10 kobiecych fobii

Większość artykułów na temat kobiet dotyczy tego, o czym one marzą, co lubią, jakie mają wartości życiowe. Jednak życie kobiety również ma ciemną stronę.

Niniejszy artykuł nie jest poświęcony wadom kobiet, których im nie brakuje, lecz ich fobiom i lękom.

1. Samotność

samotna

Każda przedstawicielka płci pięknej boi się tego, że nigdy nie wyjdzie za mąż, nie założy rodziny i do końca życia będzie sama. Kobieta najbardziej się obawia tego, że nie zrealizuje się fizycznie jako matka i żona. Bardzo ważną rolę odgrywają tu instynkty kobiece i ich natura.

Każda kobieta dąży do tego, aby kroczyć przez życie u boku zaufanego mężczyzny, który zawsze będzie ją wspierać i z którym będzie miała potomstwo.

2. Starość

stara

Kobiety nigdy nie mówią o swojej wadze i wieku. Przedstawicielki płci pięknej ze strachem czekają na pojawienie się pierwszych zmarszczek. Są kobiety, które wolą pogodzić się ze starością, która jednak wpędza je w stres i depresję. Są przedstawicielki płci pięknej, które starają się na wszelkie sposoby przywrócić sobie młodość (operacje plastyczne, zabiegi, diety, młodzi kochankowie). Są również takie, które przekonują wszystkich dookoła, że wcale się nie przejmują z powodu tego, że się starzeją, ale tak naprawdę oszukują nie tylko innych, ale także siebie.

3. Zdrada

razem

Każda kobieta boi się być zdradzona i zawiedziona. Dlaczego kobiecie tak trudno jest się pogodzić ze zdradą? Dlatego, że każda z nas chce się czuć kochana, jedyna i niepowtarzalna. Niektóre przedstawicielki płci pięknej jednak przymykają oko na zdrady ukochanego, bo bardzo się boją tego, że partner odejdzie i zostaną do końca życia same.

4. Bezdzietność

dziecko

Każda przedstawicielka płci pięknej marzy o dziecku. Odpowiada za to instynkt macierzyński. Najbardziej kobietę przeraża myśl o tym, że być może nigdy nie zostanie matką.

5. Przemoc

stop

Nie od dziś wiadomo, że kobiety to płeć słaba. Boją się nie tylko bólu fizycznego, ale także psychicznego. Nie potrafią stawiać czoła przemocy i arogancji.

6. Śmierć bliskich

strach

Każdy z nas boi się tego, że umrze ktoś z naszych bliskich. Kobiety jednak są bardziej emocjonalne od mężczyzn, dlatego dla nich śmierć bliskiej lub ukochanej osoby jest większym przeżyciem i szokiem niż dla przedstawicieli płci silnej. Kobietom trudniej jest się pogodzić ze stratą bliskiej osoby.

7. Lęk przed brzydotą i bliznami

krzyk

Wygląd zewnętrzny dla kobiety ma ogromne znaczenie. Właśnie dlatego tak bardzo boją się tego, że na skutek jakichś wydarzeń, urazów, operacji utracą swoje piękno i będą brzydkie.

8. Zbędne kilogramy

waga

Ten punkt, podobnie jak poprzedni, dotyczy atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego. Jednak stereotyp szczupła zawsze piękna, pojawił się całkiem niedawno w przeciwieństwie do innych kanonów piękna i stereotypów. Kobiety tak bardzo boją się przytyć, że czasami nawet zapadają na różne choroby natury psychicznej, takie jak anoreksja lub bulimia.

9. Odrzucenie przez społeczeństwo

ty

Kobiecie bardzo zależy na akceptacji innych. Uwielbia, kiedy ją chwalą i prawią komplementy. Lubi być podziwiana. Najbardziej się boi tego, że zostanie odrzucona przez swoich przyjaciół i najbliższe otoczenie. Boi się tego tak samo, jak zdrady.

10. Poniżanie i upokorzenie

rodzina

Kobietę można bardzo łatwo zranić, jest ona nadzwyczaj emocjonalna i wrażliwa. Właśnie dlatego tak bardzo boi się nie tylko przemocy fizycznej, ale również poniżania i upokorzenia. Zniewaga, obrazy, zniesławienie – najgorsze co może być.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty