10 najbardziej niezwykłych kwiatów na świecie

O nie, to nie bajkowy kwiat. To coś o wiele bardziej wyjątkowego. Patrząc na to piękno wiesz, że matka-natura ma bezgraniczną fantazję.

1. Gloriosa wspaniała

Gloriosa wspaniała

To królowa winorośli, która upiększa świat swoim pięknym kwitnieniem. To tropikalne dziwo mieszka w Azji i Afryce. Ma jaskrawe fioletowe kwiaty o żółtym falistym obramowaniu. Kształt kwiatu gloriosy przypomina płomień.

2. Dwulistnik pszczeli

Dwulistnik pszczeli

Ten kwiat należy do rodziny storczykowatych, dlatego jest podobny do domowej orchidei. Nie można nie podziwiać jego pięknych kwiatostanów o intensywnych kolorach. Nazywa się "pszczeli", ponieważ ma delikatny aromat miodu.

3. Bukietnica Arnolda

Bukietnica Arnolda

Wśród mrocznych i ciemnych zielonych dżungli można zobaczyć jasno-czerwoną plamę, rosnącą w samotności. Jej otwarty pączek ma bardzo nieprzyjemny zapach, który przyciąga w swoje chłodne wnętrze leśne muchy. Utknąwszy w kwiatostanie, owady zapylają pasożytniczy kwiat. Przy okazji, jest również nazywany "martwym lotosem".

4. Strelicja królewska

Strelicja królewska

Bez wątpienia jest to kwiat o królewskiej urodzie! Oczarował świat swoim egzotycznym kształtem. Jego kwiat kształtem przypomina głowę ptaka z jaskrawym czubkiem i długim dziobem. Często strelicja nazywana jest "barwnym ptakiem ognistym" i "rajskim ptakiem".

5. Huernia

Huernia

To sukulent, kwiaty mają niezwykłe bordowe prążki. Przy okazji, często huernia nazywana jest "huernią -jeżozwierzem". Ją dość łatwo uprawiać w dobrze osuszonej glebie i w suchym klimacie.

6. Serduszka okazałe

Serduszka okazałe

Złamane serce – tak właśnie nazywa się ta piękność. Zdobyła popularność dzięki oryginalnej formie swoich kwiatów serc. Jest to wieloletnia roślina zielna od 30 cm do 1 m wysokości.

7. Szachownica kostkowata

Szachownica kostkowata

Niewątpliwie, jest podobny do tulipana. Należy do rodziny liliowatych. W Europie ten kwiat ma bardziej niezwykłą nazwę – "łzy Maryi". A wszystko dlatego, że w czasie kwitnienia "płacze" nektarem i w wyniku tego cała ziemia wokół niego staje się wilgotna.

8. Męczennica cielista

Męczennica cielista

Inaczej nazywana jest passiflora incarnata. To wiecznie zielone pnącze o kwiatach niespotykanej urody. Gdy zobaczysz je chociaż jeden raz, zapamiętasz na całe życie. Co ciekawe, do Europy został przywieziony z Madagaskaru i Ameryki Południowej. Niektóre owoce tych kwiatów są jadalne. Wśród nich – marakuja i granadilla.

9. Etlingera wyniosła

Etlingera wyniosła

Ten piękny kwiat na jeszcze inne nazwy: imbirowa lilia, płonąca lilia, porcelanowa róża. Czyż nie jest piękna? Etlingera wyniosła jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych kwiatów, tworzący liczne skupiska pionowo rosnących pędów.

10. Keben okazały

Keben okazały

Kończy naszą listę piękny kwiat jednego z drzew egzotycznych. Bez wątpienia, jego uroda zachwyci każdego. Co prawda, w rzeczywistości jest on trujący. Rośnie wzdłuż wybrzeży Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Ma słaby przyjemny aromat, przyciągający nocne nietoperze i ćmy. Również keben okazały można zobaczyć na ulicach w niektórych regionach Indii.

źródło:10mosttoday
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty