10 najdziwniejszych pytań, jakie kobiety zadają ginekologom

Pacjenci dość często zadają lekarzom głupie i dziwne pytania. Ginekolodzy nie są wyjątkiem. Na pewno mają na swoim koncie mnóstwo zabawnych historyjek.

Nie zważając na to, że mamy nieograniczony dostęp do różnych informacji, kobiety często posiadają znikomą wiedzę na temat swego organizmu, zdrowia i współżycia seksualnego, dlatego zazwyczaj zadają ginekologom bardzo głupie i dziwne pytania. W niniejszym zestawieniu 10 najdziwniejszych pytań, jakie kobiety zadają ginekologom.

1. Na jakiej stronie internetowej można wykonać test ciążowy?

test

Dziwne i głupie pytanie. Jak ktoś może w ogóle o coś takiego pytać ginekologa. Test ciążowy należy kupić w aptece, a później wykonać go zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu.

2. Co jest gorsze – koniec świata czy PMS?

info

To pytanie chyba bardziej interesuje facetów, którzy uważają, że przed okresem kobiety zmieniają się w prawdziwe rozdrażnione potwory. Zdaniem lekarzy napięcie przedmiesiączkowe (PMS) głównie wywołują zaburzenia hormonalne związane z cyklem płciowym kobiety.

3. Czy można zajść w ciążę na basenie?

basen

Oczywiście, że nie. Lekarze również podkreślają, że w publicznej pływalni nie można się zarazić chorobami przenoszonymi drogą płciową.

4. Po co chodzić do ginekologa, jeśli nic mi nie dolega?

lekarz

Unikanie wizyt do ginekologa może mieć tragiczne skutki, ponieważ wiele chorób ginekologicznych wymaga szybkiego rozpoznania i leczenia. Według zaleceń do ginekologa powinno się chodzić raz do roku, nawet gdy nic nie dolega.

5. Dlaczego mówimy "miesiączka", jeśli okres trwa tydzień?

miesiączka

Poprawna nazwa cykl menstruacyjny, czyli fazy, które w każdym miesiącu przechodzi organizm kobiety, stąd nazwa cykl miesiączkowy.

6. Mężczyzna ginekolog to normalne?

badanie

Płeć lekarza nie ma żadnego znaczenia. Wśród mężczyzn jest mnóstwo świetnych fachowców, chociaż faceci rzadko zostają ginekologami.

7. Menopauza dotyka tylko kobiety?

pausa

W przypadku kobiet menopauza jest fizjologicznym procesem, natomiast jeśli chodzi o niektórych facetów, to w tym okresie mogą przeżywać trudności psychologiczne i emocjonalne.

8. Czy poród boli?

poród

Poród zawsze boli, mniej lub bardziej, ale zawsze wywołuje ból, jednak zdaniem lekarzy w tym przypadku największą rolę odgrywa paniczny lęk kobiety przed porodem. Jeszcze nikt nie umarł z bólu porodowego i każda kobieta jakoś sobie z nim radzi.

9. Czy możliwy jest poród domowy na podstawie filmików YouTube?

dziecko

Pytanie, które dość często zadają współczesne dziewczyny. Chodzi o samodzielny poród w domu, podczas którego położna i lekarz udzielają wskazówek kobiecie i jej bliskim przez Skype. Zdaniem lekarzy nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ w trakcie porodu może dojść do różnych powikłań, kiedy kobieta i dziecko będą potrzebowały szybkiej specjalistycznej pomocy i sprzętu.

10. Czy tamponem można przebić błonę dziewiczą?

pytanie

Pytanie, które często zadają dziewczyny, które są dziewicami. Tak, błona dziewicza może ulec przerwaniu. Jeśli będziesz próbować włożyć tampon zbyt gwałtownie, możesz uszkodzić ją. Oprócz tego warto pamiętać o anatomicznych szczególnościach błony dziewiczej każdej z nas.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty