10 najbardziej przerażających metod odchudzania

Dziś panuje moda na szczupłą sylwetkę. W pogoni za modą, niektórzy z nas decydują się na dość radykalne oraz kontrowersyjne metody odchudzania. Nie wystarczy im zwykła dieta. Wolą zjadać bawełniane kuleczki z waty, prowokować wymioty albo zażywać tabletki z robakami. Czy tego typu metody odchudzania są bezpieczne?

Nic na to nie poradzisz, ale dziś każdy chce być szczupły, bo taka jest moda. Istnieje przekonanie, że tylko szczupła osoba może nosić wszystko, na co ma ochotę. W niniejszym zestawieniu kontrowersyjne i przerażające sposoby na szczupłą sylwetkę, które na dodatek są bardzo niebezpieczne.

1. Zarażenie pasożytami

sushi

Każdy z nas doskonale wie, że jednym z charakterystycznych objawów zarażenia pasożytami jest utrata masy ciała. Kiedy chory dowiaduje się, że cierpi z powodu choroby pasożytniczej, to poddaje się leczeniu, które polega na zażywaniu leków przeciwpasożytniczych. Są jednak osoby, które specjalnie zarażają się pasożytami poprzez spożywanie surowych ryb, rzadkim myciem rąk, niedostatecznym myciu warzyw i owoców, zażywaniu na przykład tabletek z tasiemcem.

Lekarze biją na alarm, ostrzegając nas przed taką metodą odchudzania, gdyż pasożyty pomagają nam nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także powodują senność, podrażnienie, apatię oraz różne choroby nie tylko układu pokarmowego.

2. Zjadanie bawełnianych kuleczek z waty

wata

Dieta wacikowa to dość nowa metoda odchudzania, która polega na żywieniu się wacikami, popijanymi wodą. Waciki w żołądku pęcznieją, bo wchłaniają wodę, więc szybko pojawia się uczucie sytości. Lekarze przekonują, że dieta wacikowa jest bardzo niebezpieczna, gdyż może skutkować niedrożnością przewodu pokarmowego i co za tym idzie bólem brzucha, nudnościami, biegunką, wrzodami czy zaparciami. Najczęściej po takich eksperymentach ląduje się w szpitalu, w którym lekarze muszą usuwać skutki takiego odżywiania.

3. Prowokowanie wymiotów

choroba

Nie każdy z nas potrafi konsekwentnie trzymać dietę i nie dać się pokusom. Po tym, jak się skuszą na coś niezdrowego i zakazanego, mają wyrzuty sumienia, więc decydują się na dość kontrowersyjny sposób pozbycia się nadmiaru kalorii – prowokowanie wymiotów. Lekarze przekonują, że taki sposób na szczupłą sylwetkę jest bardzo niebezpieczny. Następstwem tego często jest zgaga i refluks, choroby układu pokarmowego. Na dodatek pojawia się nieprzyjemny zapach z ust, którego praktycznie nie da się pozbyć.

4. Dieta gorsetowa

korset

Kobiety od dawna noszą gorsety. W wieku XIX nosiły ciasno wiązane gorsety, by uzyskać pożądaną figurę. Obecnie kobiety noszą gorsety, by wysmuklić talię i uzyskać szczupłą sylwetkę. Dzisiejsze gorsety pozwalają uzyskać talię osy. Pamiętaj jednak o tym, że dieta gorsetowa jest bardzo niebezpieczna. Lekarze podkreślają, że noszenie gorsetu przez dłuższy czas może doprowadzić do deformacji nie tylko żeber i kręgosłupa, lecz także organów wewnętrznych. Ponadto długotrwałe noszenie ciasnych gorsetów może doprowadzić do niewydolności krążenia.

5. Papierosy i kawa

kawa

Dieta, polegająca wyłącznie na piciu kawy i paleniu papierosów, to wymysł modelek, które muszą być ekstremalnie chude. Owszem, papierosy i kawa pomagają szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale też sieją nieodwracalne spustoszenia w naszym organizmie. Następstwem takiej metody odchudzania jest żółta skóra, włosy bez połysku, choroby układu pokarmowego, nieprzyjemny zapach z ust. Lekarze ostrzegają, że nie można na śniadanie, obiad i kolację jeść wyłącznie kawę z papierosami.

6. Odwodnienie

woda

Niektórzy z nas decydują się na odwodnienie organizmu, uważając, że jest to doskonały sposób na szczupłą sylwetkę. Owszem, czasami można zmniejszyć ilość spożywanej wody, ale nie warto rezygnować z picia wody w ciągu kilku dni. Wiadomo, że niektóre modelki na kilka godzin przed pokazem rezygnują z picia wody. Pamiętaj jednak o tym, że odwodnienie nie powoduje redukcji tkanki tłuszczowej, gdyż twój organizm przestawia się na tryb awaryjny.

7. Zmniejszenie żołądka

sylwetka

Operacja zmniejszenia żołądka jest zabiegiem wykonywanym od ponad kilkudziesięciu lat, który jest prawdziwym zbawieniem dla osób, cierpiących z powodu otyłości, w innych zaś przypadkach jest istnym barbarzyństwem. Chirurdzy żerują na młodych dziewczynach, które chcą za wszelką cenę mieć szczupłą sylwetkę. Operacja zmniejszenia żołądka, podobnie jak każdy inwazyjny zabieg, obciążony jest ryzykiem wielu powikłań, koniecznością rygorystycznego przestrzegania wielu zasad, które mogą wycieńczyć nasz organizm.

8. Usuwanie dolnych żeber

rzebra

Po co człowiekowi żebra? Podstawową funkcją, jaką pełnią żebra, jest ochrona narządów wewnętrznych. Zabieg wycinania żeber to dość nowy sposób na szczupłą sylwetkę. Wykonuje się w celu zwężenia talii. Czy warto? Zdecydowanie nie. Decydując się na tego rodzaju operację, ryzykujemy własnym zdrowiem, które powinno być dla nas najważniejsze.

9. Liposukcja

tłuszcz

Lekarze przekonują, że liposukcja to skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów dla leniwych. Odsysanie tłuszczu z różnych części ciała – szybkie, ale nie zawsze słuszne rozwiązanie problemu. Po narkozie mogą wystąpić różnego rodzaju powikłania, na dodatek organizm może cierpieć z powodu nagłej utraty masy ciała. Niestety, ale liposukcja nie gwarantuje pozbycia się tłuszczu na zawsze. W 80% przypadków komórki tłuszczowe rozrastają się na nowo.

10. Jedno jabłko dziennie

jabłka

Rygorystyczna metoda odchudzania, którą śmiało można nazwać głodówką. Dieta polega na spożywaniu jednego słupka jabłka, które należy pokroić na 12 równych części w ciągu godziny. Lekarze ostrzegają, że po 20 dniach stosowania takiej diety na pewno wylądujesz w szpitalu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty