10 najlepiej zarabiających aktorek 2019 roku na świecie według "Forbesa"

Do końca roku zostało jeszcze cztery miesiące, jednak analitycy Forbes nie czekają na koniec roku kalendarzowego i już podsumowują miniony rok. Twórcy rankingu przyjrzeli się zarobkom gwiazd światowego kina uzyskanym pomiędzy czerwcem 2018, a czerwcem 2019 i opublikowali listę 10 najlepiej zarabiających aktorek 2019.

Kilka tygodni temu magazyn Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorów 2019. Dwayne Johnson zajął pierwsze miejsce w tym rankingu. W końcu sierpnia również opublikowano listę najlepiej zarabiających aktorek 2019.

1. Scarlett Johansson

skarlett yohansson

Już po raz drugi Scarlett Johansson znalazła się na pierwszym miejscu listy najlepiej zarabiających aktorek według "Forbesa". Tym razem 34-letnia aktorka zarobiła więcej, głównie dzięki popularności filmu "Avangers. Koniec gry". W przeszłym roku aktorka zagra także w kultowej serii "Black Widow". Jej wynagrodzenie w ciągu 12 miesięcy wyniosło 56 milionów dolarów.

2. Sofía Vergara

sofiya vergare

Na drugim miejscu plasuje się 47-letnia Kolumbijka – Sofía Vergara, która jest najlepiej opłacalną aktorką telewizyjną. Gwiazda serialu "Współczesna rodzina" w ciągu roku zarobiła 44,1 miliony dolarów.

3. Reese Witherspoon

riz uizerspun

Na trzecim miejscu znalazła się aktorka Reese Witherspoon, która w ciągu 12 miesięcy zarobiła 35 mln dolarów. 43-letnia aktorka jest gwiazdą serialu telewizyjnego "Wielkie kłamstewka" oraz prowadzi własny biznes.

4. Nicole Kidman

nikol kidman

52-letnia laureatka Oscara, boska Nicole Kidman w ciągu roku zarobiła 34 miliony dolarów.

5. Jennifer Aniston

dzhennifer eniston

Na piątym miejscu w rankingu najlepiej zarabiających aktorek 2019 roku plasuje się Jennifer Aniston, która w zeszłym roku zajęła trzecie miejsce na liście Forbes. W ciągu 12 miesięcy zarobiła 28 mln dolarów. Aktorka zarabia dzięki rolom w popularnych filmach oraz udziałowi w kampaniach reklamowych znanych marek.

6. Kaley Cuoco

keyli kuoko

Najdłuższy wciąż trwający serial (sitcom) komediowy w historii kina "Teoria wielkiego podrywu" przynosi 33-letniej Kaley Cuoco, która w ciągu 12 miesięcy zarobiła 25 milionów dolarów, niezłe dochody.

7. Elisabeth Moss

elizabet moss

W 2019 roku na liście najlepiej zarabiających aktorek według Forbesa zadebiutowała 37-letnia Elisabeth Moss. W ciągu roku zarobiła 24 mln dolarów, głównie dzięki roli w serialu "Opowieść podręcznej".

8. Margot Robbie

ellen pompeo

Australijska aktorka, nominowana do Oscara, w ciągu roku zarobiła 23,5 mln dolarów, dzięki czemu w tym roku po raz pierwszy znalazła się na liście najlepiej zarabiających aktorek na świecie według Forbesa. A to wszystko dzięki roli w filmie "Pewnego razu... w Hollywood".

9. Charlize Theron

charlize theron

44-letnia zjawiskowa Charlize Theron w ciągu 12 miesięcy zarobiła 23 mln dolarów, dzięki czemu znalazła się na 9 miejscu na liście najlepiej zarabiających aktorek 2019.

10. Ellen Pompeo

ellen pompeo

Na 10 miejscu plasuje się 44-letnia gwiazda seriali "Chirurdzy" i "Jednostka 19" – Ellen Pompeo. W ciągu roku zarobiła 22 mln dolarów. Cała dziesiątka zarobiła łącznie 314,6 mln dolarów pomiędzy 1 czerwca 2018 roku i 1 czerwca 2019 roku.

W tegorocznym rankingu nie znalazła się Angelina Jolie, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce. W tym roku w pierwszej dziesiątce nie znalazły się też Jennifer Lawrence (czwarte miejsce), Mila Kunis (w zeszłym roku – 6 miejsce), Julia Roberts (siódme miejsce), Cate Blanchett (w zeszłym roku – 8 miejsce), Melissa McCarthy (9 miejsce) i Gal Gadot (dziesiąte miejsce).

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty