10 gwiazd, które poddały się aborcji, by ratować swoją kwitnącą karierę

Stając przed wyborem, dokonały go na korzyść kariery, a nie macierzyństwa. Marilyn Monroe, Nicki Minaj i wiele innych gwiazd, które zdecydowały się w przeszłości na przerwanie ciąży, bo zależało im przede wszystkim na rozwijaniu kariery.

Gwiazdy, podobnie jak zwykłe kobiety, mają do czynienia z trudnymi sytuacjami życiowymi. Często rezygnują z macierzyństwa i rodziny na rzecz kariery i rozgłosu.

1. Maja Plisiecka

Maja Plisiecka

Rosyjska tancerka i choreografka, jedna z najwybitniejszych osobowości baletu XX wieku była ambitną karierowiczką. Jeszcze będąc nastolatką, postanowiła, że zostanie wybitną tancerką i utrze wszystkim swoim konkurentkom nosa. Po kilku miesiącach znajomości z kompozytorem Rodionem Szczedrinym zaszła w ciążę, ale postanowiła poddać się aborcji. Później, w jednym z wywiadów, Rodion Szczedrin powiedział:

"Po porodzie ukochana kobieta zmienia się nie do poznania. Wiele znanych tancerek musiało zakończyć swoją karierę. Maja musiała dokonać wyboru".

Maja Plisiecka uwielbiała balet i nie miała zamiaru rezygnować z kariery dla dzieci i pieluch.

2. Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Wiadomo, że aktorka miała wielu kochanków, którzy byli znanymi politykami, aktorami i przedsiębiorcami, więc ciąża mogła mieć negatywne konsekwencje nie tylko dla Marilyn Monroe, ale również dla przyszłych ojców. Aktorka zawsze mówiła, że marzy o tym, aby zostać matką. Niestety jej marzenie nigdy się nie spełniło.

Na początku kariery Marilyn Monroe próbowała kilka razy zajść w ciążę, ale wszystkie jej ciąży zakończyły się poronieniem. Chorowała na endometriozę, której konsekwencją były poronienia. Aktorka miała 12 aborcji, chociaż niektórzy znawcy tematu przekonują, że ona poddała się około 40 aborcjom.

3. Patricia Kaas

Patricia Kaas

Piosenkarka kilkakrotnie zachodziła w ciąży, ale za każdym razem wybierała karierę, a nie dziecko. Nigdy przy niej nie było faceta, który mógłby ją wesprzeć nie tylko duchowo, ale również finansowo i pomóc podjąć słuszną decyzję. Patricia Kaas zawsze unikała trwałych związków, ponieważ bała się, że zostanie porzucona lub zdradzona. Później u piosenkarki zdiagnozowano niepłodność, która była konsekwencją licznych aborcji. Patricia Kaas w jednym z wywiadów powiedziała:

"Zawsze bałam się wielkiej miłości i jej konsekwencji. Jak ona może mnie zmienić i zranić".

4. Joan Collins

Joan Collins

Kiedy aktorka miała 20 lat, dowiedziała się, że jest w ciąży ze swoim 16-letnim chłopakiem. Oczywiście Joan Collins postanowiła poddać się aborcji, ponieważ doskonale rozumiała, że są za młodzi na założenie rodziny. Później w swojej książce wyznała, że nie raz pożałowała tej decyzji.

5. Rose McGowan

Rose McGowan

Rose McGowan, która stała się jedną z głównych twarzy ruchu #MeToo (kampania przeciwko przemocy seksualnej) przyznaje się do tego, że w przeszłości poddała się aborcji i nawołuje inne kobiety, do tego, aby się tego nie wstydziły. Aktorka zdecydowała się na przerwanie ciąży, ponieważ to było dziecko niechciane i nieplanowane. Ona zażywała tabletki antykoncepcyjne, ale w pewnym momencie pigułki nie zadziałały. Podczas wywiadów Rose McGowan podkreśla:

"Uważam, że podjęłam słuszną decyzję. Uświadomiłam sobie, że nie mogę urodzić tego dziecka".

6. Nicki Minaj

Nicki Minaj

Znana raperka nie może powstrzymać łez, kiedy podczas wywiadów podejmuje się temat aborcji, której ona się poddała jeszcze w wieku nastolatkowym. Nicki Minaj w wieku 16 lat zaszła w ciążę z chłopakiem, który nie miał zamiaru z nią się wiązać i zakładać rodziny. Dziewczyna również nie była zachwycona wizją zostania matką, ponieważ uczyła się w prestiżowej szkole i miała zamiar zrobić karierę. Oto co mówi Nicki Minaj o przyczynach, które zmusiły ją do przerwania ciąży:

"Nie miałam nic do zaoferowania swemu przyszłemu dziecku. To najtrudniejsza decyzja, którą podjęłam w swoim życiu, której konsekwencje będą trwać całe życie. Naprawdę nie byłam gotowa na to, aby zostać matką".

7. Whoopi Goldberg

Whoopi Goldberg

Amerykańska aktorka zaszła w ciążę, mając 14 lat – wizja bycia matką bardzo ją przeraziła. Whoopi Goldberg nie miała pieniędzy na tradycyjną aborcję, w dodatku doskonale uświadamiała sobie, że lekarz na pewno o wszystkim powie jej rodzicom. Aktorka w jednym z wywiadów powiedziała:

"Byłam zestresowana i przerażona, więc zdecydowałam się na przerwanie ciąży w domu za pomocą wieszaka".

8. Toni Braxton

Toni Braxton

Popularna amerykańska aktorka i piosenkarka w dość oryginalny sposób postanowiła się przyznać do tego, że kiedyś zrobiła aborcję – napisała o tym w swojej książce "Unbreak My Heart". Po tym, jak zaszła w ciążę, lekarze powiedzieli jej, że jej dziecko może się urodzić chore, dlatego postanowiła poddać się aborcji, po której miała uciążliwą i długą depresję, więc musiała sięgnąć po pomoc psychoterapeuty. W 2003 roku Toni urodziła syna, wbrew ostrzeżeniom lekarskim. U chłopczyka od razu po urodzeniu zdiagnozowano autyzm.

9. Sharon Osbourne

Sharon Osbourne

Brytyjska prezenterka w młodości znajdowała się pod wielkim wpływem swojej matki, która kontrolowała dosłownie każdy jej krok i życie. Mówiła, co ona ma nosić, z kimś się spotykać i jak się zachowywać. W wieku 17 lat Sharon Osbourne postanowiła wyzwolić się spod wpływu swojej toksycznej matki i zaczęła się spotykać z chłopakiem. Po kilku miesiącach znajomości dziewczyna zaszła w ciążę, ale matka zmusiła ją do przerwania ciąży, ponieważ była gorliwie wierzącą kobietą i uważała, że nieślubne dziecko to wielki wstyd.

10. Catherine Deneuve

Catherine Deneuve

Francuska aktorka i piosenkarka, będąc 17-latką zaszła w ciążę, jednak postanowiła poddać się aborcji, bo nie chciała rezygnować z kariery dla dziecka. We Francji obowiązywał zakaz aborcji, więc zdecydowała się na przerwanie ciąży w nielegalnej klinice aborcyjnej. W 1971 roku Catherine Deneuve podpisała Manifest 343 – manifest, zredagowany przez Simone de Beauvoir i podpisany przez 343 kobiety, które miały odwagę powiedzieć, że zrobiły aborcję. Głównym celem manifestu było zliberalizowanie we Francji prawa aborcyjnego.

Każda kobieta z niniejszej listy miała własny powód, aby przerwać ciążę. Jednak później praktycznie każda z nich pożałowała swojej decyzji.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty