10 najbardziej inspirujących miast europejskich

Od czasu do czasu każdy z nas chce zapomnieć o codzienności i zanurzyć się w nowym, niezwykłym świecie, który zamieszkują niesamowici ludzie, którzy mają inny światopogląd i tradycje. Świat, w którym można podziwiać fascynujące krajobrazy i malownicze pejzaże.

W niniejszym zestawieniu dziesięć miast europejskich, które nie tylko zaskoczą swoim pięknem, ale również zainspirują każdego, kto je odwiedzi.

1. Porto

Porto

Porto – miasto w Portugalii, w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Miasto, które zainspiruje każdego do poszukiwań i odkryć. Porto – jedno z najstarszych miast w Europie, w którym znajdziesz dużą ilość zabytków zarówno z okresu średniowiecza, jak i z XX oraz XXI wieku. Lokalny przysmak, pochodzący z XIV wieku to zupa rybna z wypatroszonych i umytych części z ryb. Mieszkańcy Porto lubią pyszną kawę i desery. Również warto wspomnieć o niezapomnianej wycieczce rzeką. Porto to miasto, które pozostanie w twojej pamięci na zawsze.

2. Wiedeń

Wiedeń

Wiedeń to metropolia z ogromną ilością fabryk, znany jest również jako stolica muzyki klasycznej. Wiedeń to miasto, w którym swoje wspaniałe dzieła tworzyli tacy wielcy jak Mozart, Beethoven, Haydn, rodzina Straussów, Schubert, Lehar. Miasto, w którym znajdziesz dużą ilość zabytków zarówno gotyckich i barokowych, jak i z XX oraz XXI wieku, które sprawią niesamowite wrażenie na miłośnikach sztuki. Parki zajmują ponad 1\4 terytorium Wiednia. Będąc w Wiedniu, wybierz się na spacer do jednego z parków, który pomoże się zrelaksować i zapomnieć o wszystkich problemach. Wieczorem koniecznie musisz pójść do Opery Wiedeńskiej, która stanowi nieodłączną część życia kulturalnego nie tylko miasta, ale całej Austrii.

3. Nikozja

Nikozja

Unikalne miasto, które znajduje się na styku dwóch państw i narodów. Po jednej stronie – Turcy, po drugiej – Grecy. Pod koniec wieku XVI doszło do ścierania się, mieszania i łączenia dwóch kultur. Jeśli chcesz dokładnie poznać historię Greków, to zapraszamy do licznych muzeów. Lokalna kuchnia, która ma do zaoferowanie zarówno potrawy bałkańskie jak greckie i tureckie to prawdziwa uczta dla podniebienia. Łaźnie i spa pomogą ci się zrelaksować po całym dniu zwiedzania.

4. Rzym

Rzym

Turystyczna i kulturalna metropolia, która łączy w sobie zgiełk wielkiego współczesnego miasta i niezachwianą ciszę i spokój Wiecznego Miasta. Rzym nieustannie się zmienia, zachwycając swoją majestatycznością, rozmiarami i pięknem.

Włosi są bardzo zapalczywi i emocjonalni, zwłaszcza podczas meczów piłkarskich. Jeśli będziesz miał taką okazję, obowiązkowo wybierz się na mecz, na którym naładujesz się pozytywną energią i zobaczysz jeden z przykładów XX-wiecznych budowli architektonicznych, jakim jest stadion. Po całym dniu zwiedzania i kibicowania możesz spędzić przyjemny wieczór w jednej z włoskich restauracji przy lampce wina i pysznym jedzeniu.

5. Paryż

Paryż

Większość z nas marzy o tym, aby wybrać się na wakacje do Paryża i poznać tam swoją miłość. Miasto jest przepełnione miłością, urodą i młodością. Paryż to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Liczne muzea, francuska kuchnia, zakupy. Możesz wybrać się do Paryża z rodziną, ze swoją połówką lub w pojedynkę – każda opcja jest dobra. Jednak uważaj na niebezpieczne rejony miasta: dzielnica muzułmańska, chińska, dzielnica, którą zamieszkują uchodźcy z Afryki.

6. Wenecja

Wenecja

Nie zważając na to, że liczba stałych mieszkańców Wenecji wynosi mniej niż 55 tys. i stale spada, miasto jest nie tylko wielkim ośrodkiem turystycznym, ale również kulturalnym, w którym odbywają się różne konkursy, karnawały i festiwale. Wenecja położona jest na 118 wyspach. W tym mieście nie ma samochodów i panuje niesamowity spokój i cisza, której nam często brakuje w życiu codziennym. Będąc w Wenecji, udaj się na spacer zabytkowymi, brukowanymi uliczkami, spróbuj przysmaków lokalnej kuchni (owoce morza w Wenecji są bardzo pyszne). I oczywiście – rejs gondolą!

7. Praga

Praga

Praga – Miasto Tysiąca Wież, które fascynuje pięknem o każdej porze roku. Tutaj panuje jakiś niesamowity, tajemniczy klimat. Czesi wierzą w istnienie duchów, ale jednocześnie Praga jest bardzo romantyczna i urocza. Na ulicach stolicy czeskiej często można zobaczyć zakochane pary, które budzą jedynie pozytywne emocje.

Most Karola, wyspa Kampa, Wyszehrad, Kościół Marii Panny przed Tynem – zabytki, które warto zobaczyć w Pradze. Wieczorem koniecznie musisz wpaść do knajpy, aby napić się tradycyjnego piwa czeskiego i spróbować lokalnych rarytasów. Zaplanuj podróż, stwórz listę zabytków, które warto zobaczyć i śmiało wyruszaj z rodziną do Pragi.

8. Budapeszt

Budapeszt

Stolica i największe miasto-uzdrowisko Węgier, położone nad Dunajem. Formalnie stworzony został w latach 1872–1873 z trzech połączonych ze sobą miast: Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym.

W Budapeszcie jeździ najdłuższy tramwaj świata – 56 metrów. Jeśli chcesz zobaczyć najbardziej malownicze zakątki miasta, koniecznie musisz przejechać się tramwajem na linii numer 2. Wyjątkowe i zarazem tanie jedzenie czeka na ciebie w azjatyckich restauracjach. Budapeszt możesz odwiedzić z rodziną lub w pojedynkę.

9. Mediolan

Mediolan

Drugie co do wielkości miasto Włoch, po Rzymie, w którym nowoczesność łączy się ze starożytnością. Mediolan jest nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale uważany jest także za światową stolicę mody oraz finansowo-gospodarcze centrum Włoch. Znajduje się tu siedem uniwersytetów i instytuty naukowe. Mediolan to miasto szalonych zakupów, w którym nawet najbardziej wymagająca modna pani znajdzie coś dla siebie.

10. Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam przede wszystkim kojarzy nam się ze swobodą seksualną oraz liberalnym prawem. Ultra nowoczesne miasto tulipanów i mostów, które zrywa ze wszelkimi stereotypami. Dzielnica czerwonych latarni – jeden z symboli liberalnego prawa seksualnego, w której można zobaczyć różnych świrusów, palących trawkę. Amsterdam to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Muzea, festiwale, kawiarnie, restauracje, sklepy, wycieczki, nowi znajomi i niezapomniane wrażenia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty