10 magicznych porannych ćwiczeń dla rześkości i zdrowia

Gdy rano nie wystarcza czasu, ale koniecznie musisz szybko się obudzić, pomogą specjalnie dobrane ćwiczenia. Dany zestaw nawet nazywają magicznym – łączy w sobie asany jogi, ćwiczenia gimnastyki cigun, dzięki niemu organizm nie tylko budzi się, ale staje się zdrowszy.
10 magicznych porannych ćwiczeń

Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy przewietrzyć pokój, zrobić rozgrzewkę, a następnie kierować się instrukcjami.

Nasza Redakcja z pozwolenia autora metodyki Siergieja Borodina dzieli się tym wynalazkiem, na który będziesz potrzebowała tylko 10 minut dziennie.

1. Słup ze sznurkami.

Słup ze sznurkami

Po co: rozluźnienie rąk, pasa barkowego.

W jaki sposób wykonywać: Wyobraź sobie, że twoje ciało – to słup, a ręce, sznurki, przywiązane do słupa. Jeśli słup nagłe przekręcić – sznurki będą owijać słup. Nogi na szerokości barków. Całkowicie rozluźnij ręce i zaczynaj robić skręty zgodnie z osią z całkowitym przenoszeniem ciężaru ciała, stopniowo zwiększając intensywność.

Długość – ile wytrzymasz, ale koniecznie na ilość cykli wdech-wydech, dorównującą 6. Na przykład 6, 12, 18, 36 etc.

2. Czapla.

Czapla

Po co: rozwój koordynacji, bilansu, a również zwiększenie krwiobiegu w kończynach dolnych.

W jaki sposób wykonywać: Należy wstać na jednej nodze, drugą podnieść w taki sposób, aby biodro znajdowało się równolegle do podłogi albo wyżej, albo po prostu unieść maksymalnie wysoko. Czubek wyciągnąć ku sobie. Rękę, odpowiadającą podniesionej nodze, wyciągnąć do przodu, nie zginając. Druga ręka opuszczona. Obie dłonie zaokrąglone. Teraz musisz zamknąć oczy i starać się zachować równowagę. Po zakończeniu - 3-5 razy stań na czubki stopy.

Długość: ile wytrzymasz, ale niemniej niż 10 sekund.

3. Rolka.

Rolka

Po co: wzmocnienie kręgosłupa, zwiększenie krwiobiegu w nim, a również pozbycie się napięcia i zmęczenia.

W jaki sposób wykonywać: Należy usiąść na podłodze. Podciągnij nogi i ogarnij je rękami. Plecy powinny być maksymalnie zaokrąglone. Szybko przewróć się do tyłu, prześliźnij na plecach, wróć do początkowej pozycji.

Długość: kilka cykli oddychania, jednak powtarzanie niemniej niż 12 razy.

4. Młotek.

Młotek

Po co: rozluźnienie kręgosłupa, zwłaszcza w okolicy łopatek. Wykonuje się wraz z ćwiczeniem rolka.

W jaki sposób wykonywać: Połóż się na plecach. Ogarnij tułów rękami krzyż na krzyż. Plecy powinny być maksymalnie zaokrąglone. Podnosisz górną część tułowia i delikatnie zaczynasz uderzać plecami o podłogę.

Długość: kilka cykli oddychania, jednak powtórzenie niemniej niż 12.

5. Przeciąganie się.

Przeciąganie się

Po co: Rozluźnienie. Ćwiczenie jest kompensatą po ćwiczeniach Młotek i Rolka.

W jaki sposób wykonywać: Leżymy na plecach. Krzyżujemy palce, ręce podnosimy maksymalnie wysoko. Czubki wyciągamy.

Długość: ile wytrzymasz.

6. Świeca.

Świeca

Po co: Polepszenie krwiobiegu w mózgu, sprzyjająco wpływa na zdrowie całego organizmu. Podczas regularnego wykonywania polepsza się pamięć, myślenie, zdolność do pracy. Zmniejsza się potrzeba snu, człowiek oddycha wolniej.

W jaki sposób wykonywać: Leżymy na podłodze. Nogi unosimy do góry. Ręce podtrzymują nogi. Umieszczamy je na krzyżach lub na biodrach. Wyciągamy czubki ku sufitowi. Szyja nie powinna być zbytnio napięta.

Długość – kilka cykli oddychania.

7. Sfinks +kobra.

Sfinks

Po co: wzmocnienie pleców, kręgosłup staje się bardziej ruchliwym i giętkim.

W jaki sposób wykonywać: Połóż się na brzuch. Podnoś górną część tułowia, opierając się o przedramię. Przedramienia równolegle jeden do drugiego. Barki opuszczone, spojrzenie skierowane do przodu, czubki wyciągnięte. To Sfinks. Teraz wstajemy na ręce. Kręgosłup jeszcze bardziej się wygina. Spoglądamy w górę lub przed siebie. To Kobra. Następnie wracamy do pozycji Sfinks.

Długość – kilka cykli oddychania.

8. Zarodek.

Zarodek

Po co: Kompensata wygięcia kręgosłupa – po maksymalnym wygięciu, należy zaokrąglić plecy. Stymuluje narządy trawienne.

W jaki sposób wykonywać: Nogi pod sobą, kolana do kupy. Schylamy się do przodu i zaokrąglamy plecy. Ręce wyciągnięte do przodu.

Długość – kilka cykli oddychania do całkowitego rozluźnienia.

9. Skręty.

Skręty

Po co: Zwiększenie ruchliwości i giętkości kręgosłupa, rozciąganie mięśni, a nawet zmniejszenie rozmiarów brzucha. Profilaktyka bóli pleców.

W jaki sposób wykonywać: Siadamy na podłodze, jedną nogę wyciągamy do przodu, drugą przyciskamy do biodra. Tułów skręcamy w przeciwległą stronę, opierając się jedną ręką o podłogę, a drugą o kolano. Głowa odwrócona w przeciwległą stronę skrętów, w taki sposób zwiększa się efekt od wykonywanego ćwiczenia.

Długość – ile wytrzymasz, nie zapominaj o oddychaniu.

10. Skłony.

Skłony

Po co: wzmocnienie kręgosłupa, krzyży, rozciąganie ścięgien.

W jaki sposób wykonywać: Nogi na podwójnej szerokości barków. Ręce wyciągnięte w strony. Nie zmieniając pozycji rąk robimy skłon w lewo. Utrwaliliśmy pozycję, kilka cykli wdech-wydech. Wracamy do pozycji początkowej. Następnie robimy skłon w prawą stronę i robimy taką samą ilość cykli wdech-wydech. Następnie skłaniamy się do dołu, dotykamy kostki u nogi przeciwległej nogi. Druga ręka wyciągnięta do przodu, patrzymy na nią. Takie same cykle oddychania, wracamy do pozycji początkowej. Następnie skłon do innej nogi. Po zakończeniu należy zrobić wygięcie do tyłu.

Długość – ile chcesz.

Dane nieskomplikowane ćwiczenia można wykonywać i w ciągu dnia – pomogą się zrelaksować i pozbyć się napięcia. Zestaw ćwiczeń jest prosty, ale bardzo korzystny – w taki więc sposób staje się magiczny.

źródło:Samsebegu
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty