10 kontrowersyjnych kanonów kobiecego piękna

Dziesięć lat temu cienkie brwi i arktyczny blond były popularnymi trendami, a dziś to jest raczej oznaką bezguścia.

Modne trendy zmieniają się tak często, że po prostu nie istnieje uniwersalnego określenia piękna. Jednak mieszkanki niektórych państw wymyśliły bardzo dziwne kanony kobiecego piękna.

1. Francja

Francja

Paryż – światowa stolica mody, który dwa razy w roku odwiedzają najładniejsze i najpopularniejsze modelki światowe. Wbrew rozpowszechnionemu wzorowi, miejscowe dziewczyny nie zawsze wyglądają jak z okładek modnych magazynów. Francuskie kobiety uważają się założycielkami ruchu body positive, który nazywają au naturale. Wiele z nich rezygnuje z kosmetyków, perfum, epilacji i diet dla naturalnej urody. W tym czasie, gdy cały świat obserwuje modne pokazy Chanel, Dior, paryskie kobiety kpią sobie z uzależnienia od zakupów dezodorantu, tuszu wydłużającego rzęsy lub podkładu.

2. Etiopia

Etiopia

Nieszczęśliwa miłość pozostawia blizny na sercu, uczy unikać stosunków – wszystkich dziewczyn, oprócz mieszkanek Etiopii. Młode dziewczyny poddaje się rytuałowi wycinania na plecach, brzuchu, piersiach, a nawet na twarzy ran, które układają się w fantazyjne wzory. Blizny – jedyna szansa na założenie rodziny, niezależnie od statusu społecznego i urody Etiopki. Zezwolenie na ślub udziela ojciec narzeczonego, gdy uważa, że na ciele narzeczonej jest wystarczająca ilość blizn.

3. Mauretania

Mauretania

Podczas, gdy europejskie kobiety walczą ze zbędnymi kilogramami, w Mauretanii dziewczynki poi się tłustym mlekiem, karmi daktylami i kuskusem. Otyłość jest wyznacznikiem bogactwa i prestiżu, ponieważ tylko zamożny mąż może dobrze karmić żonę. Właśnie dlatego mężczyźni uważają za atrakcyjne jedynie takie kobiety. Już małe dziewczynki w wieku 5 lat zmuszane są do zjadania bardzo kalorycznych produktów! Natomiast przed ślubem, czyli w wieku 14-16 lat, są wysyłane do krewnych lub na specjalną "farmę", a tam poddawane są praktykom leblouh, polegającym na wmuszaniu jedzenia. Jeśli mężatka w Mauretanii chce schudnąć, mąż odchodzi od niej i zabiera ze sobą dzieci.

4. Japonia

Japonia

Kraj Wschodzącego Słońca ciągle zadziwia Europejczyków różnymi dziwnymi kanonami i trendami. Dopóki mieszkanki wielu państw europejskich uważają, że młodość – to twarz bez zmarszczek, jędrne ciało bez rozstępów, japońskie kobiety doskonale wiedzą, w jaki sposób zachować wieczną młodość. W Japonii symbolem młodości są krzywe zęby pokryte czarnymi plamkami, kształt których można deformować u stomatologa. Mężczyźni są w zachwycie od krzywych zębów. Ten nowy japońskie trend nazywa się yaeba.

5. Kenia

Kenia

Afrykańczycy ciągle poznają możliwości własnego ciała: tatuaże, piercing, blizny. Czarnoskóre dziewczyny z Kenii kpią sobie z kobiet europejskich, wydłużając ciągle płatki uszu za pomocą drewnianych pałeczek. Kobiety z plemienia Masai za piękne uważają wydłużone płatki uszu, zakładając olbrzymie kolczyki.

6. Iran

Iran

Irańskie kobiety, podobnie jak i Amerykanki uwielbiają operacje plastyczne. Jednak możliwości finansowe większości kobiet irańskich są dosyć skromne. Najpopularniejszą operacją plastyczną jest rynoplastyka, więc mieszkanki Iranu dosyć szybko znalazły rozwiązanie tego problemu. Idealny nos jest symbolem statusu społecznego rodziny, z której pochodzi kobieta, jednak zmienić jego kształt w warunkach domowych jest niemożliwie. Iranki chętnie chwalą się przebyciem operacji, nosząc plaster na nosie dłużej niż to konieczne. Niektóre nawet naklejają go sobie, mimo że skalpela nie widziały na oczy.

7. Chiny

Chiny

Tradycja krępowania stóp w Chinach była kultywowana od około 10 wieku i polegała na bandażowaniu stóp dziewcząt z zamożnych rodzin celem ich skrócenia i zmniejszenia. Żona zamożnego męża nie powinna pracować: sprzątać i gotować pokarm powinni słudzy. Chińscy mężczyźni zachwycali się krótkimi stopami, których kształt porównywano do tarczy Księżyca w nowiu albo do lilii. Krępowanie polegało na owijaniu stóp bandażem, tak aby zagiąć palce - z wyjątkiem wielkiego - w kierunku pięty, co doprowadzało do złamania kości śródstopia. Po zagojeniu ran i zakończeniu procesu dojrzewania, najkrótsze stopy, zwane "złotym lotosem" miały 7-10 cm długości. W komunistycznych Chinach pod groźbą śmierci nakazano kobietom zrezygnować z krępowania stóp, jednak dziś są bogate klany, w których zmusza się dziewczyny do bandażowania stóp.

8. Tajlandia

Tajlandia

Kanony kobiecego piękna w Tajlandii dziś są aktualne również dla mężczyzn. Tajlandia kilka dziesięcioleci temu stała się bardzo atrakcyjnym krajem dla turystów. W celu przyciągania coraz większej ilości turystów stwarzano coraz egzotyczniejsze atrakcje dla odwiedzających, które miały już dość tradycyjnej miejscowej kuchni i plaż. Na zmianę miejscowym prostytutkom przyszli transgenderzy – faceci, którzy zmienili płeć. Uczestniczą w różnych imprezach, konkursach piękności, show erotycznych. Zakładają minimum ubrania, robią bardzo jaskrawy makijaż. W biednych rodzinach rodzice zbierają pieniądze dla syna na operację zmiany płci i kurs makijażu – aby zagwarantować mu godne życie.

9. Indie

Indie

Kobiety zamieszkujące północną część państwa, 50 lat temu były uważane za bardzo ładne. Mężczyźni codziennie kradli ładnych panienek z tych miejscowości. Aby dziewczyny nie obawiały się tego, że zostaną porwane, ich matki wkładały im do nosa czarne korki, które zniekształcały wygląd zewnętrzny i zniechęcały facetów.

10. Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

Tutaj, podobnie jak i w Etiopii uwielbiają sprawiać dziewczynom ból, zanim wyjdą za mąż. O tym, że dziewczyna jest gotowa na to, aby zostać mężatką, świadczą jej tatuaże na twarzy. Im więcej egzotycznych wzorów jest na twarzy narzeczonej, tym więcej pieniędzy dostanie rodzina dziewczyny od zamożnego narzeczonego.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty