10 najpiękniejszych miejsc na planecie, w których nie ma aut

Czasami chcesz się wybrać tam, gdzie nie ma samochodów, aby mieć możliwość podziwiać wspaniałe krajobrazy i oddychać świeżym powietrzem. Mamy dobrą wiadomość: takie miejsca istnieją.

Chyba każdy z nas chce mieć własne auto, dlatego ilość pojazdów w mieście z każdym rokiem się zwiększa. Na pewno każdy z nas będzie zaskoczony, kiedy się dowie, że na świecie istnieją miejsca, w których wcale ich nie ma. W niniejszym artykule opowiemy o takich rajskich zakątkach.

1. Wenecja, Włochy

wenecja

Oczywiście Wenecja, w której jest 150 kanałów i 117 wysp znajduje się na pierwszym miejscu. Miejscowi mieszkańcy jeżdżą wodną taksówką, a turyści – gondolami.

2. Mackinac Island, Stany Zjednoczone

sz

Jeszcze w 1898 roku została uchwalona ustawa, na mocy której na wyspie zakazano pojazdów. Jedyny wyjątek – strażacy i pogotowie. Dostać się na wyspę można samolotem lub łódką. Zwiedzać wyspę możesz pieszo, konno lub rowerem.

3. Fez, Maroko

marokko

To miasto średniowieczne jest największym terytorium, na którym nie ma pojazdów. Każdego roku tutaj przyjeżdża mnóstwo turystów, aby podziwiać średniowieczne zabytki i wąskie uliczki, którymi nie jeżdżą auta. W niektórych dzielnicach niemożliwie poruszać się nawet rowerem.

4. Sark, Normandia

sark

Jeszcze jedna wyspa, na którą nie można dostać się samochodem, ponieważ na niej nie ma dróg. Jedyny wariant – transport morski. Podziwiać piękno wyspy można podczas spaceru. Również możesz jeździć rowerem. Dla ludzi niepełnosprawnych istnieją rowery zmotoryzowane.

5. Wyspa Ognia, USA

usa

Ta wyspa jest ulubionym miejscem letniego wypoczynku Nowojorczyków. Tutaj są ładne plaże, dzika przyroda i różne atrakcje. Na tej wyspie nie ma samochodów, dlatego możesz się poruszać pieszo, rowerem. Dzięki takim zabiegom władze uratowały wyspę przed dużą ilością śmieci. Na wyspę możesz się dostać promem lub wodną taksówką.

6. Wyspa Hydra, Grecja

gecja

Piękny i przytulny zakątek, w którym obowiązuje jedna zasada: żadnych pojazdów. Dzięki temu zakazowi udało się zachować czyste powietrze i naturalne piękno wyspy. Poruszać się wyspą można konno lub na ośle.

7. Giethoorn, Holandia

holandia

Jest to holenderska Wenecja, ponieważ zamiast dróg tu są kanały, a brzegi łączą się za pomocą mostów. To jest bardzo piękna miejscowość, którą warto odwiedzić. Poruszają się wsią na rowerach i łódkach.

8. Wyspa Lamu, Kenia

kenia

Jest to bardzo piękne miejsce, które jest jedną z najgłówniejszych atrakcji we Wschodniej Afryce. Wyspą poruszają się na osłach. Dostać się tutaj można tylko na łódce. Chcesz odpocząć z dała od zgiełku dużego miasta i klaksonów samochodowych, wtedy Lamu – idealne miejsce dla ciebie.

9. Zermatt, Szwajcaria

Szwajcaria

Miejscowość, w której można podziwiać czyste alpejskie powietrze, góry, nietkniętą przyrodę. Wieś położona jest na wysokości 1620 metrów. Dostać się tutaj można tylko słynnym Ekspresem Lodowcowym. Główna atrakcja Zermatt – widok na szczyt górski Matterhorn.

10. La Cumbrecita, Argentyna

argentyna

Piękna wieś górska na terytorium, której nie ma żadnych pojazdów. Zakaz poruszania się autami pozwolił zachować czyste alpejskie powietrze i niesamowitą alpejską atmosferę. Oprócz tego w tej wsi obowiązują dosyć rygorystyczne zasady dotyczące turystyki ekologicznej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty