10 filmów, których nie wolno oglądać na pusty żołądek

Pyszne jedzenie zawsze było i będzie jedną z głównych przyjemności dostępnych człowiekowi. Dlatego film o tematyce kulinarnej nie może nie wzbudzać apetytu, ma obowiązek karmić widza pozytywnymi emocjami i podarować swoim gościom przyjemny korzenny posmak. Proponujemy wybór filmów o tym, że umiejętność gotowania nie tylko smacznych, ale i pięknych dań jest sztuką, którą nie wszyscy potrafią osiągnąć.

Julie i Julia / Julie & Julia

Julie & Julia

Pierwszym punktem naszego menu będzie prawdziwa historia o dziewczynie Julii, która postanowiła przygotować 524 potrawy według przepisów słynnej Julii Child. I zrobić to należało w ciągu 365 dni. Cały proces główna bohaterka barwnie opisuje na blogu. Oglądasz film i czujesz zapach pysznego jedzenia.

Czekolada / Chocolat

Chocolat

Fantastyczna Juliette Binoche i tajemniczy Johnny Depp w filmie o najsłodszej z pokus — czekoladzie. Pyszna, słodka, gorzka, domowa, gorąca, słodka – taka różna, jak ludzie. I główna bohaterka to wie, więc może łatwo odgadnąć pragnienia klientów w sklepie. A na to, jak ona przygotowuje czekoladę, można patrzeć w nieskończoność!

Faceci od kuchni / Comme un chef

Comme un chef

Lepiej Francuzów o kuchni nie powie nikt, nikt nie pokaże lepiej od nich jeden z najbardziej kreatywnych zawodów na ziemi — zawód kucharza. Historia dwóch kucharzy: jeden wybitny, ale stracił natchnienie, a drugi — początkujący, ale szalenie utalentowany. Lekka francuska komedia dla miłego wieczoru. Oglądaj z lampką wina i pysznymi przekąskami.

Soul Kitchen

Soul Kitchen

Główny składnik dobrej kuchni – właściciel restauracji Zinos – ze wszystkich sił stara się rozwinąć swój podupadły zakład, jeszcze do tego wszystkie problemy na niego spadły w jednej chwili. Ale bohater nie poddaje się i próbuje walczyć o swoje szczęście. Przyprawiony wspaniałą muzyką i doskonałym humorem, ten film ładuje optymizmem i dobrym samopoczuciem.

Tylko Marta / Bella Marta

Bella Marta

Jeśli mówiąc "kucharz", wyobrażasz sobie pełnego mężczyznę w białej czapce i brudnym fartuchu, to zapomnij o swoich stereotypach. Marta — pedantyczna kucharka, która podchodzi do swojej pracy bardzo poważnie i solidnie. Ale kiedy w jej kuchni pojawia się cholernie charyzmatyczny włoski kucharz Mario, jej równowadze i systematyczności przychodzi koniec. Dodaj tu wyrafinowaną wysoką kuchnię, i voila — dobry prawdziwie europejski film jest gotowy.

Przy okazji, hollywoodzki film "Smak życia" z Catherine Zeta-Jones był nakręcony właśnie na podstawie tego filmu.

Czekoladowe lekcje / Lezioni di cioccolato

Lezioni di cioccolato

I znowu przygotowujemy czekoladę, ale teraz według włoskiego przepisu. Główny bohater Mattia przez przypadek musi uczęszczać na kursy gotowania czekolady. Czekolada ponownie czyni cuda, zmienia życie głównych bohaterów i daje poczucie świętowania, pomaga zrozumieć innych ludzi i samego siebie. Po obejrzeniu pozostaje przyjemna słodycz.

Toast. Historia chłopięcego głodu / Toast

Toast

Nieoczekiwanie w tym filmie głównym kucharzem jest mały chłopiec. On ma poczucie piękna i podziwia wykwintne dania, i to staje się przyczyną jego walki z macochą, którą wspaniale zagrała Helen Bonham-Carter. Piękna w swej wulgarności, charyzmatyczna i zabawna, ona ożywia film, dodaje mu ostrość.

Chef

Chef

Całkiem świeży film, polecamy i zapraszamy. Są chwile, kiedy chcę się spróbować jakiegoś wykwintnego dania, a czasami masz ochotę na prostą, niezwykle pyszną domową kanapkę. Dobry i lekki film o tym, jak rozczarowany kucharz ponownie znajduje siebie i otwiera bar na kółkach. Egzotyczną nutkę dodają porywające latynoskie soundtraci. Apetyt budzi się natychmiast.

Jedz i pij, mężczyzno i kobieto / Yin shi nan nu

Yin shi nan nu

Fanom azjatyckiej kuchni spodoba się ten film. Ciepły, rodzinny film o niemłodym kucharze i jego córce. Każdy z nich próbuje znaleźć szczęście i sens w życiu, i każdy ma na to swój sposób. Ciekawe jest to, jak ich różny stosunek do posiłku ma dużo wspólnego z poglądami na rodzinę, ludzi wokół i na życie w ogóle. Dla kogoś to niespieszny rytuał, sztuka, a dla innego — przekąska, jedzenie w pośpiechu. Prosty melodramat z nutą filozofii wschodniej.

Ratatuj / Ratatouille

Ratatouille

Urocza i dobra kreskówka, dzieło wytwórni Pixar, zasługuje na szczególną uwagę. Choć to dziwnie zabrzmi, ale głównym bohaterem jest szczur-smakosz Remy, marzący stać się szefem kuchni. Cała kreskówka przepojona jest niezwykłym aromatem Francji, której urok i romantyzm sprawiają, że obejrzysz ten film wiele razy.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty