10 najdroższych pupili świata

Koty lub psy – myślisz, że to już cała lista ulubionych pieszczochów? Nie! Niektóre osoby mają tak drogich pupili, że czasami nawet trudno sobie wyobrazić, ile trzeba wydać forsy na ich pielęgnację.

1. The Green Monkey

The Green Monkey

The Green Monkey, to najdroższy koń świata, który został sprzedany na aukcji w 2006 roku za rekordową sumę – 16 milionów dolarów.

2. Krowa Miss Missy

Miss Missy

Krowa rasy holsztyńskiej o pięknym imieniu Missy została sprzedana za 1,2 mln dolarów na aukcji w Stanach Zjednoczonych. Missy ma wspaniały rodowód, wartość genetyczną i niezliczoną liczbę tytułów: Miss Kanada, Miss America. Jak przekonują jej właściciele Missy, potrafi ona wyprodukować 1,5 razy więcej mleka niż zwykła krowa rasy holsztyńskiej.

3. Tibetan Mastiff (Mastif Tybetański)

Tibetan Mastiff

Mastif Tybetański został sprzedany na aukcji w Chinach za 2 mln dolarów ze względu na jego wartość genetyczną. Media podkreślają, że Tibetan Mastiff to obecnie najdroższej sprzedany pies na świecie. Przed tym rekord należał do innego psa tej samej rasy, który został sprzedany za 1,5 mln dolarów.

4. Sir Lancelot Encore

Sir Lancelot Encore

Trudno w to uwierzyć, ale Sir Lancelot Encore to sklonowany pupil. Edgar i Nina Otto z Miami w USA mieli znanego na całym świecie pupila Sir Lancelot, który zmarł na raka w 2008 roku. Po tym, jak wykryto u Sir Lancelota chorobę, państwo Otto pobrali od labradora materiał genetyczny. Po śmierci pupila skontaktowali się z firmą biotechnologiczną, która stworzyła dla nich kopię Lancelota. Małżeństwo wylicytowało klonowanie w kalifornijskiej firmie BioArts International za 155 tys. dolarów.

5. Biały Lew

Biały Lew

Bardzo rzadkie, egotyczne zwierzę, które zamieszkuje rezerwat w Południowej Afryce. Szacuje się, że na całym świecie takich zwierząt jest zaledwie 300. Cena białego lwiątka: 138 tys. dolarów.

6. Jelonek Rogacz

Jelonek Rogacz

Jeden z największych chrząszczy w Europie. Samiec osiąga 8.5 cm długości. Największy chrząszcz został sprzedany za 89 tys. dolarów japońskiemu entomologowi. Obecnie jelonek rogacz jest najdroższym chrząszczem na świecie.

7. Modroara hiacyntowa (Ara hiacyntowa)

Modroara hiacyntowa

Modroara hiacyntowa to największa z latających papug, która ma niesamowite upierzenie jednolicie niebieskie. Kosztuje papuga 14 tys. dolarów. Modroara hiacyntowa jest gatunkiem narażonym na wyginięcie. Zagrożeniem jest przede wszystkim nielegalny odłów ptaków na handel.

8. Żałobnica palmowa

Żałobnica palmowa

Kosztuje kakadu palmowa 16 tys. dolarów. Najczęściej można ją zobaczyć w zoo, ponieważ raczej nie nadają się do hodowli domowej. Może z łatwością przegryźć kratki w klatce. Żywi się jedynie orzechami, które praktycznie niemożliwie kupić w Polsce.

9. De Brazza’s Monkey

Monkey

Kosztuje koczkodan nadobny 10 000 tys. dolarów. Unikalny gatunek małp został odkryty przez naukowców z Kenii na północnym zachodzie Kenii, w Kakamega. Szacuje się, że na całym świecie takich małp jest zaledwie 35. Koczkodan nadobny ma na czole jaskrawą, zwracającą uwagę przepaskę obwiedzioną czarną sierścią oraz ostro odcinającą się od reszty twarzy białą brodę, czarny ogon z białymi paskami.

10. Tukan tęczodzioby

Tukan

Tęczowy dziób jest znakiem rozpoznawczym tukana. Piękny ptak, zamieszkujący Amerykę Środkową i Południową, ma bardzo okazały dziób. Większość powierzchni jest zielona, boki są pomarańczowe, końcówka – czerwona. Ze względu na swój dziób kosztuje 10 000 dolarów.

źródło:10mosttoday
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty