10 lekcji stylu Giorgio Armaniego

Jesteśmy pewne, że rady genialnego projektanta mody Giorgio Armani przydadzą się każdej kobiecie.
10 lekcji stylu Armaniego

Giorgio Armani – jeden z najbardziej wpływowych światowych projektantów mody. On stworzył taki styl, który wykorzystujemy, nawet nie zastanawiając się, że przedtem było inaczej. Armani zrobił rewolucję w modzie udowodniwszy, że luksus nie znaczy niewygodne i ciasne. Jego styl stał się synonimem biznesowego szyku i wytwornej elegancji.

 1. "Być elegancką nie oznacza rzucać się do oczu, to oznacza zostać w pamięci". Naprawdę światową sławę dla Giorgio Armaniego przyniósł Hollywood. O designerze zaczęły mówić po wyjściu w 1980 roku filmu "Amerykański żigolak" z Richardem Gere w roli głównej, od stóp do głowy ubranym w Armani. Wszyscy mężczyźni natychmiast zechcieli wyglądać jak jego bohater – nosić marynarki, spodnie, koszule i krawaty od Armatniego.
 2. "Różnica między stylem a modą – w jakości". Charakter pisma Armani – to doskonały krój, miękkie tkanki i minimalizm, który on sam nazywa "doskonałością małego". W każdej odzieży majstra jest właściwa spokojna elegancja i harmonijna jedność z jej nośnikiem.
 3. "Tania para obuwia – złe oszczędzanie. Nie oszczędzajcie na głównym: obuwie – podstawa waszej garderoby".
 4. 10 lekcji stylu Giorgio Armaniego 1
 5. "Wyglądać seksualnie – pytanie pewności siebie. To jest stan umysłu w tejże mierze, co i stan ciała". Armani zaznacza, że chciałby być wysoki i mieć widoczny nos. Lecz warto być zadowolonym z tego co masz i starać się to wykorzystać maksymalnie efektywnie. Nie należy tracić życia na to, żeby starać się zmienić rzeczy, które zmienić nie pod siłę.
 6. "Jestem szczęśliwy, że w nasze dni znów pojawiło się pragnienie być eleganckie. Elegancja – klucz do wyglądu, który nie podlega czasu do tego, co nigdy nie wyjdzie z mody, z czym nigdy nie wyjdziecie z mody. Dla mnie styl jest ważniejszy aniżeli niedługowieczne trendy mody". Armani radykalnie zmienił zasady mody, stworzywszy nowe standardy w branży mody. On usunął zbędne ozdoby i wprowadził do biznesowych i wieczorowych ubrań sportowe elementy, stworzył wyjątkowy, bardziej luźny styl, który wyznacza współczesną garderobę mężczyzn i kobiet na całym świecie: zrobił luźniejszymi marynarki i spodnie, pozwoliwszy ludziom poruszać się wolno i przy tym nie tracić biurowej elegancji.
 7. "Nie warto zbyt starać się wybierając odzież: najbardziej stylowi ludzie wyglądają tak, niby nie dokładają żadnego wysiłku do własnego wyglądu zewnętrznego". Już na samym początku swojej drogi on zrezygnował ze wstążek i kokard, ogłosiwszy główną zasadą swojej twórczości absolutny minimalizm. Cechą wyróżniającą styl Armaniego stało się niedbalstwo. Zmiękczając sylwetkę i tkaniny, zrobił ubrania bardziej przyjemne i komfortowe.
 8. 10 lekcji stylu Giorgio Armaniego 2
 9. "Czarny i granatowy wyszczuplają lepiej niż inne kolory. Dotrzymując się tej barwnej gammy możecie pozwolić sobie eksperymentować z kształtami i teksturą".
 10. "Starannie dobrane perfumy mogą stać się waszą cechą wyróżniającą. To pierwsze co odczuwają ludzie, kiedy wchodzicie do pokoju, i ostatnie co znika, kiedy odchodzicie".
 11. "Wybierajcie tkaniny neutralnych kolorów, bez jaskrawych wzorów – one będą służyli wam dłużej z punktu widzenia mody". Ludzie, którzy pracują z Armanim twierdzą, że jego ręce są pełne magii. Maestro też tego nie zaprzecza, on mówi, że kiedy dotyka się do tkanek, w jego rękach koncentruje się energia. I lepsze tkaniny wyciąga dosłownie maniakalnie. A potem jak maniak w swojej sprawie modeluje te tkaniny wokół ciała modelek. To zajęcie on nazywa "jednym z najbardziej zmysłowych w świecie".
 12. "Zawsze chciałem robić nie modę dla mody, a pomóc mężczyznom i kobietom poczuć się komfortowo i pewnie w ubraniach, które kupili. Styl – to ten jedyny luksus, na który można sobie pozwolić bez względu na to, czy są u ciebie pieniądze, czy nie". Giorgio Armani na zawsze zmienił nasze pojęcie o tym jaką jest rola odzieży. A na coś takiego w historii mody byli zdolni tylko geniusze.
 13. 10 lekcji stylu Giorgio Armaniego 3
źródło:ModaImage
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty