10 najbrzydszych samochodów według kobiet

Przedstawicielki płci pięknej lubią piękne rzeczy. Każda kobieta marzy o ładnych ubraniach, butach i oczywiście pięknym samochodzie. W niniejszym zestawieniu lista najbrzydszych samochodów według kobiet.

Najbrzydsze auto to subiektywne zdanie ankietowanych kobiet. Jeśli jeden z niżej zaprezentowanych samochodów przypadnie ci do gustu, to możesz śmiało go kupować, bo jak wiadomo, piękno leży w oku patrzącego.

1. Toyota Will Vi

toyota will vi

Toyota Will Vi została zaprezentowana przez japoński koncern motoryzacyjny w roku 2000. Auto zostało zaprojektowane z myślą o młodszej generacji kierowców – kobiet w wieku od 20 do 30 lat. Toyota Will Vi ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Samochód produkowany był tylko przez rok – od 2000 do 2001 roku. Nie zważając na to, że ten model w wersji limitowanej wzbudził wielkie zainteresowanie wśród klientów, którzy rezerwowali i kupowali auto przez internet, Toyota Will Vi uważane jest za jedno z najbrzydszych aut w historii motoryzacji.

2. Chrysler PT Cruiser

chrysler pt cruiser

Kolejny samochód, który zasługuje na miano najbrzydszego auta świata. Chrysler PT Cruiser – model samochodu rodem z Wielkiej Brytanii. Samochód został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o kobietach. Owszem, Chrysler PT Cruiser przypadł do gustu przedstawicielkom płci pięknej, natomiast mężczyźni jednoznacznie stwierdzili, że samochód jest brzydki. Nie zważając na to, w ciągu 10 lat sprzedano 1,35 milionów aut. Nieźle jak na taki samochód.

3. Ford KA

ford ka

Obecnie Ford KA wygląda bardzo sympatycznie. Niestety pierwszy model, który został zaprezentowany w roku 1996, nie mógł się pochwalić zbyt atrakcyjnym wyglądem. Początkowa wersja była bardzo ciekawa i kontrowersyjna. Auto było oczywiście małe, ale nietypowo zaprojektowane: nietypowe nadwozie, nadkola, będące częścią zderzaków, trzydrzwiowa wersja. Pierwsza wersja Ford KA miała również nie najlepsze dane techniczne. Ten model ze względu na swój wygląd często był nazywany żabcią.

4. Nissan Juke

nissan juke

Poprzednie modele samochodów z niniejszej listy zostały wyprodukowane w końcu XX wieku, na początku wieku XXI. Wydawałoby się, że projektanci powinni uwzględnić poprzednie błędy i już więcej nie projektować brzydkich samochodów. Ale tak się nie stało. W 2010 roku zaprezentowano Nissan Juke. Nawiązuje do modelu Nissan Micra, ale jest nieco wydłużony. Dziś większość kierowców uważa, że Nissan Juke jest jednym z najbrzydszych aut świata, uważając, że największą wadą samochodu jest jego wygląd i kształt świateł.

5. Pontiac Aztek

pontiac aztek

Pontiac Aztek został zaprezentowany w 1999 roku na Detroit Auto Show i od razu zyskał zarówno zwolenników, jak i przeciwników, którzy zarzucali mu brzydki wygląd. Nie zważając na to, że model posiadał dobre dane techniczne i wyróżniał się niebywałą wygodą, nie udało mu się zdobyć serca większego ogółu. Kontrowersyjne proporcje i awangardowe rozwiązania stylistyczne samochodu przesądziły nadanie mu tytułu najbrzydszego samochodu świata. Na rynku był obecny jedynie 5 lat.

6. SsangYong Rodius

ssangyong rodius

Koreański koncern motoryzacyjny, wzorując się na samochodzie osobowym Pontiac Aztek, w 2004 roku zaprezentował SsangYong Rodius. Z przodu pojazd wygląda całkiem sympatycznie, ale ogólne dobre wrażenie zakłócone jest przez jakby doklejony, kwadratowy tył oraz zachwianą proporcję tylnej części nadwozia. Wygląd tego modelu nie spowodował lawiny zamówień i jego szerokiego rozpowszechnienia na polskim rynku.

7. Fiat Multipla

fiat multipla

Fiat Multipla – samochód, którego wygląd i proporcje przesądziły o tym, że znalazł się w rankingu najbrzydszych samochodów świata. Na pewno można policzyć na palcach osoby, którym się podoba przód auta i kształt świateł drogowych. Fiat Multipla po gruntownej modernizacji został po raz pierwszy zaprezentowany w 2004 roku. W stosunku do dotychczasowego wariantu przód pojazdu zmieniony został na bardziej konwencjonalny, dzięki czemu na rynku był obecny od 12 lat.

8. Hyundai Coupe

hyundai coupe

Koncernowi motoryzacyjnemu Hyundai też się zdarzyło zaliczyć wpadkę motoryzacyjną. W 2001 roku zaprezentował drugą generację modelu Hyundai Coupe, który nie mógł się pochwalić atrakcyjnym wyglądem. Dziwne, bo zazwyczaj po modyfikacji pojazd wygląda o wiele lepiej niż w wersji poprzedniej, ale nie w tym przypadku.

9. Reliant Regal

reliant regal

Być może nie warto było umieszczać na niniejszej liście samochodów, produkowanych w połowie wieku XX, bo kiedyś koncerny motoryzacyjne nie miały takich możliwości, co nowoczesne, więc nie mogą stanowić konkurencji dzisiejszym pojazdom, ale nie mogło nie zabraknąć na niniejszej liście Reliant Regal, który doczekał się premiery w roku 1953. Znacznie się różnił na tle ówczesnych pojazdów, gdyż posiadał tylko 3 koła. Był obecny na rynku od ponad 20 lat.

10. Rolls-Royсе Camargue

rolls-royse camargue

Rolls-Royce kojarzymy z luksusem i dobrym gustem. Niestety Rolls-Royce Camargue nie może się pochwalić zbyt dużą liczbą zwolenników. Produkowany w latach 1975-1986 model całkiem słusznie znalazł się na niniejszej liście. Przód pojazdu wygląda jak ciężarówka, tył natomiast bardziej przypomina model małolitrażowy. Jeśli natomiast chodzi o dane techniczne, to angielski koncern motoryzacyjny jak zawsze stanął na wysokości zadania.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty