10 najbardziej powolnych zwierząt

Istnieje porównanie powolny jak żółw. Lecz powolne są nie tylko żółwie, a także.... Istnieje wiele zwierząt, które są tak powolne, że pokonywanie przez nich małych odległości może trwać cały dzień.

1. Wstężyk ogrodowy

Wstężyk ogrodowy

Nikt nie zamierza udowadniać, że ten ślimak potrafi biegać. Wstężyk ogrodowy porusza się z prędkością 1,3-1,5 mm na sekundę, a to oznacza, że jego prędkość równa się około 0,047 km/h. Wydaje się, że pąki otwierają się szybciej, niż ślimaczek dopełznie z punktu "A" do punktu "B".

2. Leniwiec

Leniwiec

Jest nie tylko najpowolniejszy, ale także najbardziej uroczy! Tak, on jest tak powolny, że nie bez powodu otrzymał tak ciekawą nazwę. Tak, jego prędkość maksymalna – 2 metry na minutę lub 0,12 km na godzinę. Więc niektórych ludzi można nazywać nie tylko żółwiami, ale także uroczymi leniwcami.

3. Rozgwiazda

Rozgwiazda

Nawiasem mówiąc, niektóre gatunki rozgwiazd poruszają się szybciej od leniwców i ślimaków. Istnieje jednak około 1500 gatunków rozgwiazd, które poruszają się dość powoli. Prędkość niektórych jest równa 15 cm na minutę, innych – 2, 8 m na minutę, a to 0,168 km/h.

4. Gigantyczny żółw

Gigantyczny żółw

Gigantyczny żółw jest najwolniejszym gadem na świecie i jednym z najwolniejszych zwierząt na świecie. Z taką długością życia w 190 lat on nie spieszy się żyć. Do tego powoli się porusza, ponieważ jego waga wynosi 300 kg.

5. Koala

Koala

Tak, tak, koala też jest na tej liście. Podobno do leniwców, koala też jest bardzo powolna. A gdzie jej się spieszyć? Na drzewach przecież mnóstwo liści.

6. Ślinik wielki

slinik

Są powolne, bardzo powolne, tak powolne, że ich prędkość wynosi 0,3 km/h.

7. Konik morski

Konik morski

Istnieją 54 gatunki koników morskich. Rozmiar tego sympatycznego stworzenia wynosi od 1,5 do 35,5 cm, poruszają się bardzo powoli. Ich prędkość maksymalna wynosi 1,5 metra na godzinę.

8. Heloderma arizońska

Heloderma arizońska

To ogromna jaszczurka, która ciężko się porusza. Jej rozmiar wynosi 60 cm, a waga wynosi 350-700 r. Nawiasem mówiąc, jest to jedyna w świecie jadowita jaszczurka, której ojczyzną są Stany Zjednoczone. Całe szczęście, że porusza się tak wolno, że człowiek zdąży uciec przed nią.

9. Lamantyna

Lamantyna

Inaczej nazywane są manatami. To ssaki morskie, które mogą wynosić do 4 m długości i ważyć do 600 kg. Zachowanie tego zwierzęcia charakteryzuje się powolnością, apatią i brakiem lęku przed człowiekiem.

10. Słonka amerykańska

Słonka amerykańska

Listę powolnych zwierząt dopełnia piękny ptak. Słonka amerykańska ma najwolniejszą prędkość lotu, kiedykolwiek odnotowaną wśród ptaków. Równa się 8 km/h.

źródło:10mosttoday
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty