10 najdziwniejszych muzeów produktów żywnościowych na świecie

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele różnych muzeów istnieje na świecie. Wszystko dlatego, że większość z nich z tych czy innych powodów nie jest włączona do sieci szlaków turystycznych. Co prawda, od tego one są niemniej popularne. Przecież każdy towar znajdzie nabywcę.

A w naszym przypadku – każde dziwne muzeum produktów żywnościowych znajdzie swojego zainteresowanego gościa. I być może właśnie Ty staniesz się jednym z nich po przeczytaniu tego artykułu!

1. Duńskie Muzeum Sera w Alkmaar, Holandia

Holandia

Przecież ten kraj słynie nie tylko z tulipanów. Jaki znany holenderski towar jest eksportowany na całym świecie? Zgadza się, ser! Na cześć tego produktu w Alkmaar nawet wzniesiono muzeum. Goście muzeum dowiedzą się o historii serowarstwa i technologii produkcji różnych gatunków sera.

2. Nord-Pas-de-Calais w Lille, Francja

Francja

Tu można zobaczyć najbardziej niezwykłe eksponaty. Chcesz czekoladowych słoni? Proszę! Czekoladowe świeczniki? Żaden problem! Tu nawet znalazło się miejsce dla czekoladowej kobiety. Co tu mówić o czekoladowych fontannach, które nikogo już nie zdziwią.

3. Muzeum "chińskich zupek" błyskawicznych w Jokohamie, Japonia

Japonia

Ludność krajów azjatyckich ten produkt darzy szczególnym sentymentem, dlatego podstawie tego muzeum było tylko kwestią czasu. Trudno w to uwierzyć, ale ekspozycja zajmuje kilka olbrzymich sal. Ponadto w muzeum znajduje się pokój do gier, wyposażony w "makaronowym" stylu, i basen, wykonany w postaci złotej wazy do zupy błyskawicznej.

4. Muzeum frytek belgijskich w Brugii, Belgia

Belgia

Cały świat nazywa to danie "frytkami", ale nie tylko Belgowie. Tutaj przyjęto nazywać je "ziemniakami po belgijsku". Ekspozycja opowiada gościom muzeum o ziemniaku wszystko: począwszy od pierwszego przypadku jego sadzenia, kończąc na śmiesznych rysunkach ziemniaków i różnych przygotowanych z nich potrawach.

5. Muzeum lodów w Bolonia, Włochy

Włochy

Włoskie lody są słynne na całym świecie, i mieszkańcy miasta są z tego dumni. Na cześć lodów nawet muzeum został stworzone. W nim zwiedzający mogą nie tylko zobaczyć proces produkcji i pierwsze opakowanie, ale także uczestniczyć w warsztatach przygotowania prawdziwego smakołyka.

6. Muzeum Śledzia w Siglufjörður, Islandia

Islandia

Składa się z trzech budynków. Odwiedzający muzeum mogą zobaczyć życie rybaków i pracowników fabryk przerobu śledzi, a także dotknąć wszelkich urządzeń fabrycznych własnymi rękami – w Siglufjörður jest wszystko dozwolone.

7. Muzeum pizzy Pizza Hut, Wichita, Kansas

Kanzas

Mimo, że ta marka istnieje już od kilkudziesięciu lat, muzeum pizzy pojawił się stosunkowo niedawno i jest tu wszystko – od nowoczesnego menu i listy personelu pracującego w pierwszym zakładzie marki do przepisu na sos, nabazgranego na serwetce przez pracownika, który go udoskonalił.

8. Muzeum grappy, Bassano del Grappa, Włochy

Włochy 2

Udając się do muzeum, lepiej zostaw samochód na parkingu, bo absolutnie trzeźwy z niego nie wyjdziesz, nawet jeśli będziesz chciał.

9. Muzeum ziemniaków w Idaho, Stany Zjednoczone

USA

To prawdziwa duma narodowa, w której można zobaczyć największy ziemniak i największy chips. Tutaj również eksponowane są narzędzia, używane do zbierania ziemniaków i różne obieraczki do ziemniaków. Przy muzeum znajduje się kawiarnia, w której serwowane są różne dania na bazie sami rozumiecie jakiego składnika. Jest tam nawet taki smakołyk, jak ziemniaki w czekoladzie.

10. Muzeum konserw SPAM w Austin, Minnesota

Minnesota

Historia tej marki jest dość ciekawa, dlatego polecamy zwiedzenie tego muzeum nawet tym, którzy nigdy w życiu nie próbowali produkowanego przez nich smakołyka.

źródło:rd
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty