10 lekcji życiowych od Buddy

Chociaż był indyjskim księciem, ale doskonale zdawał sobie sprawę, że nic i nikt nie chroni nas świat przed cierpieniem. Po długich poszukiwaniach duchowych i medytacjach uświadomił sobie, czym jest rozum i osiągnął stan całkowitego szczęścia.

Przez całe swoje życie Budda uczył innych, jak osiągnąć szczęście. W niniejszym zestawieniu 10 prostych kroków do szczęścia według Buddy.

1. Znajdź własną drogę

droga

Życie otrzymujemy nie po to, by powtarzać za innymi, musimy stworzyć własny plan na życie

Każdy z nas powinien znaleźć własny cel w życiu i robić tylko to, co mu się podoba, w przeciwnym razie będzie się czuć pogubiony i spustoszony. Owszem warto poświęcać czas swoim bliskim i przyjaciołom, ale zawsze też warto znaleźć czas dla siebie, aby zrozumieć, co musisz zmienić w sobie i swoim życiu, aby żyć w zgodzie ze sobą.

2. Bądź nieustraszony

słon

Na drodze ku prawdzie można popełnić dwa błędy: nie zaczynać i nie dotrzeć do końca.

Cel twojego życia może być nieosiągalny albo niemożliwy do zrealizowania, ale to jest częścią tego, kim jesteś. Jeśli tego nie uświadomisz sobie, to możesz zmarnować swoje życie i w końcu wszystkiego żałować. Sukces nie zależy od sławy i pieniędzy: zależy od szczęścia i zadowolenia z tego, co robisz.

3. Warto zaczynać od małego

cel

Dzban wypełnia się kropla za kroplą

Musisz codziennie wykonywać "małe kroki" na drodze do realizacji jak może się wydawać na pierwszy rzut oka nieosiągalnych celów. Każdego miesiąca zapisuj nowe cele, niezależnie od tego, co się dzieje w twoim życiu i realizuj je, nie zważając na nic.

4. Gorliwa praca

praca

Bezczynność to krótka droga ku śmierci, a gorliwość i pilność to tryb życia; głupcy nic nie robią, mądrzy natomiast gorliwie pracują.

Jedno można powiedzieć z pewnością: sukcesu nie da się osiągnąć, jeśli siedzieć na kanapie i nic nie robić. Chcesz osiągnąć sukces? Musisz ciężko harować. Będziesz musiał z czegoś zrezygnować, ale twoje marzenia i cele są warte poświęceń.

5. Pozytywne nastawienie

rozum

Kształtują nas nasze myśli: jesteśmy tym, co myślimy. Jeśli nasze myśli są czyste, radość przychodzi jak cień, który nigdy nie znika

Skupiaj się na swoich myślach; traktuje je jak prawdziwe rzeczy, a nie jak coś zmyślonego. To pomoże ci uświadomić ich moc. Negatywne myśli powstrzymują nas i nie dają możliwości realizować cele. Myśli kształtują nasze życie

.

6. Zaakceptuj swoje niepowodzenia

radość

Zapomnij o przeszłości, nie marz o przyszłości, żyj teraźniejszością

Zrób krok do tyłu, oceń własne osiągnięcia i sukcesy. Twoje niepowodzenia pomogły ci osiągnąć sukces. Zasada, która się sprawdza w realizowaniu każdego celu: gorliwie pracuj i przej do przodu. To tylko część długiego procesu.

7. Nie porównuj się z innymi

kwiaty

Nie przeceniaj tego, co otrzymałeś, nie bądź zazdrosny. Zazdrosny człowiek nigdy nie osiągnie równowagi wewnętrznej.

Porównywanie się z innymi negatywnie wpływa na nasz stan psychiczny. Jesteś poirytowany i niepewny siebie. Im bardziej jesteś szczęśliwy i pewny siebie, tym więcej szans na osiągnięcie sukcesu.

8. Uważaj na swoje otoczenie

ludzie

Fałszywy przyjaciel jest gorszy niż dzikie zwierzę: dzikie zwierzę zrani twoje ciało, a fałszywy przyjaciel – umysł.

Otaczający nas ludzi mają na nas wielki wpływ, większy niż nasza siła woli. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, miej wokół siebie takich ludzi, którzy cię wspierają i pomagają dotrzeć do celu.

9. Balans i równowaga w życiu

bilans

Tak jak świeca nie może palić się bez ognia, tak człowiek nie może żyć bez duchowości.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz nie tylko ciężko pracować, ale także eksperymentować, aby odnaleźć własną drogę duchową. Równowaga w życiu chroni nas przed wypaleniem i rozczarowaniami.

10. Życie to podróż

chłopak

Sukces to satysfakcja z tego, co robisz.

Uświadomienie tego chroni nas przed cierpieniem duchowym. Na drodze ku celowi i sukcesowi najlepiej się skupić na tym, co robisz w tej chwili i czerpać z tego zadowolenie. Dzięki temu czujemy się wolni oraz usatysfakcjonowani z tego, co robimy. I to jest prawdziwy sukces!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty