10 niewiarogodnych przykładów tego, że nigdy nie można się poddawać

Jak to często bywa, problemy nie pytając pozwolenia, dosłownie wpadają do naszego życia i robią go czarno-białym, a czasami i cętkowanie różnokolorowym. Dla kogoś jest to tymczasowa faza, a dla kogoś przemiany na całe życie.

My w naszej redakcji uważamy, że w takich chwilach jest bardzo potrzebne wsparcie, taki motywujący kopniak. Toż chcemy podzielić się z wami historiami z życia zwykłych ludzi, którzy zetknęli się z niezbyt przyjemnymi życiowymi niespodziankami i potrafili godnie je przyjąć.

Nick Vujicic

10 niewiarogodnych przykładów 1

Żyjąc bez rąk i nóg, ten człowiek z niewiarogodną siłą ducha nie tylko nie upadł do depresji, a stał się unikalnym dowodem, jak w każdej sytuacji, nawet bardzo ciężkiej i na pierwszy rzut oka absolutnie beznadziejnej, można znaleźć siebie i zostać szczęśliwym człowiekiem. Nick gra w golf, zajmuje się surfingiem, występuje jako orator, podróżuje po całym świecie, a ostatnio po raz drugi został ojcem. I kiedy dzieci na ulicach go pytają, co się z nim stało, on pewnie odpowiada: "Wszystko z powodu papierosów!"

Bill Porter

10 niewiarogodnych przykładów 2

Kiedy jest cel i co ważne pragnienie go osiągnąć, choroba przestaje być przeszkodą. Bill Porter, urodzony cierpiący na porażenie mózgowe, chciał pracować w dziedzinie sprzedaży. I on domagał się swojego, stał się z czasem jednym z najlepszych sprzedawców Ameryki. Dla jego siły ducha jest poświęcony film "Drzwi do drzwi" (Door to Door, 2002), który należy zobaczyć ludziom, którzy z jakiegoś powodu myślą, że oni nie są stworzeni do tego, czym chcieliby zajmować się w życiu.

Evgeny Smirnow

10 niewiarogodnych przykładów 3

Dla tancerza nie ma nic najbardziej okropniejszego, aniżeli utracić możliwość tańczyć. A co czynić profesjonalnemu tancerzowi, jeśli on utracił nogę wskutek wypadku samochodowego? Przedłużać tańczyć! Evgeny Smirnow, mistrz Rosji po break dance, postąpił właśnie tak, nie zważając na to, że uczyć się tańczyć jemu przypadło na nowo. Jego występ na jednym z tanecznych show stał się doskonałym przykładem nie tylko siły ludzkiego ducha, ale i tego, że można tańczyć nieprawdopodobnie fajnie i bez jednej nogi.

Olesya Vladykina

10 niewiarogodnych przykładów 4

Popatrzcie na tę atrakcyjną i piękną dziewczynę. W 20 lat na życie Olesyi Vladykinoy przypadło niełatwe wypróbowanie: wypadek w Tajlandii odjął u dziewczyny nie tylko lewą rękę, ale i przyjaciółkę. To wydarzenie zmieniło życie Olesyi, ale nie położyło krzyża: po tym ona dwukrotnie pomyślnie startowała na Igrzyskach Paraolimpijskich, zająwszy pierwsze miejsce i ustaliwszy światowe rekordy. Nawiasem mówiąc, od protezy dziewczyna zrezygnowała (ona "strasznie niewygodna") i doskonale robi wszystko jedną ręką.

Sylvester Stallone

10 niewiarogodnych przykładów 5

Myślicie, że znakomitym aktorem można zostać tylko przy idealnym wyglądzie zewnętrznym, żeby broń Boże nie było żadnych wad? Nic podobnego! A jeśli tak uważacie, to nie znacie historii Sylvestra Stallone. Wskutek rodowego urazu lewa część jego twarzy jest pozbawiona mimiki, usta są z lekka skrzywione, zakątek powieki jest opuszczony, częściowo jest paraliżowana mowa (z powodu ostatniego u Stallone jest nieco skomplikowana mowa). A teraz powiedzcie: czy przeszkodziło to mu stać się jednym z największych aktorów naszych czasów?

Andrea Bocelli

10 niewiarogodnych przykładów 6

Ślepota pozbawia człowieka możliwości widzieć środowisko przyrodnicze, ale nie odczuwać go. Być może właśnie to pomaga Włochowi Andrea Bocelli, ślepemu wykonawcy klasycznej i popularnej muzyki, przez swoje piosenki dzielić się ze słuchaczami fascynującą i inspirującą energią. Andrea Bocelli, który niedawno szczęśliwie ożenił się po raz drugi i będący ojcem trzech dzieci, jest wdzięczny życiu. Według jego słów, on i jest pozbawiony "zewnętrznego wzroku", natomiast on może widzieć "wewnętrznym wzrokiem."

Madeline Stuart

10 niewiarogodnych przykładów 7

Kiedy jest marzenie, żadna choroba nie stanie na drodze do jego spełnienia. Madeline Stuart z zespołem Downa chciała wyjść na podium jako modelka. I jej to udało się! Oczywiście, zdarzyło postarać się: dziewczyna uprawiała sport i schudła na 20 kg, potem długo próbowała dostać się do agencji modelek, które nie spieszyli przyjąć do szeregu modeli dziewczynę "z niespodzianką". Ale Madeline osiągnęła swój cel: ona podpisała duży kontrakt ze znakiem firmowym "Manifesta", który przedstawia sportową odzież dla kobiet wszystkich form i rozmiarów. A ostatnio dziewczyna wystąpiła na tygodniu mody w Nowym Jorku. Marzenia się spełniają, jeśli naprawdę tego chcesz.

Victoria Duval

10 niewiarogodnych przykładów 8

Sportowiec zawsze zostaje sportowcem. To udowodniła 20-letnia amerykańska tenisistka Victoria Duval, która zwyciężyła chłoniaka Hodgkina, wróciła do treningów i już pomyślnie wystąpiła na jednym z największych tenisowych turniejów Dużego kasku. Ale nam wydaje się, że Victoria już wygrała swoje główne współzawodnictwo, gdzie jej zawziętym przeciwnikiem była choroba, a zwycięstwem stało się życie – najcenniejsza nagroda.

Chantel Brown-Young

10 niewiarogodnych przykładów 9

Urok tej modelki prawdziwie jest niezwykły: w dzieciństwie u Chantelle było ujawnione naruszenie pigmentacji skóry na całym ciele, na medycznym języku – "bielactwo". Mając świetną figurę i przepiękne rysy twarzy, dziewczyna postanowiła przewrócić tą wadę na zaletę; w wyniku teraz ona jest znaną modelką. "Są ciemnoskóre i białoskóre ludzie, a ja doskonale wpisuję się do obu kategorii" – tak z humorem opisuje swój wygląd zewnętrzny Chantelle. I słusznie!

Kseniya Bezuglova

10 niewiarogodnych przykładów 10

Mama dwóch dzieci, zwycięzca włoskiego konkursu piękności wśród pionowych wózków, działacz społeczny, prześladujący cel zrobienia środowiska przyrodniczego dostępnym dla ludzi na wózkach inwalidzkich, człowiek który po prostu cieszy się życiem i mający jeszcze dużo planów – to wszystko o Ksenii Bezuglovej. Ta kobieta z niewiarogodną siłą ducha i niewyczerpanym optymizmem – jaskrawy przykład tego, że życie na wózku inwalidzkim jest, a i jeszcze jakie!

P.S.

Tak, życie lubi wypróbowywać człowieka na siłę, przy czym dość często. Ale mimo wszystkich jego kaprysów, czasami szaleńczych i niesprawiedliwych, ono jest cholernie niesamowite. I nawet w sytuacji, kiedy życie rozdzieliło się na "przed" i "po", jest świetnym rozwiązaniem także podnieść mu niespodziankę – pokazać swoją wytrwałość i stać się szczęśliwym! Przynajmniej ludzie, o których opowiedzieliśmy w tym stanowisku i którzy są doskonałą inspiracją i dla zdrowych ludzi, zrobili akurat taki wybór. A wy?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty