10 najbardziej długonogich gwiazd na świecie: kto z gwiazd ma szczęście?

Długie nogi – to jedna z głównych cech seksownych kobiet w wersji męskiej. Mimo, że daleko nie wszystkich natura obdarzyła taką uroczą cechą, bohaterkom tej kolekcji uśmiechnęło się szczęście.

Każda kobieta choć raz w życiu chciałaby, aby jej nogi były dłuższe, lub chciałaby mieć szczupłą sylwetkę. Ale tym pięknościom szczęście dopisało: właścicielki takich nóg zrobiły błyskotliwą karierę i trafiły na okładki męskich magazynów.

1. Adriana Sklenarikowa

Sklenarikowa

46-letnia top-modelka jest jedyną kobietą na tej planecie, która została oficjalnie wyróżniona jako kobieta o najdłuższych nogach wśród mieszkających na Ziemi w Księdze Rekordów Guinnessa. Eksperci mierzyli jej nogi od pasa do pięt – wyszło dokładnie 125 cm. Adriana zrobiła karierę modelki: została wybrana oficjalną twarzą kultowego biustonosza Wonder Bra. Wyszła za mąż za piłkarza Christiana Karambe, ale potem zerwała z nim na rzecz ormiańskiego biznesmena Arama Ohanyana.

2. Carolyn Artur

Artur

Australijka Caroline Arthur jest jedyną dziewczyną na świecie, która próbuje podważyć tytuł Adriany. Długość jej nóg wynosi 130 cm, ale przedstawiciele Guinnessa nie spieszą się z nią kontaktować. Nogi stanowią 69% całkowitego wzrostu Arthur, który wynosi 187 cm. Sama Carolyne pracuję jako modelka, ale uważa swoją osobliwość raczej niewygodną, niż seksualną. Jej trudno wybrać dżinsy i spódnice, a mężczyźni zawsze gapią się na nią, ledwo Carolyne pojawia się na ulicy. Za męża sama sobie wybrała budowniczego, który zbudował dla niej dom z bardzo wysokimi sufitami.

3. Brigitte Nielsen

Nielsen

Kilka dni temu Bridget została mamą po raz czwarty. Aktorka, modelka i piosenkarka pięć razy wychodziła za mąż: do mężczyzn, których rzuciła, należał nawet Sylvester Stallone. Ojcem niedawno narodzonego dziecka stał się producent telewizyjny Mattia Dessie – mężczyzna 15 lat młodszy od swojej żony. Nogi o długości 108 cm i doskonała sportowa budowa pomogły jej zdobyć tytuł "Amazonki" wśród dziennikarzy.

4. Irina Shake

Shake

Reklama środków do pielęgnacji włosów, twarz marki bielizny i pojawienie się na okładkach takich publikacji jak Glamour i Vogue – to tylko kilka przykłądów zawrotnej kariery Iriny. Po spędzeniu kilku lat z piłkarzem Cristiano Ronaldo, ona zawróciła w głowie hollywoodzkiemu aktorowi Bradley’owi Cooperowi i urodziła mu uroczą córkę Leę. Posiadaczka nóg o długości 105 cm nie mogłą odpocząć od pracy na wybiegu nawet w czasie ciąży – Irena wyszła na pokaz Victoria's Secret w "błogosłowionym stanie”, od razu stając się gwiazdą tabloidów.

5. Julia Roberts

Roberts

111 cm długich, smukłych nóg na obcasie zrobili z hollywoodzkiej aktorki "Piękność", która do tej pory jest miło widziana na planie każdego filmu. W wieku 50 lat Julia jest twarzą linii rajstop, łatwo konkuruje z takimi młodymi gwiazdami, jak Bella Hadid i Kendall Jenner. Niestety, na czerwonych dywanach można ją zobaczyć coraz rzadziej: Roberts kupiła wytwórnię filmową i planuje zrobić karierę reżysera.

6. Cindy Crawford

Crawford

Dziś 52-letnia Cindy więcej myśli o karierze modelki dla córki Kaji Gerber, niż o własnej. Ona nadal bierze udział w kampaniach reklamowych, ale zdarza się to znacznie rzadziej, niż w czasach młodości, kiedy 114-centymetrowe nogi Crawford pojawiały się na plakatach co najmniej 2-3 razy w miesiącu. Sama gwiazda wybiegu uważa, że zachować smukłość nóg jej pomogła dieta warzywna, której przestrzega przez całe życie.

7. Claudia Schiffer

Schiffer

W latach 90. ciało Claudii było uważane za wzorzec nie tylko dzięki nogom długości 118 cm, ale i wzorcowym parametrom 90-60-90. Marząca o karierze prawnika dziewczyna od pierwszej sesji fotograficznej urzekła wszystkich projektantów subtelną kobiecością, w połączeniu z wyraźną seksualnością. Schiffer przez wiele lat był muzą Karla Lövgerfelda, aż do czasu, kiedy w modę weszła androgynia.

8. Adriana Lima

Lima

Wzorcowa kariera Adriany rozpoczęła się w wieku 13 lat: już wtedy długość jej nóg wynosiła 120 cm. Wśród swoich koleżanek dziewczyna bardzo wyróżniała się skromnością – Lima nie lubiła chodzić na imprezy, a nawet straciła dziewictwo ze swoim mężem w wieku 27 lat. Od 1999 roku Adriana jest "aniołkiem" Victoria's Secret – o takim tytule nawet nie marzy wiele znanych modelek.

9. Uma Thurman

Thurman

Niesamowita muza Quentina Tarantino ma 43 rozmiar stopy, a długość jej nóg wynosi 108 cm. Stać się modelką jej pomógł kobiecy spryt: w wieku 15 lat Uma została bez pieniędzy, uciekając z domu do Nowego Jorku. Mycie okien w lokalnej knajpie dla groszowego zarobku jej szybko znudziło, więc postawiła na wysoki wzrost – stała się modelką. Na wybiegu była zauważona i zaproszona do kina, gdzie zrobiła zdumiewającą karierę.

10. Cameron Diaz

Diaz

Przy wzroście 175 cm nogi o długości 111 cm zrobiły z Cameron gwiazdę okładek magazynów i komedii. Udaje jej się dosłownie wszystko – role nieszczęsnych blondynek, wielkich dam, dziewczyn muzyków rockowych. Te ostatnią ona, nawiasem mówiąc, zachowała dla prawdziwego życia – Diaz kilka lat temu wyszła za mąż za gitarzystę Benji Maddena.

Oczywiście, długość kobiecych nóg odgrywa daleko niedecydującą rolę w twórczej losie. Ale to właśnie one pomagają dostać się na podium lub przyciągnąć uwagę fanów płci męskiej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty