10 miejsc na świecie, które koniecznie musisz odwiedzić przed czterdziestką

Młodość – idealny czas na podróże. Kiedy się jeszcze ma pieniądze, wyśmienite zdrowie i chęć do podróży, niektóre miejsca koniecznie trzeba zobaczyć. Na pewno sprawią na tobie niezapomniane wrażenie, które na zawsze pozostanie w twojej pamięci.

Właśnie te miejsca musisz odwiedzić, kiedy jeszcze jesteś młody, aby móc na całego czerpać zadowolenie z podróży, doznawać nowych wrażeń, a w wieku sędziwym, siedząc przy filiżance herbaty i oglądając album ze zdjęciami, zanurzyć się we wspomnieniach.

1. Wenecja

venecja

Słynna i piękna Wenecja położona jest na 118 wyspach. Miasto wypełnione jest romantyką i bajkową atmosferą. Ludzie z całego świata przyjeżdżają tu, aby popływać gondolą. W dzień Wenecja jest podobna do ula pszczelego, natomiast nocą życie w niej zamiera. W Wenecji nie ma samochodów.

2. Jerozolima

Jerozolima

Jerozolima – stolica Izraela i jedno z najstarszych miast na świecie. Dla chrześcijan jest świętym miastem jako miejsce działalności i śmierci Jezusa Chrystusa. Jerozolima nazywana jest często miastem trzech religii. Największym zabytkiem jest Bazylika Grobu Świętego – najważniejsza świątynia chrześcijańska, która łączy w sobie klasztory, świątynie, galerie etc.

3. Kwitnące pola tulipanów w Holandii

Holandia

Tulipany są symbolem i wizytówką Holandii. Jeśli chcesz zobaczyć piękne, kwitnące pola tulipanów, to najlepiej podróż zaplanować na kwiecień-maj. Właśnie wtedy można podziwiać kalejdoskop kwiatów, które rosną na wielohektarowych polach.

4. Praga

Praga

Praga jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Praga jest jednocześnie fascynująca i nieco ponura. Stolica Czech może się pochwalić ogromną ilością średniowiecznych zabytków architektonicznych. Praga na pewno pozostawi po sobie niezapomniane wrażenia, które zachowasz na całe życie.

5. Dubaj

Dubaj

Dubaj – największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Stolica emiratu Dubaj. Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze jakichś 50 lat temu Dubaj był niewielką osadą, zbudowaną na pustynnych wydmach. Dziś Dubaj to jedno z najszybciej rozwijających się miast świata z najwyższymi wieżowcami i idealnymi drogami. Fascynujące nowoczesnym charakterem miasto, które marzy odwiedzić każdy turysta.

6. Pamukkale

Pamukkale

Pamukkale, to miejscowość słynąca z gorących źródeł, położona w dolinie Cürüksu, około 18 km od Denizli. Ciepła woda spływa po zboczach płaskowyżu, który znajduje się co najmniej sto metrów wyżej niż dolina.

7. Ko Samui

Ko Samui

Wyspa w południowej Tajlandii, jest trzecią, po Phuket i Koh Chang największą wyspą Tajlandii i drugą, po Phuket najbardziej skomercjalizowaną. Prawdziwy rajski zakątek na ziemi, który cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Wyspa słynie głównie z pięknych plaż, ciepłego, czystego morza, niezliczonej ilości wysokich palm kokosowych i raf koralowych.

8. Barcelona

Barselona

Stolica Katalonii, która swoją majestatycznością sprawia niesamowite wrażenie na turystach. Barcelona – jedno z najpiękniejszych miast świata, które naładuje pozytywną energią i dobrym nastrojem. Miasto ma wiele interesujących zabytków architektonicznych i nowoczesnych atrakcji.

9. Sankt Petersburg

Sankt Petersburg

Kulturalna stolica Rosji, która każdego roku jest oblegana przez tłumy turystów. Jest jednym z najpiękniejszych miast świata. Petersburg to odrestaurowane, bogate w zabytki miasto, którego nie sposób porównać z żadnym innym w Rosji.

10. Lac Retba

Lac Retba

Lac Rose (Różowe Jezioro) – słone jezioro w zachodnim Senegalu, około 20 km na wschód Dakaru. Jezioro zajmuje powierzchnię 3 km² i charakteryzuje się niesamowitym różowym kolorem wody. Różowe Jezioro bierze swój kolor od glonów dunaliella salina, które żyją w tutejszej słonej wodzie już od 3,5 miliardów lat. W jeziorze Retba nie sposób utonąć, ponieważ po pierwsze, jest bardzo płytkie, maksymalna głębokość to 3 m, po drugie, jest bardzo zasolone (jest 1,5 razy bardziej słone niż Morze Martwe).

Nie koniecznie musisz odwiedzić te miejsca przed czterdziestką. Możesz podróżować przez całe życie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty