10 objaw, które mogą świadczyć o tym, że masz pasożyty, i 7 produktów, które pomogą szybko sobie z nimi radzić

Istniej mnóstwo gatunków pasożytów, a niektóre z nich nauczyły się "ukrywać " tak, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że jesteś zainfekowany. Ważne, żeby w porę zauważyć niepokojące objawy i wykryć infekcję. Opowiemy o tym, jak wyglądają najczęstsze objawy inwazji pasożytniczej.

1. Człowiek zgrzyta zębami podczas snu.

zęby

2. Na skórze bez powodu pojawiają się podrażnienia, wysypki, egzemy, trądzik różowaty.

skóra

3. Bez powodu pojawiają się zaparcia, biegunki, zaczynają gromadzić się gazy, pojawiają się objawy zespołu jelita drażliwego.

toaleta

4. "Biegunka podróżnych" przy inwazjach pasożytniczych zaczyna się niemal natychmiast po tym, jak człowiek wychodzi za próg z walizką.

brzuch

5. Częstym zatruciom towarzyszą stałe problemy trawienne? Bardzo prawdopodobne, że jest to zarażenie pasożytnicze!

boli

6. Zaczynają się problemy ze snem, spowodowane robakami. Pacjenci źle zasypiają i wiele razy budzą się w środku nocy.

sen

7. Jest jeszcze jeden charakterystyczny objaw – ból mięśni i stawów.

ból

8. Zakażenia pasożytami odbijają się na psychice. Chorzy ludzie stają się apatyczni, przygnębieni, ciągle zmęczeni i tracą zainteresowanie do życia.

łzy

9. Po posiłku pozostaje lekkie uczucie głodu.

obiad

10. Żadne środki nie są w stanie przezwyciężyć niedokrwistość i niedobór żelaza.

krew

Zauważyłeś przynajmniej jeden z wyżej wymienionych objawów u siebie? Nie warto zwlekać, należy poddać się badaniom i zasięgnąć konsultacji specjalisty. Po potwierdzeniu diagnozy lekarz na pewno zaleci preparaty przeciwpasożytnicze i wzbogacenie diety w następujące produkty:

1. Czosnek

czosnek

Walczy z pasożytami, wirusami, bakteriami, grzybami, a nawet jest w stanie walczyć z nowotworem. Czosnek również odstrasza owady i przyczynia się do szybkiego gojenia po ukąszeniu komarów, kleszczy, pcheł i innych owadów. Spożywać produkt można w każdej postaci: czystej i dodawać do różnych mieszanek.

2. Czarny orzech

orzech

Łupiny czarnego orzecha oczyszczają krew i jelita, a także walczą ze zmianami grzybiczymi. Między innymi, gotowana z nich nalewka bardzo skutecznie wypędza pasożytów.

3. Gorzki piołun

Gorzki piołun

Roślina pomaga przy różnych problemach z żołądkiem i szybko zabija pasożytów. Właściwości antybakteryjne sprawiają, że piołun jest pożyteczny również w leczeniu różnych chorób zakaźnych.

4. Goździk

Goździk

Jest to jedyny produkt, który całkowicie niszczy robaki. Czyli goździk nie pozostawia nawet jaj pasożytów w organizmie. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, przyprawę można łączyć z piołunem i czarnym orzechem włoskim.

5. Cynowód, złotnica

Cynowód

Roślina już dawno jest stosowana w leczeniu różnych zakażeń. Nieźle sprawdza się cynowód także w walce z pasożytami. Aby sprawdzić skuteczność tego leku, nie trzeba wkładać dużo wysiłku – wystarczy zaparzyć herbatę na podstawie rośliny.

6. Olejek oregano

oregano

Jeszcze jedno potężne narzędzie, stosowane w walce z infekcjami i inwazjami pasożytniczymi. W składzie olejku jest duża ilość przeciwutleniaczy. Stosować go można w postaci nalewki, lub dodawać do herbaty.

7. Tymianek

Tymianek

Tymianek wzmacnia odporność organizmu i skutecznie zwalcza różne pasożyty. Tymianek można dodawać do różnych potraw jako przyprawę. Niektórzy smakosze używają roślin w stanie surowym.

źródło:VA
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty