10 najlepiej chronionych znanych osób

Ochroniarze chronią cię przed fanami 24\7? Nie? A są tacy, którzy otaczają się nie jednym, lecz dwoma i trzema ochroniarzami. W niniejszym zestawieniu 10 najbardziej chronionych gwiazd i celebrytów.

Dziś już raczej minęła moda na osobistych ochroniarzy. Rzadko kiedy zobaczysz w restauracji lub na ulicy osobę, otoczoną ochroniarzami. Natomiast jeszcze jakichś dziesięć lat temu wielu biznesmenów miało własnych ochroniarzy. Jeśli natomiast chodzi o gwiazdy, znanych polityków i celebrytów, to jednak muszą się otaczać ochroniarzami, które często chronią je przed natrętnymi paparazzi i fanami. Chcesz się dowiedzieć, kto należy do grona wyjątkowo chronionych celebrytów?

1. Johnny Depp

Johnny Depp

Johnny Depp jest zawsze otoczony ochroną. Jego dom również wygląda jak prawdziwa twierdza z monitoringiem i liczną ochroną. Aktorowi wszędzie towarzyszą ochroniarze. Do końca nie wiadomo, dlaczego Johnny Depp zachowuje takie środki ostrożności. Być może grozi mu jakieś niebezpieczeństwo albo po prostu chce mieć zawsze pewność, że jest bezpieczny?

2. Brytyjska królowa Elżbieta II

Brytyjska królowa

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ekstrawaganckie ubiory królowej w intensywnych kolorach to niezbędny i kluczowy element bezpieczeństwa Jej Królewskiej Mości. Ochroniarze mogą z łatwością odszukać królową w tłumie poddanych. Dodatkowo każdy członek rodziny królewskiej ma specjalny zegarek ze wmontowanym mechanizmem, który ostrzega przed niebezpieczeństwem. O bezpieczeństwo rodziny królewskiej całodobowo dbają funkcjonariusze Scotland Yardu.

3. Grupa muzyczna Pussy Riot

PussyRiot

Pussy pilot to nie zespół muzyczny, lecz rosyjska grupa feministyczna, przedstawiająca swoje poglądy, wzorowane na kulturze punk. Znana jest przede wszystkim z protestów politycznych i prowokacji obyczajowych. W 2012 roku członkinie grupy weszły do soboru Chrystusa Zbawiciela w Moskwie i przed ikonostasem wykonały piosenkę "Bogurodzico, przegoń Putina", w proteście przeciwko wyborowi na prezydenta Władimira Putina. Członkinie grupy zostały wkrótce potem aresztowane.

Kobiety na rozprawy przywożono specjalnymi samochodami kuloodpornymi. W sierpniu 2012 roku członkinie grupy uznano za winne chuligaństwa motywowanego nienawiścią religijną i skazano na pięć miesięcy pozbawienia wolności.

4. Elvis Presley

Elvis Presley

Elvis Presley zawsze był otoczony ochroniarzami, którzy byli członkami mafii miasta Memfis. Piosenkarz traktował je jako swoich przyjaciół. Każdy z ochroniarzy był uzbrojony i miał doskonale opanowaną sztukę walki. Elvis Presley zawsze był otoczony ochroną: w domu, na ulicy, na zakupach, za granicą.

5. Rahul Gandhi

Rahul Gandhi

Ustawodawstwo indyjskie przewiduje ochronę dla każdego polityka albo osoby, należącej do kategorii "Ważna persona". Ochroniarze i policja chronią prezydenta Rahula Gandhi 24/7.

6. North West, córka Kim Kardashian i Kanye Westa

Kim Kardashian

Córka celebrytki i znanego rapera ma bardzo piękne imię – North West. Dziewczynka jeździ kuloodpornym samochodem, który kosztuje milion dolarów. Rodzina chodzi i podróżuje z 30 ochroniarzami, a ich bezpieczeństwo kosztuje je około 1,5 miliona dolarów rocznie.

7. Blue Ivy Carter

Blue Ivy Carter

Blue Ivy Carter – tak się nazywa córka Beyonce i Jay-Z. Do przedszkola dziewczynka jeździ 2 samochodami z ochroniarzami, co każdego dnia powoduje straszne korki w tej okolicy. Ochroniarze towarzyszą Blue Ivy 24\7.

8. Były Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama

Barack Obama

Barack Obama zapisał się na kartkach historii jako pierwszy czarnoskóry prezydent USA. FBI chroniło Baracka Obamę przed napadami i terrorystami, jeszcze zanim został prezydentem, ponieważ wielu obywateli amerykańskich nie mogło zaakceptować faktu, że czarnoskóry kandyduje na prezydenta, nawet nie zważając na jego kompetencje.

Barack Obama miał profesjonalnych ochroniarzy, którzy mieli do swojej dyspozycji nowoczesne wyposażenie, sprzęt i broń.

9. Connor Kidman Cruise

Connor Kidman Cruise

Nicole Kidman i Tom Cruise zaadoptowali dwójkę dzieci, które otrzymały podwójne nazwiska – Isabella Kidman Cruise i Connor Kidman Cruise. Para rozstała się w 2001 roku. Tom Cruise należy do Church of Scientology (Kościół scjentologiczny) i jego dzieci również należą do tego ruchu religijnego (scjentologia).

Być może to właśnie wiara jest przyczyną tego, że dzieci gwiazd trzymają się z daleka od ludzi, którzy mogą sprawić, że stracą swoją moc. Aby w Kościele scjentologicznym zajść wysoko, trzeba być przede wszystkim bogatym. Za kolejne poziomy wtajemniczenia się płaci, i to dużo. Nicole Kidman jest przeciwko temu, aby dzieci uczęszczały do tej sekty, ale niestety dzieci jej nie słuchają. Dziś matka jest ich największym wrogiem, który przeszkadza w ich rozwoju duchowym. Connor nie zaprosił matki nawet na własne wesele.

Ich dom to prawdziwa twierdza, wyposażona w nowoczesny monitoring, z profesjonalnymi ochroniarzami.

10. Salman Rushdie

Salman Rushdie

Salman Rushdie jest autorem słynnej książki "Szatańskie wersety", wydanej w roku 1988. Powieść wywołała wiele kontrowersji w środowiskach muzułmańskich, gdyż wielu muzułmanów uważa, że zawiera ona treści bluźniercze dla islamu.

W 1989 roku Ruhollah Chomejni w Iranie ogłosił oficjalnie fatwę, nakazującą zabić autora, tłumaczy i wydawców powieści. Salman w ciągu 10 lat był otoczony ochroną 24\7. W 2006 roku Iran poinformował, że fatwa jest nadal aktualna i nigdy nie będzie cofnięta.

Życie znanych i lubianych czasami bardzo się różni od życia, które prezentują w mediach społecznościowych. Kiedy następnym razem wyjdziesz z domu i pójdziesz do ulubionej kawiarni lub kina, doceń ten fakt, że możesz robić, co chcesz i iść, gdzie chcesz, bez żadnych ochroniarzy.

źródło:TopTenz
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty