10 najpopularniejszych operacji plastycznych

Jeśli nie podoba ci się to, co widzisz w lustrze, możesz być pewny, że nie stanowisz wyjątku. Jak wynika ze statystyk, coraz więcej osób na całym świecie decyduje się na operacje plastyczne.

Zainteresowanie operacjami plastycznymi co roku wzrasta o 20%. Jak wynika z raportów American Society of Plastic Surgeons (towarzystwo chirurgów plastycznych), najwięcej operacji plastycznych wykonuje się w Brazylii, Meksyku i USA. Najczęściej to właśnie kobiety poddają się operacjom plastycznym – stanowią 80% pacjentów chirurgów plastycznych. Jakie operacje plastyczne dziś cieszą się największą popularnością? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu, w którym mowa o inwazyjnych zabiegach chirurgii plastycznej, które cieszą się największym zainteresowaniem.

1. Powiększenie piersi (augmentacja)

augmentacja

Augmentacja to powiększenie piersi za pomocą implantów silikonowych. Kobiety, które poddają się tego typu operacji, mogą zmienić nie tylko rozmiar, ale także kształt piersi. Augmentacja to operacja plastyczna, której mogą się poddawać wyłącznie kobiety, które jednak robią to dla mężczyzn.

2. Rhinoplastyka

Rhinoplastyka

Rhinoplastyka, inaczej korekcja nosa, to zabieg, mający na celu zmianę kształtu nosa i poprawę jego wyglądu. Plastyka nosa pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie rozmiaru tego narządu, zmianę kształtu czubka nosa, zwężenie lub poszerzenie nozdrzy. Operacja cieszy się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

3. Liposukcja

Liposukcja

Liposukcja, inaczej odsysanie tłuszczu. Podczas zabiegu chirurg robi na skórze niewielkie nacięcie, przez które wprowadza specjalną rurkę. Tłuszcz najczęściej się odsysa z brzucha, bioder, ud oraz pośladków.

4. Korekcja powiek

Korekcja powiek

Korekcja powiek pomaga uporać się z opadającymi powiekami oraz cieniami pod oczami. Zabieg polega na usuwaniu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolicy górnych i dolnych powiek. Najczęściej temu zabiegowi poddają się kobiety, chociaż liczba mężczyzn, decydujących się na korekcję powiek, z każdym rokiem tylko wzrasta.

5. Lifting twarzy

lifting

Lifting w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza "podnieść", ale trafniej byłoby powiedzieć "wygładzić". Lifting twarzy polega na naciąganiu i usuwaniu nadmiaru skóry. Po operacji twarz jest odmłodzona, a skóra jędrna i promienna. Około 90% pacjentów, poddających się liftingowi twarzy, to kobiety.

6. Abdominoplastyka

Abdominoplastyka

Abdominoplastyka, inaczej plastyka brzucha. Chociaż piwny brzuszek jest problemem, dotykającym mężczyzn, to jednak kobiety najczęściej usuwają nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z brzucha.

7. Mastopeksja

Mastopeksja

Mastopeksja to zabieg podniesienia opadających piersi, mający na celu poprawę kształtu piersi, przywrócenie im jędrności oraz poprzedniego kształtu, usunięcie nadmiaru skóry. Podczas operacji możliwa jest też zmiana kształtu, wielkości oraz przeniesienie brodawki.

8. Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny, polegający na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka, który skutecznie redukuje niedoskonałości skóry. Kiedyś mikropeeling był wykonywany wyłącznie przez dermatologów, dziś natomiast można go wykonać w każdym gabinecie kosmetycznym.

9. Lifting szyi

9lifting

Lifting szyi – operacja plastyczna, polegająca na naciąganiu i usuwaniu nadmiar skóry z szyi i szczęki. Jest to pewny i szybki sposób na pozbycie się drugiego podbródka i przywrócenie młodzieńczych konturów szyi.

10. Lifting czoła

Lifting czoła

Zabieg ma na celu podniesieniu smutnych, opadających brwi, które sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i zmartwione oraz ogólną redukcją zmarszczek czoła. Lift czoła polega na usunięciu nadmiaru skóry, podciąganiu skóry i mięśni do góry.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty