10 najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie

Wiedziałeś, że niektóre atrakcje każdego roku odwiedza około 35 milionów turystów? To szokujące liczby!

Zobacz galerię unikalnych i fascynujących miejsc na całym świecie, które są najczęściej odwiedzane przez turystów.

10. Zakazane Miasto, Chiny

Zakazane Miasto

Zakazane Miasto każdego roku odwiedza 15 300 000 turystów.

Najpopularniejsza atrakcja turystyczna w Azji. Zakazane Miasto od kilku wieków było siedzibą rządu i siedzibą dwóch cesarskich dynastii. W 1925 roku, Zakazane Miasto przekształcono w muzeum, dając możliwość tysiącom turystom każdego dnia podziwiać przykład tradycyjnej chińskiej architektury pałacowej.

9. Disneyland, Kalifornia, USA

Disneyland

Disneyland rocznie odwiedza 15 963 000 osób.

Disneyland oferuje niesamowite kolejki, karuzele, symulatory, świat aut, przelot nad światem, czyli kino Soaring Around The World. Po parku przechadzają się filmowe postacie, odbywają się parady i przedstawienia.

8. Walt Disney World Resort, Floryda, USA

Walt Disney World Resort

17 353 000 odwiedzających każdego roku.

Park rozrywki Walt Disney World Resort działa od 1971 roku. W skład kompleksu wchodzą 6 parków tematycznych, dwa parki wodne, 40 rollercoasterów, zamek śpiącej królewny, który jest dokładną kopią zamku z filmu animowanego z roku 1950.

7. Faneuil Hall, Boston

Faneuil Hall Marketplace

18 000 000 odwiedzających każdego roku.

Faneuil Hall zbudowany był w połowie wieku XVIII. Wraz z rynkiem był miejscem spotkań publicznych, wieców i przemówień. Cały ten obszar jest zawsze żywy, pełen artystów ulicznych, którzy mogą zafundować gościom miasta niezapomniane widowisko.

6. Grand Central Terminal, Nowy Jork

Grand Central Terminal

Grand Central Terminal rocznie odwiedza 21,6 miliona osób.

Grand Central Terminal położony przy 42nd Street i Park Avenue jest niezbitym dowodem na to, że dworzec kolei podmiejskich także może być popularną atrakcją turystyczną. Dworzec może się pochwalić niezapomnianą architekturą i historią. Został otwarty w 1871 roku. Jest to największy dworzec kolejowy na świecie pod względem liczby peronów (44).

5. Niagara, stan Nowy Jork

Niagara

22 500 000 odwiedzających każdego roku.

Wodospad jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie, nawet nie zważając na głosy krytyki, która przekonuje, że pogłoski i legendy, krążące wokół atrakcji, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wokół wodospadu jest wiele atrakcji dla turystów. Najciekawsza z nich to rejs małym stateczkiem, który podpływa prawie pod same kaskady i kursuje tam już od 1876 roku.

4. Union Station, Waszyngton

Union Station

32 850 000 odwiedzających każdego roku.

Washington Union Station plasuje na czwartym miejscu w rankingu najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Stacja i reprezentacyjny dworzec kolejowy zostały oddane do użytku w 1907 roku. Przyciągają tłumy turystów swoją niezwykłą architekturą i historią.

3. Central Park, Nowy Jork

Central Park

Central Park rocznie odwiedza 37 500 000 osób.

Na trzecim miejscu w rankingu najpopularniejszych atrakcji na świecie znajduje się słynny Central Park, który jest nie tylko ulubionym miejscem spacerów, uprawiania jogi i relaksu mieszkańców Nowego Jorku, ale również miejscem, który oferuje latem mnóstwo różnych atrakcji pod gołym niebem (koncerty, przedstawienia uliczne), a zimą zmienia się w największe lodowisko w mieście.

2. Times Square, Nowy Jork

Times Square

32 000 000 odwiedzających każdego roku.

Times Square – najpopularniejszy plac na świecie, który jest zawsze żywy, pełen energii i ludzi. Jest kwintesencją Nowego Jorku. Słynie z wielkiej liczby reklam świetlnych i jaskrawych neonów. Znajduje się na skrzyżowaniu Broadwayu i alei Siódmej. Dookoła Times Square (Theater District) stoi najsłynniejsza scena musicalowa – teatr broadwayowski, na której wystąpiło wielu znanych na całym świecie gwiazd.

1. Las Vegas Strip, Las Vegas

Las Vegas Strip

36 678 221 odwiedzających każdego roku.

Las Vegas – miasto grzechu, które przede wszystkim jest kojarzone z grami hazardowymi, zakupami, wyszukanymi restauracjami, luksusowymi hotelami, wieżowcami i pompatyczną architekturą. Turyści każdego roku przyjeżdżają tu nie tylko po to, aby pograć w kasynach i zrobić zakupy, ale również po to, aby podziwiać jedną z najbardziej widowiskowych fontann na świecie – Bellagio Fountain, sztuczny wulkan w hotelu The Mirage i replikę wieży Eiffla.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty