10 najlepszych ras psów dla dzieci

Jeśli masz w domu przedszkolaka, to kupowanie psa może się wydawać nie najlepszym pomysłem. Co jednak robić, jeżeli twoja pociecha chce pupila? Podczas wyboru rasy psa musisz kupować taką, która będzie najbardziej odpowiadać stylowi życia twojej rodziny.

10. Golden retriever

retriever

Golden retriever może się popisać niebywałą cierpliwością, więc jest idealnym psem dla dziecka. Jak wiadomo, dziecko to prawdziwy wulkan energii, nad którym pomoże ci zapanować wesoły i ruchliwy Golden retriever, który uwielbia zabawy z dziećmi, jest pozbawiony agresji i na dodatek bardzo wierny.

9. Labrador

Labrador

Jeśli masz własny dom, to labrador jest najlepszym wyborem. Cieszy się niebywałą popularnością, gdyż jest uosobieniem cierpliwości i wierności. Dzięki swemu wyglądowi idealnie się nadaje na psa stróżującego. Labrador to pies chętny do nauki i zabawy.

8. Pudel duży

Pudel

Na początku warto podkreślić, że chodzi o psów, zakwalifikowanych do sekcji pudli, a nie oddzielnych przedstawicieli, którzy mogą wykazywać agresywne zachowanie, które jest wynikiem wychowania psa. Pudel to łagodny, inteligentny pies, który lubi towarzystwo dzieci. Na dodatek to idealny pupil dla dziecka, które cierpi z powodu alergii.

7. Seter irlandzki

Seter

Seter irlandzki jest psem rodzinnym, potrzebującym dużej przestrzeni, więc jest idealną opcją dla rodzin, które mają własny dom i duże podwórko. Seter jest bardzo cierpliwy, ale pamiętaj, że spokój i opanowanie nie oznacza flegmatyczności. Setery to psy kochające ruch i zabawę, wymagające odpowiedniej dawki aktywności fizycznej każdego dnia. Jeśli masz energiczne dziecko, to seter na pewno zostanie jego najlepszym towarzyszem do gry. Niestety, ale przeciętna długość życia psów tej rasy wynosi 15 lat.

6. Wyżeł węgierski

Wyżeł

Wyżeł węgierski jest idealnym psem dla dziecka. Rasa hodowana była na Węgrzech przede wszystkim do polowania na otwartej przestrzeni – i do dziś na takim terenie pies tej rasy czuje się najlepiej. Jest bardzo przywiązany do rodziny, w której mieszka, z którą bardzo lubi spędzać czas.

5. Nowofundland

Nowofundland

Nie zważając na wygląd i znaczne rozmiary, nowofundland to bardzo łagodny i przyjacielski pies. Nie przepada za wypadami w plener, woli przebywać w towarzystwie ludzi w pomieszczeniu. Nowofundland doskonale nadaje się na psa ratownika. Jedyna wada tej rasy to mocne ślinienie się.

4. Border collie

collie

Każdy, kto oglądał film o suczce Lessie, na pewno zrozumie, dlaczego psy tej rasy są idealne dla dzieci. Border collie to jedna z najinteligentniejszych ras psów. Jest uważny i podatny na szkolenie. Border collie to idealny pupil dla rodziny z dzieckiem. Pielęgnacja i utrzymanie tego psa są kłopotliwe i właśnie to jest jedną z największych wad tej rasy.

3. Owczarek niemiecki

Owczarek

Owczarek niemiecki to chyba jedna z najlepszych ras dla psów dla dzieci, gdyż łączy w sobie cechy dobrego stróża i wiernego przyjaciela. Owczarek niemiecki jest psem żywiołowym, energicznym, wiec potrzebuje dużo ruchu i aktywności. Pielęgnacja i utrzymanie psa nie są kłopotliwe, więc dziecko z łatwością sobie poradzi z tym zadaniem.

2. Beagle

Beagle

Beagle będzie doskonałym kompanem dla twego dziecka. Uwielbia ruch i zabawy na świeżym powietrzu. Są niezwykle towarzyskie, wesołe, pozbawione agresji, akceptują inne zwierzęta w domu, co czyni z nich idealnych pupili dla dużej rodziny.

1.Buldog

Buldog

Nie zważając na to, że buldożek nie jest aż taki żywiołowy i energiczny jak poprzednie rasy z niniejszej listy, ale na pewno będzie dobrym kompanem zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla przedszkolaków, gdyż jest bardzo wierny i przyjacielski. Akceptuje inne zwierzęta z domu.

Na dodatek buldożki są mało wymagające, jeśli chodzi o przestrzeń, więc są idealną rasą zarówno do mieszkania w bloku, jak i w domku jednorodzinnym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty