10 największych atrakcji turystycznych w Kanadzie

Kanada może się pochwalić ogromną liczbą różnych atrakcji turystycznych i zabytków, które są dziełem nie tylko natury, ale również rąk ludzkich. Ten piękny kraj na pewno zasługuje na to, aby go odwiedzić.

W niniejszym zestawieniu największe i najpiękniejsze atrakcje turystyczne w Kanadzie, które przekonają cię do wakacji w tym niesamowitym i fascynującym kraju.

1. Bazylika Notre-Dame w Montrealu.

Notre Dame

Pozłacane liście na sklepieniu oraz w wyglądzie kolumn, dekoracje wykonane wyłącznie z polichromowanego drewna sprawią niesamowite wrażenie na każdym, kto odwiedzi ten najstarszy kościół rzymskokatolicki w Kanadzie. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki organowej, to będziesz miał możliwość podziwiać wielkie organy piszczałkowe, które mają obecnie 99 głosów, co czyni je jednymi z największych organów na świecie.

2. Quebec.

Quebec

Quebec może zaoferować swoim gościom przytulne kawiarenki, niesamowite atrakcje turystyczne i parki. Jedną z głównych atrakcji miasta jest hotel Château Frontenac, który z wyglądu bardzo przypomina francuski zamek średniowieczny.

3. Rue University.

Rue University

Jedna z ważniejszych ulic w śródmieściu Montrealu, na której znajduje się mnóstwo wieżowców. Nazwa ulicy pochodzi od anglojęzycznego Uniwersytetu McGill, założonego w 1821 roku przez Jamesa McGilla.

4. Most wiszący nad rzeką Capilano

Capilano

Główna atrakcja turystyczna Vancouver. Z poziomu mostu można podziwiać piękno fantastycznej, kanadyjskiej natury.

5. Old Montreal.

Old Montreal

Stary Montreal to historyczna dzielnica miasta, która jest główną atrakcją turystyczną. Tłumy turystów przyciągają klimatyczne, stare uliczki, na których można podziwiać zabytkowe kamienice, wykonane z szarego kamienia. Oprócz tego Old Montreal obfituje w nowoczesne sklepy, restauracje i muzea.

6. Park Narodowy Jasper.

Jasper

Teren ten porośnięty jest borealnymi lasami iglastymi. W Jasper żyje około 260 gatunków ptaków i mnóstwo zwierząt. Park Narodowy Jasper jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Kanadzie.

7. Zatoka Fundy.

Zatoka Fundy

Zatoka Fundy słynie głównie z wysokości pływów, która dochodzi do 16 m, co jest światowym rekordem. Zatoka Fundy jest bardzo popularnym miejscem do żerowania wśród płetwali błękitnych i wielorybów biskajskich.

8. Niagara.

Niagara

Trudno w kilku słowach opisać ten cud natury. Lepiej zobaczyć Horseshoe Falls (Wodospad Podkowa) na własne oczy. Z kanadyjskiej strony wodospadu turyści mają niesamowity widok na spadającą wodę kaskady amerykańskiej. Wodospad na pewno zachwyci cię niesamowitym pięknem i majestatycznością.

9. Lake Louise.

Lake Louise

Jeśli się wybierasz w Góry Skaliste, to koniecznie musisz zobaczyć piękne, jak z bajki Jezioro Louise. Na pewno sprawi na tobie niezapomniane wrażenie i na długo pozostanie w twojej pamięci.

10. Wyspa Vancouver i cieśnina Johnstone.

Wyspa Vancouver

Miejsce, które spodoba się zarówno tym, którzy lubią spokój, ciszę i niesamowite widoki, jak i miłośnikom aktywnego wypoczynku, takiego jak surfing. Spodziewamy się, że po przeczytaniu niniejszego artykułu najbliższe wakacje spędzisz w Kanadzie, nawet jeśli przed tym miałeś co do tego wątpliwości. Również mamy nadzieję, że niniejszy artykuł znacznie ułatwi zrobienie listy zabytków, koniecznych do zwiedzenia w Kanadzie tym, którzy już od dawna planują podróż do Kanady, ale dotychczas do końca nie wiedzieli, co tak naprawdę jest warte uwagi w tym fantastycznym kraju.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty