10 najdroższych owoców na świecie

Każdy z nas doskonale wie, że najzdrowsze są owoce oraz warzywa, które na dodatek są dość tanie. Doskonały powód, by zacząć zdrowo się odżywiać. Czy jednak w każdym zakątku świata owoce są tak samo tanie, jak w Polsce? Czy każdego stać na zdrowe odżywianie?

Są owoce, które są dość tanie, ale jednak są również takie, które czasami kosztują majątek. W niniejszym zestawieniu najdroższe owoce świata.

1. Dekopon

mandarynka

Cytrusy Dekopon, inaczej nazywane Sumo Fruit. Można je kupić w Japonii. Sprzedawane są w opakowaniach po 6 sztuk w każdym, które kosztuje 80 dolarów. Mają charakterystyczny wygląd, który się różni od innych owoców cytrusowych: na szczycie mają garbki. Są hybrydą pomarańczy i mandarynek. Są uznawane za najsmaczniejsze i najsłodsze cytrusy na świecie, więc cieszą się niebywałą popularnością wśród łakomczuchów.

2. Ananas z Zaginionego Ogrodu Heliganu

ananas

Uwaga! Ananas kosztuje 1600 dolarów za sztukę. Hodowane są w Zaginionym Ogrodzie Heliganu w Kornwalii (Wielka Brytania). Ich uprawa jest czasochłonna – wymaga kilkukrotnego przesadzania oraz nawożenia końskim moczem i odchodami. Jak do tej pory najdroższy owoc z Heliganu został sprzedany za 15 000 dolarów.

3. Arbuz Densuke

arbuz

Czarny arbuz z Hokkaido (Japonia) kosztuje 250 dolarów, chociaż czasami na aukcji jego cena sięga kilku tysięcy dolarów. Jego absurdalnie wysoka cena jest spowodowana jego unikalnością – ma ciemną skórkę, można znaleźć go tylko w Japonii, gdzie uprawia się każdego roku zaledwie 10 000 sztuk. Arbuz jest bardzo słodki i niezwykle soczysty.

4. Truskawki królewskie

truskawka

Senbikiya Queen ma istnie królewski smak i rozmiar. Opakowanie, w którym znajdziesz 12 sztuk najlepszych truskawek, kosztuje 69 dolarów. Jeśli któraś nie spełnia rygorystycznych wymogów estetycznych, jest wyrzucana. Można je kupić tylko w Japonii. Japończycy znają się na luksusowych owocach.

5. Królewski melon Yubari

melon

I znowu Hokkaido. Absurdalnie wysoka cena najdroższego melona na świecie jest spowodowana jego unikalnym wyglądem – ma nietypową skórkę ze wzorkami. Yubari jest hodowany już od ponad 60 lat i ma niesamowity słodki smak. Kosztuje od 300 do 45 000 tys. dolarów.

6. Kwadratowe arbuzy

arbuzy

Kwadratowe arbuzy nie nadają się do jedzenia, bo nigdy nie dojrzewają, a ich wysoka cena jest spowodowana oryginalnym kształtem. Kwadratowy kształt owoce osiągają poprzez umieszczenie w pudełkach, które powstrzymują wzrost w naturalnym kształcie. Kosztuje kwadratowy arbuz od 200 do 800 dolarów.

7. Jabłka Sekai ichi

jabłko

Nazwa Sekai ichi oznacza "najlepsze na świecie". Ważą od 1 do 2 kilogramów. Jabłonie podlewa się wodą z miodem, stąd taka wysoka cena: 20 dolarów za sztukę.

8. Winogrona Ruby Roman

vinogrono

Najdroższe winogrona na świecie. Można je znaleźć tylko w jednym regionie Ishikawa w Japonii. Kosztuje takie cudo 4000 dolarów. Owoce winogrona są bardzo duże i mają rubinowy kolor. I co najciekawsze, chętnie są kupowane.

9. Gruszka w kształcie Buddy

grusza

Zjedzenie gruszki ma zapewniać nieśmiertelność, jak głoszą, już powstałe, na jej temat legendy. Oczywiście, że jest to bardzo sprytne posunięcie marketingowe, dzięki któremu gruszki rozchodzą się jak gorące bułeczki. Hodowane są na jednej z farm w prowincji Hebei na północy Chin. Rosną one umieszczone w specjalnych foremkach w kształcie Buddy. Kosztuje jedna gruszka 9 dolarów.

10. Mango Taiyo no Tamago

mango

W wolnym tłumaczeniu nazwa oznacza "jajo słońca". Jedna sztuka mango, które może się popisać niesamowicie słodkim smakiem, kosztuje 50 dolarów, a waży owoc – 350 g. Każdego roku aukcje pierwszych zebranych owoców biją rekordy cenowe – jak na razie najwyższa cena za dwie sztuki to 3000 euro.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty