10 małych geniuszy planety, którzy przewyższyli iloraz inteligencji ludzi dorosłych

Oni od dzieciństwa różnią się od rówieśników wysoką inteligencją i szybkością rozwoju zdolności umysłowych. Rozwiązywanie równań różniczkowych zamiast układania piramidek i kostek jest zwykłą rzeczą dla tych dzieci.

Rozwój umysłu takich dzieci jest fenomenalny i pozwala im uzyskiwać dyplomy o wykształceniu wyższym jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności. One stają się kandydatami do otrzymania nagrody Nobla, robią niesamowite rzeczy w chirurgii. Właśnie o takich wunderkindach będzie chodziło w tym materiale.

1. Kim Ung-Yong

kim un yon

W 1962 roku urodził się w Korei Kim Ung Yong – unikalne i najmądrzejsze dziecko na świecie o ilorazie inteligencji na poziomie 210 punktów, który jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyższy. Do dnia dzisiejszego ten wskaźnik nikt nie był w stanie przekroczyć. W wieku 3 lat Kim znał 4 języki i biegle czytał w nich (koreański, angielski, niemiecki, japoński).

Dziecko wchłaniało wiedzę tak szybko, że już w wieku 4 lat udało mu się dostać na uniwersytet. W wieku 5 lat dziecko samodzielnie rozwiązywało trudne probabilistyczne równania różniczkowe. Następnie chłopak został zaproszony do japońskiego programu telewizyjnego do zaprezentowania swojej wiedzy już w 8 językach – do tego czasu chłopak dodatkowo nauczył się wietnamskiego, chińskiego, węgierskiego i hiszpańskiego. A w wieku 8 lat otrzymał propozycję kształcenia od NASA. Stopień doktora nauk fizycznych Kim zdobył w wieku 15 lat.

2. Оѕсаг Wrigley

Оѕсаг Wrigley

Według wersji Centrum Uzdolnionych Dzieci w 2010 roku najmądrzejszym dzieckiem został Oscar Wrigley, w wieku 2 lat jego iloraz inteligencji osiągnął 160 punktów. Taki współczynnik IQ miał Albert Einstein, co z pewnością daje prawo do włączenia tego dziecka do listy geniuszy. Jeszcze z wieku trzech miesięcy u Oscara zostało zauważone super szybkie tempo rozwoju umysłowego. W wieku 2 roku opowiadał szczegółowo o cyklu reprodukcyjnym pingwinów, czym zachwycił wszystkich. Później stał się członkiem najsłynniejszego Klubu Oxford "Mensa", który łączy ludzi o zaskakująco wysokim poziomie zdolności umysłowych.

3. Mahmoud Vail Mahmoud

Mahmoud Vail Mahmoud

Mahmoud Vail Mahmoud urodził się 1 stycznia 1999 roku i został uznany za najbardziej inteligentne dziecko wśród rówieśników i został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa. Poziom jego inteligencji szacuje się na 155 punktów. Prędkością rozwiązania najtrudniejszych zadań ten chłopiec przewyższył wszystkich naukowców Egiptu. Dziecko uczyło się według indywidualnych programów, które opracowały i proponowały mu do opanowania wiodące korporacje komputerowe.

4. Gregory Smith

Gregory Smith

Gregory już w wieku dwóch lat umiał czytać, a w wieku 10 lat wstąpił na uniwersytet. Utalentowany chłopiec otrzymał zaproszenie i spotkał się z takimi ludźmi jak Bill Clinton, Michaił Gorbaczow, był 4 razy nominowany do nagrody Nobla, ale jeszcze jej nie dostał. Również Gregory jeździł po całym świecie ze swoim programem o prawach dzieci i występował z przemówieniem w ONZ.

5. Mikaela Irene D. Fudolig

Mikaela Irene

Zdolności umysłowe Irene były tak fenomenalne, że już w wieku 11 lat ona opanowała program szkolny i dostała się na uniwersytet w Filipinach. Zakończyła go z wyróżnieniem w wieku 16 lat. Fudolig uzyskała licencjat nauk fizycznych i na balu wygłosiła przemówienie pożegnalne. Dziś Michaela Irene Fudolig już jest profesorem i pracuje w tym samym instytucie w kierunku ekonofizyki.

6. Akrit Jaswal

Akrit Jaswal

W 1993 roku w Indiach urodził się wyjątkowy chłopiec Akrit Jaswal mający niesamowite zdolności w dziedzinie chirurgii. Po raz pierwszy zrobił operację w wieku siedmiu lat swojemu małemu przyjacielowi. Akritowi udało się, nie posiadając żadnej wiedzy, skutecznie oddzielić mu palce po bardzo silnym oparzeni i faktycznie uratować dziecku rękę. W wieku 12 lat to wybitne dziecko już studiowało na uniwersytecie medycznym, a w wieku chłopak 17 lat uzyskał stopień magistra chemii stosowanej. Obecnie Akryl aktywnie zajmuje się poszukiwaniem skutecznego leku na raka.

7. Taylor Ramon Wilson

Taylor Wilson

Taylor Ramon Wilson urodził się 7 maja 1994 roku i stał się znany na całym świecie w wieku dziesięciu lat się dzięki temu, że stworzył bombę atomową, a w wieku 14 lat udało mu się opracować urządzenie do reakcji fuzji jądrowej, czyli działający fusor. W 2011 roku ten utalentowany fizyk jądrowy został uhonorowany wysoką naukową nagrodą za stworzenie detektora promieniowania przejścia. Oprócz tego, do jego dorobku należy kompaktowy reaktor jądrowy, który z jego słów, należy ładować jeden raz na trzy dekady, a przy tym on jest w stanie generować energię elektryczną na poziomie 50 MW. Na początku 2013 roku Wilson wygłosił przemówienie na konferencji TED-2013, w którym opowiedział o swoich planach dotyczących rozwoju autonomicznych podziemnych reaktorów jądrowych podziału.

8. Cameron Thompson

Cameron Thompson

W 1997 roku w Północnej Walii urodził się geniusz matematyki Cameron Thompson. Już w wieku 4 lat Cameron zwrócił uwagę nauczycielowi, że ten zapomniał o liczbach ujemnych i nie ma racji, gdy mówi, że zero jest najmniejszą liczbą. Jako 11-letnie dziecko zdobył doktorat z matematyki na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii i został zaproszony do programu BBC, gdzie o nim jako o geniuszu opowiedzieli całemu światu. Cameron jeszcze jest wyjątkowy tym, że nie zważając na chorobę Aspergera, jego zdolności umysłowe po prostu nie przestają zadziwiać, dlatego został uznany za najmłodszego geniusza w świecie.

9. Ksenia Lepieszkina

Ksenia Lepieszkina

Ksenia Lepieszkina pochodzi ze wsi pod Magnitogorskiem w Rosji. Jej rodzice specjalnie nie zajmowali się z dziewczynką, ale zdolności do uczenia się u niej obserwowali z dzieciństwa. Ze słów matki, Ksenia nauczyła się mówić od razu zwrotami w wieku 8 miesięcy, w wieku trzech lat już doskonale czytała, a mając 4 lata pasjonowała się książkami Juliusza Verne'a. Przy tym odkryła w sobie starożytną wiedzę w zakresie osiągnięcia doskonałości i posiadania nadprzyrodzonych mocy, która była uważana przez naukowców za straconą. I w tym samym wieku dziecko stanowczo oświadczyło rodzicom, że idzie się uczyć do szkoły. Na rozmowie kwalifikacyjnej wszyscy byli zaskoczeni tym, że w tym wieku dziewczyna doskonale liczy i czyta, zna tabliczkę mnożenia itp. Już w wieku 12 lat Ksenia ukończyła liceum ze złotym medalem i dostała się na Akademię Finansów przy rządzie Federacji Rosyjskiej.

10. Priyanshi Somani

Priyanshi Somani

Priyanshi Somani (urodziła się w 1998 roku w Indiach) ma fenomenalne zdolności liczenia. Może ona w umyśle wykonać matematyczne obliczenia, mnożyć liczby ośmiocyfrowe i przy tym bardzo szybko. W 2010 roku, kiedy Priyanshi miała 12 lat, była w stanie obliczyć pierwiastek kwadratowy z liczby sześciocyfrowej mniej niż przez 7 minut. A w 2012 roku stała się absolutną rekordzistką w tej dziedzinie, gdy obliczyła pierwiastek kwadratowy z kilkunastu liczb sześciocyfrowych mniej niż przez trzy minuty, a jeśli być dokładnym, to przez 2 minuty i 43 sekundy. I to wszystko w głowie. Jej imię wpisane jest do Księgi Rekordów Guinnessa jako człowieka, który liczy najszybciej na świecie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty