10 oryginalnych kółek, które będą korzystne dla dziecka

Aby dziecko nie przesiadywało non-stop przed komputerem lub smartfonem, należy wybrać dla niego pożyteczne i ciekawe zajęcie. Nowoczesne kółka oferują wiele ciekawych kierunków.

Rozwojem dziecka trzeba zajmować się z najmłodszych lat, więc prędzej czy później przed rodzicami powstaje pytanie, do jakiego koła zapisać swoje dziecko. Teraz z wyborem nie ma problemu, ponieważ liczba kółek zachwyca różnorodnością. Psychologowie zalecają, aby wybrać kluby, gdzie dziecko będzie mogło nabyć praktyczne umiejętności i dobrze spędzić czas.

1. Klub kynologiczny

pies

Wiele dzieci prosi rodziców, żeby kupili zwierzaka, ale nie zawsze jest to możliwe. Aby zaspokoić potrzebę dziecka w kontakcie z psem, dać mu pozytywne emocje i rozwinąć umiejętności, zapisz go do klubu młodych kynologów. W nim dzieci uczą się, jak prawidłowo komunikować się ze zwierzętami domowymi, dbać o nie i wychowywać je. Poprzez interakcję z psami dziecko rozwija takie cechy jak przyjaźń, otwartość, życzliwość, lojalność i tak dalej.

2. Konstruowanie z klocków Lego

lego

Nie wielu rodziców może sobie pozwolić na zakup wielu konstruktorów, które posiadają takie kółka. W nich zajmują się dzieci od trzech lat. W takich klubach w większości przypadków uczą się zbierać z małych części samoloty, samochody, budynki i inne obiekty. Dzieci uczą się pracy w zespole i podejmowania właściwych decyzji w sytuacjach nietypowych. Praca z drobnymi detalami przyczynia się do rozwoju umiejętności motorycznych, wyobraźni i logiki, dzięki temu dzieci stają się bardziej cierpliwe i spokojne.

3. Klub questing czyli turystyki z zagadkami.

zabawa

Ostatnimi czasy questing stał się bardzo popularny, ale w większości przypadków takie kluby są przeznaczone dla dorosłych. Aby zabawić dzieci i nauczyć ich nowych umiejętności, można zapisać je w badawcze kluby, gdzie łączy się fizyczna i umysłowa działalność. Przyjmują się tu dzieci od ośmiu lat. Na takich zajęciach dzieci będą rozwiązywać różne zadania, zdobywać wiedzę z różnych dziedzin nauki i życia, na przykład, botaniki, zoologii, żeglugi, geografii i tak dalej.

4. Robotyka

gra

Zajęcia w tym kółku są szczególnie interesujące dla chłopców, którzy lubią roboty, konstruowanie itp. W nich zajmują się dzieci w wieku od trzech lat. Na zajęciach dziecko otrzymuje wiedzę z zakresu modelowania i tworzenia robotów, a także programowania. Robotyka przyczynia się do rozwoju umiejętności motorycznych, kreatywności i uczy, jak pracować w zespole. Ponadto dziecko otrzyma wiedzę z zakresu fizyki. Istnieją kursy elektrotechniki, które zainteresują dzieci mających zamiłowanie do techniki.

5. Malowanie piaskiem

piasek

To kółko nadaje się i dla najmłodszych, ponieważ na takie zajęcia przyjmowane nawet roczniaki, które mają szczególne zamiłowanie do piasku. Dziecko usadza się przy stoliku, na którym znajduje się podświetlone szkło, a na nim rozsypany jest piasek, i dziecko rysuje na nim palcami. To nie tylko interesujące, ale także użyteczne, ponieważ to zajęcie rozwija zdolności motoryczne, koordynację i wyobraźnię.

6. Kółko cyrkowe

taniec

Nie warto traktować takie kółka jako przygotowanie do pracy w cyrku. To raczej twórcze, sportowe i teatralne kółko, w którym dziecko będzie rozwijać się w interesujący sposób, na przykład, może nauczyć się żonglować, robić triki gimnastyczne i akrobatyczne. Przyjmują się do takich grup dzieci od trzech lat. Dziecko nauczy się być otwartym w relacjach z innymi ludźmi, ujawniać potencjał twórczy i nie będzie miało tremy przed występem publicznym, nauczy się wchodzić w interakcje z nowymi ludźmi.

7. Kurs gotowania

kuchnia

W wielu restauracjach, i nie tylko, organizowane są kursy gotowania, gdzie pod kontrolą kucharzy dzieci uczą się gotować proste dania, na przykład, pizzę, ciasteczka, słodycze i tak dalej. Takie kółka rozwijają koordynację ruchową, smak, kreatywność i inne cechy. Do szkół kulinarnych przyjmowane są dzieci od trzech lat, i zajmować się mogą zarówno chłopaki, jak i dziewczynki.

8. Studio animacji

teatr

Pokaż nam dziecko, które nie lubi oglądać kreskówek. Jeśli takie jest, to raczej wyjątek od reguły. W studiach animacji dziecko uczy się tworzyć kreskówki w różnych technikach, działając jako autor, operator, reżyser i montażysta. Takie zajęcie rozwija wyobraźnię, fantazję, zdolności motoryczne i umiejętność wykonywania pracy poetapowej dla uzyskania wyniku. Przyjmowane na takie studia dzieci od siódmego roku życia.

9. Laboratoria naukowe

chemia

Eksperymenty chemiczne – to takie interesujące i ekscytujące, zwłaszcza, gdy wszystko gotuje się, pieni i zmienia kolor. To może zobaczyć i spróbować samodzielnie zrobić dziecko w dziecięcych naukowych laboratoriach, gdzie przyjmowane są w większości przypadków dzieci od pięciu lat. W takich kółkach dzieci się uczą, jak zrobić baterie, przeprowadzić doświadczenie, zrobić mydło, wyhodować kryształy i tak dalej. W ogóle, zajęcia są ciekawe i ekscytujące. Mogą być kompleksowe, a także mieć poszczególne kierunki, na przykład, tylko z chemii lub biologii.

10. Kółko astronomiczne

badania

Jeśli twoje dziecko lubi gwiazdy, planety i statki kosmiczne, to można go zapisać do klubu małych astronomów, które działają przy planetariach. W większości przypadków grupy w takich kółkach są małe, dlatego do każdego dziecka stosuje się indywidualne podejście. Oprócz pozytywnych emocji, takie kluby rozwijają w dzieciach dokładność, wytrwałość, koncentrację, kreatywność i chęć poznawania czegoś nowego. Przyjmują się do nich dzieci w wieku od ośmiu lat.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty