10 oznak zdrady emocjonalnej mężczyzn

Uświadomienie tego, że zdradził Cię ukochany, zawsze jest bardzo trudne. I jeśli ze zdradą fizyczną wszystko jest jasne, to co z emocjonalną?

Przez długi czas istniało coś takiego jak przyjaźń między kobietą i mężczyzną, ale silne przyciąganie między ludźmi różnej płci raczej nie można tak nazwać.

A żeby było jaśniej, co to jest zdrada emocjonalna, dla przykładu weźmiemy banalną sytuację z życia. W biurze pojawiła się nowa pracowniczka. Dziewczyna jak wszystkie inne, ale jeden z kolegów jest od niej "uzależniony". Trudno powiedzieć, jak i dlaczego, ale to się stało. Za każdym razem, gdy przechodzi obok jej gabinetu, nie może się powstrzymać, aby ukradkiem nie spojrzeć na nią, zauważywszy jej spojrzenie, nieśmiało odwraca wzrok, a gdy zaczynała rozmowę, to z podniecenia zapomina słów.

Powiesz, że to miłość? Być może, ale z czasem zaczynają rozumieć, że na wiele rzeczy patrzą w podobny sposób i bez moralnego wsparcia siebie nie mogą żyć. Tak więc, przed nami w całej okazałości emocjonalna zdrada, seksu przecież nie ma! Jak się to przejawia u mężczyzn?

Objaw 1. Mężczyzna zaczyna myśleć o innej

myśli

Nie jest tajemnicą, że emocjonalna zdrada trzyma się na zainteresowaniu, dlatego każda rozmowa z dziewczyną będzie "osiadać" w jego głowie. Mężczyzna, jak film, przewija wszystkie szczegóły spotkania, rozpamiętując każde słowo nowej koleżanki.

Objaw 2. Facet podziwia nową znajomą

Podziwiać człowieka można na różne sposoby, ale skoro mówimy o emocjonalnej zdradzie, o danych fizycznych dziewczyny mówić nie będziemy. Słowa o tym, że ona jest wspaniałym człowiekiem, można usłyszeć od mężczyzny regularnie, co prawda tylko na pierwszym etapie, dopóki nie zacznie zdawać sobie sprawę, że nowa znajoma jest dla niego nie tylko przyjaciółką.

Objaw 3. Mężczyzna zaczyna ukrywać swoją znajomą

Jak tylko chłopak zdaje sobie sprawę, że nowa dziewczyna jest ważna dla niego, zaczyna ją ukrywać. Rozmawia z nią bez świadków i potajemnie od swojego stałego partnera. Granice moralnych ramek powoli zaczynają się rozluźniać.

Objaw 4. Rozmowy mają bardzo osobisty charakter

rozmowa

Z każdym spotkaniem zainteresowanie mężczyźny nową znajomą wzrasta w postępie geometrycznym. Rozmowy zaczynają mieć osobisty charakter. W nich nowi "przyjaciele" często podejmują takie tematy, jak problemy w rodzinie, seks, niezadowolenie ze związku i frustracja z powodu nieudolności partnera i tak dalej.

Znak 5. Nowi "przyjaciele" rozumieją się nawzajem

Im dłużej rozmawiają emocjonalni "kochankowie", tym wyraźniej zaczynają zdawać sobie sprawę, że rozumieją się doskonale. Takie komunikowanie daje mężczyźnie to, czego brakuje mu w domu: rozumienie i wsparcie. Teraz "oderwać się" od nowej znajomej on już nie może.

Znak 6. "Kochanka" wie więcej, niż żona

Dalej przychodzi czas, kiedy dla mężczyzn opinia i wsparcie nowej znajomej znaczą o wiele więcej, niż zdanie stałej partnerki. Swoją radością lub problemem on spieszy się podzielić z "kochanką", otrzymując w zamian rozumienie i czułość.

Znak 7. Mężczyzna cały czas chce rozmawiać z "kochanką"

razem

Zachowanie przedstawiciela silnej połowy ludzkości jest podobne do tego, co przeżywa człowiek podczas zakochania. Mężczyzna ciągle chce komunikować się z nową "przyjaciółką". Do tego on śledzi jej strony w portalach społecznościowych, ustanawia na swoim gadżecie czaty, na których ona jest itp. Każdy powód, na przykład SMS-a od "kochanki", postrzega jako propozycję rozmowy.

Znak 8. Stała partnerka zaczyna irytować

Do tej pory "kochanka" staje się tak ważna dla mężczyzny, że stała partnerka zaczyna w nim wywoływać negatywne emocje: rozróżnienie, złość i przygnębienie. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że z nową znajomą jest mu o wiele bardziej interesująco, niż w domu.

Znak 9. Mężczyzna zaczyna budować plany

Dla przedstawiciela silnej połowy ludzkości życie emocjonalne "kochanki" wydaje się o wiele bardziej interesujące, niż tej kobiety, z którą żyje. Chce zanurzyć się w nim z głową i dlatego zaczyna budować plany o wspólnej przyszłości. Prawda, dość często plany pozostają tylko w jego głowie.

Znak 10. Pragnienie dotyku "kochanki"

obiad

Kulminacją emocjonalnego zbliżenia jest to, że mężczyzna odczuwa pragnienie dotyku nowej znajomej. Stara się schylać do niej w czasie rozmowy, delikatnie głaskać po ramieniu, czule obejmować w talii, przytulać itp. Żadnego seksualnego podtekstu jego ruchy nie mają.

Na zakończenie chce się powiedzieć, że emocjonalna zdrada może trwać latami. Ktoś ze stałych partnerów przymyka na nią oczy, a ktoś czuje ból nie do zniesienia od zdrady. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w takich relacjach stosunku płciowego nie ma nie dlatego, że obaj partnerzy tego nie chcą, a dlatego, że jeden z nich postrzega "kochanka" wyłącznie jako rozmówcę.

Inna sprawa, gdy po pewnym okresie zdrady emocjonalnej następuje moment, kiedy pragnienie poznania siebie fizycznie nie daje dalej normalnie rozmawiać. W takim razie seks tylko wzmocni i bez tego silną więź, której rozerwanie w przyszłości będzie bardzo trudne.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty