10 kosmetycznych trików, które ulżą życie każdej dziewczynie

Zastosowanie make-up – skrupulatny proces, wymagający dużo czasu. Ale są sekrety, które pozwalają naprowadzać piękność jakościowo i szybko.

Nasza redakcja zebrała 10 make-up trików, które pożytecznie znać wszystkim przedstawicielkom płci pięknej.

1. Dublujcie ołówek płynnym eyelinerem.

10 kosmetycznych trików 1

Jeśli nie możecie przeprowadzić równą linię płynnym środkiem, najpierw przeprowadźcie linię ołówkiem. Płynny eyeliner położy się na ołówek tak samo dobrze, jak i na czystą skórę, ale jeśli popełnicie błąd, to jego będzie lżej skorygować.

2. Dodajcie rzęsom objętości za pomocą pudru.

10 kosmetycznych trików 2

Ta prosta technika pomaga wzmocnić działanie dowolnej objętościowej tuszy. Zanim farbować rzęsy, dobrze przypudrowujcie je – nanieście sypki puder za pomocą pędzla, a potem wykorzystajcie tusz. Grudki nie pojawią się i rzęsy będą zdawać się bardziej puszyste.

3. Wykorzystajcie tusz do rzęs, jeśli nie macie eyelinera.

10 kosmetycznych trików 3

Tusz do rzęs można wykorzystać jak płynny eyeliner, dobrze że u nich i skład, i tekstura są bardzo podobne. Należy tylko korzystać się cienkim pędzlem.

4. Poprawnie rysujcie "kocie oko".

10 kosmetycznych trików 4

5. Po szczotkowaniu zębów czyśćcie usta.

10 kosmetycznych trików 5

Potrzyjcie z lekka swoje usta suchą szczoteczką do zębów. Złuszczanie i czyszczenie wydalą nie tylko martwe komórki skóry, ale i zrobią usta gładkimi. Również to będzie stymulowało krążenie krwi, co pozwoli waszym wargom stać się trochę pulchnymi. W wyniku one będą miększe, pełniejsze i bardziej zmysłowe.

6. Odświeżcie tusz gorącą wodą.

10 kosmetycznych trików 6

Dodajcie kilka kropli gotowanej gorącej wody do waszych tuszy, zamknijcie je i potrząśnijcie.

7. Nanieście błyszczyk zamiast rumieńca.

10 kosmetycznych trików 7

Można wykorzystać błyszczyk jak kremowy rumieniec. Dodajemy po kropelce na jabłka policzek i porządnie wycieniujemy palcami.

8. Spróbujcie proszek do zębów dla śnieżnobiałego uśmiechu.

10 kosmetycznych trików 8

Do czyszczenia zębów kilka razy w tygodniu korzystajcie się proszkiem do zębów. Kosztuje grosze, ale wynik jest oszałamiający – dzięki kredzie i sodzie w składzie. Tylko bądźcie ostrożne, przekonsultujcie z waszym dentystą, ponieważ proszek może źle wpływać na szkliwo zębów.

9. Wykorzystajcie kosmetyczne gąbki jako peeling twarzy.

10 kosmetycznych trików 9

Podczas mycia pianką do twarzy, pastą, czy kremowym mydłem wykorzystajcie specjalne gąbeczki, czy kosmetyczne gąbki. Najlepsze – to japońska gąbka konjac albo gąbki z wodorostów. One łatwo wydalają z powierzchni skóry stare komórki i dobrze oczyszczają pory.

10. Spróbujcie pionowe naniesienie tuszu.

10 kosmetycznych trików 10

Naniesieniem tuszu na górne i dolne rzęsy jednocześnie często lekceważą, ale możecie spróbować jedną ciekawą technikę: trzymajcie szczotkę pionowo. To jedna z najlepszych rad, nie zważając na swoją prostotę. Dotykajcie rzęs tylko końcem szczotki – to nada im naturalnego wyglądu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty