10 najpiękniejszych i najdroższych kwiatów na świecie, na które warto popatrzeć

Najdroższe kwiaty to krótkotrwały prezent, ale z pewnością kobieta będzie pamiętać o nim długo. Niektóre kwiaty w ogóle nie kupisz. Na nie tylko się patrzy.

Przedstawicielki pięknej połowy ludzkości bardzo lubią, gdy im mężczyźni darują kwiaty, i niekoniecznie z okazji święta, a tak po prostu, na znak miłości i szacunku. A jeśli bukiet jest z bardzo rzadkich i drogich kwiatów? Na razie wystarczy spojrzeć.

1. Orchidea "Złoto Kinabalu"

Złoto Kinabalu

Nazwa tej rzadkiej i prawdziwie szykownej orchidei pochodzi od miejsca jej występowania. Ten kwiat rośnie tylko na wyspie Borneo na górze Kinabalu. Nigdzie indziej na świecie nie można spotkać tego gatunku, dlatego cena równa się cenie cennego metalu. Za jedną roślinę tego pasiastego piękna będziesz musieć zapłacić około 5000 USD. Żaden kwiat nie sprzedaje się drożej, niż storczyk "Złoto Kinabalu", więc słusznie zasługuje na tytuł najbardziej kosztownego kwiata na świecie.

2. Medinilla wspaniała

Medinilla

Jest to najpiękniejszy egzotyczny kwiat, który rośnie w tropikalnych lasach Madagaskaru i na wyspach Filipińskich. Cena za jedną roślinę tego pięknego delikatnie różowego kwiatu może wynosić siedemset dolarów USA.

3. Róża "Pierre de Ronsard"

Róża

Za najpiękniejszą odmianę róży w świecie jest uznawana "Pierre de Ronsard". Kremowo-różowy kolor dużych i ciężkich pąków tej długopędowej róży pnącej jest bardzo delikatny i niepowtarzalny. Przy okazji, to był najulubieńszy kwiat słynnego francuskiego aktora Louisa de Funèsa. Cena za jedną różę "Pierre de Ronsard" średnio dochodzi do 15 euro.

4. Raflezja Arnolda, zwana też bukietnicą

Raflezja Arnolda

Ten kwiat mógłby stanąć na szczycie rankingu najbardziej niezwykłych, egzotycznych, pięknych i drogich kwiatów. Jednak on się nie sprzedaje ze względu na jego nieznośny zapach gnijącego ciała, dlatego też jego druga nazwa – "trupi kwiat”. Ale ten kwiat turyści chcą zobaczyć częściej, niż żaden inny. Popularność raflezji jest po prostu oszałamiająca, a wynika ona z ogromnych rozmiarów kwiatu. Otwarty pąk może ważyć około 11 kg i mieć do metra średnicy.

5. Middlemist Czerwony

Middlemist Czerwony

Ten kwiat jest niesamowicie rzadki i bardzo fantazyjny, a najsmutniejsze jest to, że pozostało dziś tylko dwa gatunki tej pięknej rośliny. Zobaczyć ten cudowny kwiat można tylko w ogrodzie w Nowej Zelandii lub w szklarni Wielkiej Brytanii. Więc mówić o jego wartości trudno, ponieważ jest on bezcenny.

6. Hortensja

Hortensja

Nazwa tego wspaniałego i rzadkiego kwiatu pochodzi od imienia księżniczki Hortensji – siostry księcia Henryka Nassau-Siegena. Ten piękny kwiat z jaskrawymi kwiatostanami rośnie w Azji, a także w Ameryce Południowej i Północnej. Ma dwa rodzaje kwiatów: drobne małe płodne i bezpłodne, na brzegach duże. Pnąca odmiana tej rośliny może wynosić do 3 metrów wysokości. Istnieje około 80 odmian hortensji, ale mimo to, cena jednego kwiatu tej rośliny jest dość duża – około 6,5-7 USD.

7. Gloriosa

Gloriosa

To jest naprawdę drogi i bardzo rzadki kwiat, a rośnie on w Azji i Afryce Południowej. Jeszcze często nazywany jest "kwiatem chwały", bo słowo gloriostis, od którego pochodzi nazwa kwiatu, oznacza "niepokonany". Liście tego kwiatu mogą wynosić do trzech metrów długości, a piękno samych pąków jest fascynujące, ponieważ są one podobne do płomieni. Jeśli chcesz kupić bukiet z gloriosy, to będziesz musieć zapłacić 10 dolarów za każdy kwiat.

8. Tęczowa róża

Tęczowa róża

Najbardziej niezwykła odmiana róż – tęczowa, kwiaty po prostu mienią się różnymi barwami i wyglądają jak namalowane, ale to żywe róże, które można kupić. Te kwiaty zostały wyhodowane sztucznie w wyniku zabiegów hodowlanych w 2004 roku. Sztuczka polega na tym, że koniec łodygi ściętej róży jest rozszczepiany na kilka części, a następnie każda zanurzana w innym barwniku. Róża wchłania ten kolor wody i jej pączek staje się nie biały, a tęczowy. Cena jednej takiej niezwykłej róży wynosi 10-11 dolarów USA.

9. Tulipan "Królowa nocy"

Tulipan

Ten dość rzadki gatunek tulipanów ma fioletowo-czarny kolor pączka z błyszczącym połyskiem. Szczyt popularności tego kwiatu dawno minął, wraz z okresem "tulipanowej gorączki", kiedy za jeden kwiatek czarnego tulipana mogli oddać stado owiec, 300 kg sera lub kilka ton oleju. Ale mimo to, dziś ta odmiana tulipana nadal nie traci na wartości, jak na dzisiejsze standardy na kwiatowych rynkach. Za cebulkę "Królowej nocy" sprzedawcy proszą 15-20 dolarów.

10. Roża Sweet Juliet

Roża Sweet Juliet

Tę niesamowicie piękną odmianę róż o morelowym kolorze płatków wyhodował Anglik David Austin w 2006 roku. Aby osiągnąć pożądany efekt, Austin pracował nad hodowlą odmiany w ciągu 15 lat i wydał prawie 16 mln dolarów. Dziś jedna róża odmiany Sweet Juliet sprzedawana jest za 25 dolarów, a mały bukiet można kupić za 150 dolarów.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty