10 najlepszych zabawek dla dzieci

Wszystkie dzieci uwielbiają zabawki. Nie ma zabawy bez zabawek. Dzieci wznoszą zamki, budują parkingi, układają klocki, bawią się lalkami i samochodzikami.

Każdy rodzic, kupując swojej latorośli kolejną zabawkę, musi zawsze pamiętać o tym, że powinna być nie tylko ładna, ale również niebanalna i pożyteczna, czyli powinna rozwijać zdolności manualne, wyobraźnię, uczyć kreatywności. Na szczęście dziś sklepy oferują różnorodne zabawki na każdy wiek. Oczywiście najlepiej kupować zabawki sprawdzonych producentów, wykonane z jakościowego materiału, które posłużą dziecku przez długie lata, a nie te, które rozpadają się po kilku dniach zabawy.

Przed zakupem zabawki dobrze sobie poczytać różne fora, opinie i recenzje rodziców i dzieci na temat zabawki i producenta. Półki sklepów z zabawkami są ich pełne, więc rodzice często mają trudności z doborem odpowiedniej zabawki. Dzieci dorastają, wraz z wiekiem ich preferencje ulegają zmianom, więc coraz trudniej jest trafić z prezentem. W niniejszym zestawieniu ciekawe gry i zabawki dla dzieci dobrane do wieku.

1. Karuzela do łóżeczka.

karusela

Obserwowanie poruszającej się karuzeli pobudza rozwój wzroku dziecka, a słuchanie melodyjek – słuchu. W dodatku melodyjki działają relaksująco i usypiająco. Najlepiej kupować karuzelę na bateriach, a nie nakręcaną, aby za każdym razem nie biegać do łóżeczka. Odtwarza 30 minut ciągłej muzyki z różnymi melodiami. Dzięki takiej zabawce mamusia ma nieco czasu dla siebie, bo dziecko potrafi nawet kilkadziesiąt minut przeleżeć samo z karuzelą, gadać i śmiać się do niej.

2. Grzechotka ze wstawkami, wykonanymi z szeleszczącego materiału.

grzechotka

Idealna zabawka do rozwoju małej motoryki.

3. Gryzaki.

grzyzaki

Jak sama nazwa wskazuje, to zabawki zaprojektowane do gryzienia. Niemowlaki lubią wszystko wkładać do buzi, więc zawsze warto mieć pod ręką coś specjalnego i bezpiecznego do gryzienia. Mamy całą masę najróżniejszych gryzaków. Od tych plastikowych, silikonowych i drewnianych, po chłodzące gryzaki, które przynoszą ulgę obolałym dziąsłom dzidziusia w trakcie ząbkowania.

4. Zabawka interaktywna.

interaktywna

W zabawce interaktywnej znajduje się wiele przycisków (mogą to być przyciski w kształcie literek, cyferek, nut), wydaje ona różnego rodzaju dźwięki i oferuje wiele ciekawych funkcji. To również dodatkowe atrakcje, takie jak lusterko, w którym można zobaczyć swoje odbicie, pianinko, mikrofon, kierownica. Pianinko odtwarza melodyjki, które wywołają uśmiech na każdej małej buzi.

5. Tablica manipulacyjna.

tablica manipulacyjna

Tablica manipulacyjna, inaczej tablica aktywności zawiera mnóstwo różnych elementów, które zadowolą ciekawość każdego dziecka. Elementy, które warto umieścić na tablicy manipulacyjnej: łańcuch do drzwi, przełącznik do światła, kłódka z kluczami, kolorowe tasiemki lub sznurowadła, telefon. Można zamówić tablicę manipulacyjną z wygrawerowanym imieniem swego dziecka. Jeśli jesteś złotą rączką, to możesz zrobić taką tablicę sam w domu dla swojej pociechy.

6. Tablica magnetyczna.

tablica magnetyczna

Wielofunkcyjna tablica: z jednej strony tablica magnetyczna do pisania specjalnymi markerami, z drugiej tradycyjna tablica kredowa. Jest idealnym miejscem na ćwiczenie pierwszych literek, cyferek oraz układania różnych obrazków.

7. Samochodziki jeździki i koniki na biegunach.

samochód

Jeździk jest idealnym sposobem na przemieszczenie się po mieszkaniu i jest wspaniałą zabawą dla twojej pociechy. Natomiast koń na biegunach to wspaniała zabawka do bezpiecznego bujania się.

8. Pchacze na kiju.

Pchacze na kiju

Popychacz na kiju to idealna zabawka dla dzieci, które dopiero co się uczą chodzić. Kolorowe pchacze ze zwierzątkami, które podczas pchania kręcą się, wprawiając zwierzątka w ruch, a przy tym grają wesołą melodię, raczej nadają się do zabawy na dworze, bo w mieszkaniu narobią wiele hałasu.

9. Klocki.

klocki

Układanie klocków rozwija małą motorykę, wyobraźnię dziecka i dostarcza mnóstwa wyśmienitej zabawy.

10. Hulajnoga.

hulajnoga

Producenci oferują szeroki wybór wygodnych, lekkich pojazdów, wykonanych w różnych intensywnych kolorach i nietypowym designu. Dziecko z łatwością utrzyma się na takim pojeździe.

Rodzice uwielbiają sprawiać przyjemność swoim pociechom i je rozpieszczać. Dziś mamy ku temu wiele możliwości. Sklepy z zabawkami oferują szeroki asortyment – do koloru, do wyboru na każdy wiek. Rodzice i dziadkowie jedynie powinni się nauczyć prawidłowo dobierać zabawki, z uwzględnieniem wieku i potrzeb dziecka.

Niniejsza lista na pewno przyda się każdemu rodzicowi. Każdy z nas chce, aby na twarzach naszych dzieci zawsze widniały promienne uśmiechy i one się czuły szczęśliwe. Zadbaj o to, aby zabawki, które kupujesz swemu dziecku, sprawiały mu jak najwięcej radości i były pożyteczne!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty