim pacjencie Ethanie. W filmie poruszone tematy zdrady, nieuleczalnej choroby i miłości. Nie jest łatwym, ale obejrzeć warto. Gra aktorska i fabuła nie pozostawią obojętnym.

Delhi-6

Delhi

Dla Roshana Indie są obcą, nieznaną krainą, którą mu jeszcze warto pokochać. Oprócz tego zapoznaje się z Bittu, dziewczyną z z sąsiedztwa, która też stara się odnaleźć siebie. Film pokazuje różnorodność kultur i religii współczesnego Delhi.

Shaandaar

Shaandaar

Główny bohater filmu Jagjinder zarabia na tym, że pomaga ludziom w organizacji wesel. I na jednej z takich imprez zapoznaje się z siostrą panny młodej Alią. Spędzając dużo czasu razem, bohaterowie stopniowo zakochują się w sobie nawzajem. To bardzo kolorowy i lekki film, pełen chwil komediowych.

Księżniczka i cesarz / Jodhaa Akbar

Jodhaa Akbar

Wzruszająca historia miłosna jednego z najbardziej znanych cesarzy Indii i pięknej księżniczki — epicka saga czasów XVI wieku. Bardzo kolorowy film, wspaniałe dekoracje i stroje. Dla miłośników starego kina.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty