10 najbardziej idiotycznych i niebezpiecznych rozrywek młodzieży

We wszystkich czasach nastolatkowie lubili ryzykowne rozrywki, ale teraz dzieje się coś poza wyobrażeniem... Naukowcy wyjaśniają zamiłowanie nastolatków do ryzyka zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. Ponadto, dla nastolatków ważne jest uznanie rówieśników; dlatego by zasłużyć na szacunek innych są gotowi na szalone rzeczy.

Tak więc, 10 niebezpiecznych atrakcji nastolatków, które napędzą strachu każdemu dorosłemu.

Gra "48-Hour Challenge"

48 Hour Challenge

Teraz wśród młodzieży zyskuje popularność wirtualna gra pod tytułem "48-Hour Challenge" (48-godzinne wyzwanie). Istotą gry jest to, że nastolatek powinien wyjść z domu i ukrywać się przed rodzicami w ciągu co najmniej dwóch dni. Za to gracz otrzymuje punkty. Najwyższą ocenę otrzyma ten, którego zniknięcie będzie najbardziej spektakularne. Najgorsze w tej grze jest to, że nastolatek z zimną krwią w ciągu dwóch dni nie daje o sobie znać, podczas gdy jego rodzice szaleją z niepokoju. Tak, w tym wieku pragnienie, aby być "cool" i wyróżniać się w środowisku rówieśników może okazać się silniejsze od współczucia do najbliższych ludzi...

Gra "Biegnij albo zgiń!"

Biegnij albo zgiń

Okresowo z różnych miastach Europy Wschodniej dochodzą wiadomości o nowej śmiertelnie niebezpiecznej grze nastolatków pod tytułem "Biegnij albo zgiń!". Sens tej gry polega na tym, że dzieci przebiegają drogę jak najbliżej przejeżdżającego samochodu. Albo przeskoczysz, albo nie...

Selfie na podporach linii energetycznej

Selfie

Podpory linni energetycznych są bardzo atrakcyjne dla młodzieży: wspinając się na szczyt, można podziwiać okolicę z lotu ptaka, a także zrobić ekstremalne selfie. Niestety ta przygoda może się skończyć tragicznie. Istnieją przypadki, kiedy nastolatki, wspinając na podpory, ginęłi wskutek porażenia prądem. Warto pamiętać, że aby dostać śmiertelną dawkę prądu, wcale nie musisz dotykać przewodów; napięcie prądu w nich tak wysokie, że porażenie prądem może być przenoszone przez powietrze.

Train surfing

Train surfing

Train surfing – to przejazd pociągiem z zewnątrz pojazdu, np. na dachu lub na schodkach. Najbardziej "cool" dla ryzykanta jest przejazd pośpiesznym pociągiem. Swoje "osiągnięcia" nastolatki są zwykle kręcą na wideo i rozprzestrzeniają w internecie.

Hobby jest bardzo niebezpieczne: każdego roku odnotowują się dziesiątki przypadków obrażeń i śmierci ludzi, przejeżdżających na zewnątrz pociągów. Najczęstsze przyczyny zgonów: spadek z pociągu, porażenie prądem, zderzenie z przeszkodami podczas jazdy.

Shoplifting

Shoplifting

Shoplifting, czyli kradzieże sklepowe, popełniane nie tyle dla zysku, ale dla ostrych emocji. Wszystkie skradzione jest fotografowane i umieszczane w internecie, aby pochwalić się osiągnięciami. W przyszłości skradzione rzeczy sprzedają się za pośrednictwem serwisów darmowych ogłoszeń lub nawet wyrzucaje się jako zbędne.

W "sztuce" shopliftingu istnieje wiele szczegółów. Trzeba wiedzieć, jak nie wpaść na kamery CCTV, oszukać strażników i zrobić narzędzia do pomijania ramek. Niektórzy złodzieje do tego udoskonalili swoje umiejętności, że udało im się wynieść ze sklepów małe telewizory i smartfony.

W przypadku, jeśli nastolatek bawiący się w podobny sposób zostanie złapany, jego rodzice muszą zapłacić grzywnę, a jemu samemu to może grozić umieszczeniem w zakładzie poprawczym lub ograniczeniem wolności.

Digging

Digging

Pod wyrazem ”digging” jest rozumiane badanie wszelkiego rodzaju konstrukcji podziemnych: piwnic, szybów wentylacyjnych, opuszczonych tuneli itp. Swoje podróże digger (eksplorator miejskich podziemi) filmuje i rozprzestrzenia je w internecie. Twarze miłośnicy digging ukrywają, bo to zajęcie jest zabronione. Niektórzy zaawansowani diggerse nawet prowadzą wycieczki turystów, pokazując piękno podziemnego świata.

Pomimo pozornego romantyzmu, ta pasja jest bardzo niebezpieczna: każdego mogą napotkać zagrożenia dla zdrowia: zawały i zatrucie podziemnymi gazami.

Rufing

Rufing

Jeśli diggerse lubią spędzać czas pod ziemią, ruferzy wolą miejsca bliskie do nieba – dachy i strychy. Najwięcej zwolenników rufingu mieszka w Sankt-Petersburgu, gdzie domy stoją blisko siebie, i po dachach można przejść kilka kilometrów. Aby wejść na strych, a potem na dach ruferzy uciekają się do różnego rodzaju sztuczek: od złamania zamków do wspinania po rynnie.

Skywalking

Skywalking
Skywalking 2

Skywalking – to chodzenie na najwyższych i najbardziej niebezpiecznych obiektach bez ubezpieczenia. Miłośnicy skywalking zdobywają wieże i mosty, balansują na wysięgnikach dźwigów budowlanych. Ze sobą nie biorą nic, oprócz aparatów fotograficznych. Oczywiście to hobby jest bardzo niebezpieczne.

Gry z uduszeniem

Gry z uduszeniem

Ostatnimi czasy to niebezpieczne zajęcie stało się dość popularne wśród dzieci i młodzieży. Istota jego jest taka: najpierw nastolatek zwiększa ciśnienie za pomocą przysiadów lub szybkich oddechów, a następnie zaciska na szyi sznur i natychmiast osłabia go. Po tych manipulacji następuje chwilowa utrata świadomości i halucynacje.

Czy warto mówić, że ta zabawa może prowadzić do bardzo tragicznych skutków, zwłaszcza jeśli nastolatek "wygłupia się" sam. Jeśli nie zdążyć na czas poluzować sznur, to nastąpi niedotlenienie mózgu, które może zakończyć się śmiercią.

Gra "Sól i lód"

Sól i lód

Istota gry jest taka: na ciele gracza umieszczana jest kostka lodu, która posypuje się solą. Wskutek działania zimnego lodu skóra się zapala. Kiedy na zapalony obszar działa sól, gracz zaczyna odczuwać piekielny ból.

Zgodnie z zasadami gry, wygrywa ten, kto najdłużej toleruje obecność soli i lodu na swoim ciele. Ale do jednego tylko bólu sprawa nie ogranicza się: sól wyżera skórę, pozostawiając okropne blizny. Znane są przypadki, kiedy wskutek gry wynikało chemiczne poparzenie trzeciego stopnia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty