10 miejsc, które musisz zobaczyć w Tajlandii

Piękne plaże i majestatyczne świątynie Tajlandii sprawiają niesamowite wrażenie na każdym, kto je zobaczy. W niniejszym zestawieniu 10 atrakcji Tajlandii, które nie możesz przegapić.

1. Świątynia Świtu Wat Arun

Wat Arun

Jedna z najpiękniejszych świątyń buddyjskich w Bangkoku znajduje się na zachodnim brzegu rzeki Menam. Obiekt bardziej znany jest jako Świątynia Świtu, nazwany na cześć Arun – indyjskiej bogini świtu. Świątynia pięknie wygląda zarówno przy wschodzącym, jak i zachodzącym słońcu.

2. Chiang Mai

Chiang Mai

Trzecie co do wielkości miasto tego kraju, położone nad rzeką Ping może się pochwalić niesamowitymi świątyniami buddyjskim, pysznymi potrawami kuchni tajskiej i ciekawymi tradycjami, które można poznać, odwiedzając lokalne plemiona.

3. Erawan Falls

Erawan Falls

Siedem wodospadów, buszujących turkusową wodą są jedną z największych atrakcji Parku Narodowego Erawan, położonego w górach Salop. Otoczone są zielonymi lasami, w których można się ukryć przed upałem, panującym w Tajlandii. Wizytę do parku najlepiej zaplanować na rano, aby uniknąć tłumów turystów.

4. Wat Rhong Kun (prowincja Chiang Rai)

Wat Rhong Kun

Wat Rhong Kun, czyli Biała Świątynia. Budowę świątyni rozpoczęto w końcu wieku XX, ale prace nadal trwają. Obiekt nawet niedokończony sprawia piorujące wrażenie. Biel ma symbolizować buddyjską czystość, natomiast malowidła wewnątrz budowli przedstawiają kultowe postaci popkultury, które odzwierciedlają tajską kulturę i religię.

5. Railay Beach

Railay Beach

Railay Beach – półwysep, znajdujący się w południowej prowincji Krabi, który cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Półwysep Railay to właściwie cztery plaże: Ton Sai, Phra Nang, West Railay i East Railay, na które można się dostać łodzią z Krabi. Prawdziwa rajska wyspa tropikalna!

6. Park Narodowy Khao Sok

Khao Sok

Park Narodowy Khao Sok – jeden z najpopularniejszych parków narodowych w Tajlandii. Obejmuje obszar o powierzchni 739 km² i lasy, które porastały ten obszar od milionów lat. Ze względu na górzyste położenie park jest pokryty wapiennymi skałami i pięknymi jeziorami.

7. Ayutthaya

Ayutthaya

Niegdyś jedno z największych miast świata Ajutthaja została zrujnowana przez wojska birmańskie w 1767 roku. Dawne miasto w Ajutthaja i związane z nim zespoły zabytkowe zostały wpisane w 1991 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W mieście na szczególną uwagę zasługują muzeum, ruiny pałaców, kompleks świątynny ze stupami i klasztorami oraz kamienne posągi siedzącego Buddy.

8. Most na rzece Khwae Yai

Khwae Yai

W pobliżu miejscowości Kanchanaburi znajduje się most na rzece Khwae Noi. W latach II wojny światowej wzdłuż rzeki wybudowano linię kolejową, która jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Tajlandii. Turyści mogą podziwiać most z okien pociągu lub podczas spaceru po moście.

9. Yee Peng (Festiwal światła / Festiwal Lampionów)

Y Peng

Yi Peng Lantern Festival – festiwal światła, który każdego roku odbywa się w miasteczku Chiang Mai i cieszy się niebywałą popularnością wśród turystów z całego swiata. Trwa około trzech dni, a jego zwieńczeniem jest puszczanie tysięcy lampionów.

10. Park Narodowy Khao Sam Roi Yot

Khao Sam Roi Yot

Khao Sam Roi Yot to morski park narodowy, którego nazwa oznacza "Górę o trzystu wzgórzach", co odnosi się do jego położenia na setkach gór piaskowych, ale to wcale nie oznacza, że nie ma nic więcej do zaoferowania niż same wzgórza.

Największą atrakcją Parku jest jaskinia Phraya Nakhon, w której zorganizowano ogromny królewski pawilon. Khao Sam Roi Yot to dom dla wielu rzadkich gatunków zwierząt, piękna plaża i największe bagno tego regionu Azji.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty