10 najlepszych ras psów do mieszkania

Kiedy decydujemy się na pupila, najczęściej się zastanawiamy nad tym, jaka rasa jest najbardziej odpowiednia do mieszkania. Uwzględniamy nie tylko własny styl życia oraz rozmiar mieszkania, ale także dbamy o komfort pupila, który powinien się doskonale czuć w małym mieszkaniu.

Są rasy psów, które idealnie nadają się do mieszkania w bloku. Dziś raczej nie ma problemów z tym, by wybrać pupila, który ci najbardziej odpowiada. W niniejszym zestawieniu najpopularniejsze rasy psów do mieszkania w bloku.

1. Yorkshire terrier

Yorkshire terrier

Bardzo aktywne psy, które na dodatek mają duże poczucie własnej wartości. Przywiązują się do właściciela i mogą być nieufne wobec obcych. Uwielbiają dynamiczne zabawy oraz gry. Yorkshire terrier to pies o małych rozmiarach, więc doskonale się sprawdza w roli towarzysza podróży. Na dodatek może być dobrym wyborem dla alergików, gdyż u yorkshire terriera włos jest prosty i bez podszerstka, przypominający strukturę włosa ludzkiego. York nie zrzuca sierści. Ich szkolenie powinno być delikatne. Uwielbiają różne ubranka i załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w jedno miejsce.

2. Chihuahua

Chihuahua

Ozdobna rasa psów, która idealnie się nadaje do mieszkania w bloku. Czujny, ruchliwy, bardzo odważny. Przywiązuje się do właściciela i będzie go bronić nawet wtedy, jeśli będzie miał przed sobą psa większej rasy. Jeśli chodzi o towarzystwo, to zazwyczaj żyje w zgodzie z innymi pupilami. Wyczuwa i odczytuje emocje swego właściciela. Często jest zazdrosny o dziecko. Zimą podczas spacerów potrzebuje ciepłego ubranka.

3. Mops

mops

Jedna z najstarszych ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa. Pies tej rasy jest kontaktowy i towarzyski, więc źle znosi długotrwałą samotność. Nie przepada za długimi spacerami. Jest bardzo uroczy, więc budzi powszechny podziw. Lubi podróżować. Wykazuje dość znaczny stopień posłuszeństwa i szybko przystosowuje się do życia w rodzinie. Nie jest agresywny, można go szkolić.

4. Buldog francuski

buldog

Buldog francuski jest to pies aktywny i skory do zabaw. Pies o małej, krępej i muskularnej sylwetce i towarzyskim usposobieniu doskonale się czuje w mieszkaniu w bloku. Nie przywiązuje się do właściciela, akceptuje łatwo inne zwierzęta w swoim otoczeniu, toleruje dzieci. Dobrze znosi nieobecność opiekuna.

5. Szpic miniaturowy

szpic

Urocza i słodziutka rasa psów, która bardzo przypomina kota. Jest bardzo aktywny, zawsze chętny do zabawy. Łagodny i towarzyski. Wymaga regularnego wyczesywania długiej sierści. Jeśli masz w domu małe dziecko, to lepiej zrezygnować z kupowania psa tej rasy, gdyż dziecko podczas zabawy może nieumyślnie zrobić mu krzywdę.

6. Labrador retriever

labrador

Labrador retriever to rasa psów, która doskonale się czuje w mieszkaniu w bloku. Lubią towarzystwo ludzi, są oddane i towarzyskie, więc idealnie się nadają na psów przewodników dla osób niewidomych. Są nadzwyczaj inteligentne, więc sprawdzają się w szkoleniu. Nie potrzebują aktywnych zabaw, nie są agresywne, więc raczej nie nadają się na psów stróżujących.

7. Bokser

boxer

Bokser to rasa psów, która się nadaje do mieszkania w bloku. Jest bardzo cierpliwy i delikatny w stosunku do dzieci. Boksery, to psy, które wymagają dużo ruchu i zajęcia. Mają krótki, twardy, lśniący i przylegający do skóry włos, więc musisz zadbać o ciepłe legowisko dla swego pupila.

8. Welsh Corgi

corgi

To żywy, czuły, wesoły i towarzyski pies, który doskonale się czuje w małym mieszkaniu. Jest bardzo ciekawski, lubi poznawać nowych ludzi. Dobrze wyczuwają emocje swego pana, są dobrymi obserwatorami, więc zawsze wiedzą, kiedy można z nim się bawić, a kiedy zostawić go sam na sam ze sobą.

9. Jamnik

jamnik

Jamnik ma muskularny tułów i krótkie nóżki. Obcych traktują z rezerwą i nieufnością. Szczekają wyjątkowo głośno, dlatego mają predyspozycję do bycia dobrym psem stróżującym.

10. Rosyjski toy

terier

Rasa psów, która idealnie się nadaje do mieszkania w bloku. Psy osiągają od 20 do 26 cm wysokości w kłębie. Waga kształtuje się w granicach 2,6-3 kg. Oprócz sierści, regularnej pielęgnacji wymagają oczy, uszy, zęby, pazury.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty