10 oznak, że jesteś zdrowy

Czasami się zdarza, że choroba bezobjawowo rozwija się w naszym organizmie przez wiele lat i nie mamy zielonego pojęcia, że coś jest nie tak, aż nagle w pewnym momencie nasze samopoczucie gwałtownie się pogarsza i organizm odmawia posłuszeństwa. Jednak są objawy drugorzędowe, na podstawie których można zrozumieć, że cierpisz na jakąś chorobę.

Lekarze wytypowali dziesięć sprytnych katalizatorów naszego zdrowia, które mogą sygnalizować o różnych chorobach w naszym organizmie, więc należy im się dokładnie przyglądać przez całe życie, aby w porę zauważyć alarmujące sygnały. Są zwierciadłem, w którym odbija się stan naszego zdrowia.

1. Zdrowa cera i naturalny zdrowy kolor skóry.

zdrowie

Stres, zanieczyszczone środowisko, wstrząsy nerwowe i niezdrowe odżywianie niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry, sprawiając, że traci ona byłą elastyczność, jest ziemista i nie ma naturalnego blasku.

2. Normalna budowa ciała.

sylwetka

Nadmierna szczupłość (anoreksja) lub nadwaga (otyłość) są bez wątpienia sygnałem, że coś nam dolega i czas udać się do lekarza.

3. Zdrowe włosy i paznokcie.

manicure

Osłabienie organizmu i odporności na poziomie komórkowym jest przyczyną łamliwych paznokci i matowych, skłonnych do wypadania włosów. Chociaż przyczyny mogą też być natury zewnętrznej, czyli częste zabiegi kosmetyczne mogą powodować problemy z paznokciami i włosami.

4. Twarz jest zwierciadłem, w którym odbija się stan naszego organizmu. Diagnoza z twarzy.

oczy

Żółte białka oczu z czerwonymi żyłkami, blade usta, cienie pod oczami, zaczerwieniony lub zbyt blady trójkąt śmierci mogą świadczyć o różnych chorobach.

5. Mocne szkliwo zębów.

marchewka

Mocne szkliwo świadczy o szybkiej przemianie materii w naszym organizmie. Kruszące się zęby natomiast nie świadczą wcale o nieprawidłowej higienie jamy ustnej. Przyczyną kruszenia się zębów mogą być choroby układu pokarmowego, niedobór niektórych witamin i minerałów.

6. Zdrowy człowiek nie wie, czym jest zadyszka i inne dolegliwości związane z układem sercowym i układem krążenia, nawet wtedy, kiedy bardzo się stresuje.

pies

Jeśli chcesz zawsze trzymać rękę na pulsie i wiedzieć, jak wygląda sytuacja z twoim sercem i naczyniami, musisz zainwestować w tonometr. Dziś istnieje ogromna oferta tonometrów na każdą kieszeń, więc praktycznie każdego stać na takie urządzenie, które służy do pomiaru ciśnienia krwi, ciśnienia wewnątrzgałkowego, pulsu i rytmu sercowego.

7. Zdrowy człowiek nie cierpi na choroby układu pokarmowego.

dieta

Nie masz białego nalotu na języku, nieprzyjemnego zapachu z ust, nie wiesz, czym są zaparcia i biegunka, masz dobry apetyt? Wspaniale, na pewno dopisuje ci wyśmienite zdrowie.

8. Apetyt albo wstręt, szczególnie ten nagły i niepohamowany, na pewne potrawy może być sygnałem, że coś ci dolega.

stop

Dziwne zachcianki żywieniowe mogą być przyczyną zaburzeń hormonalnych albo po prostu chwilowej zachcianki na coś pysznego lub niezdrowego. Również na takie zachcianki cierpią kobiety w ciąży lub karmiące matki.

9. Zaburzenia psychiczne.

niebo

Zdrowy człowiek zawsze jest pozytywnie nastawiony, rzadko miewa depresje, stany lękowe, nerwicę. Zawsze dopisuje mu dobry humor. Osoby, cierpiące na choroby układu nerwowego zazwyczaj postrzegają świat jedynie w szarych barwach, miewają częste ataki złości, agresji i lęku.

Tylko człowiek zdrowy psychicznie potrafi na maksa cieszyć się życiem, czerpać z niego pełnymi garściami, jest empatyczny, zawsze podejmuje wyważone decyzje, potrafi zapanować nad swoim życiem i problemami.

Natomiast osoba, borykająca się z depresją i przewlekłym stresem, nie potrafi cieszyć się życiem, jest negatywnie nastawiona, pesymistyczna, jest obojętna wobec problemów bliskich i przyjaciół, jest apatyczna. Zahamowanie emocjonalne i fizyczne mogą świadczyć o depresji i zaburzeniu pracy układu nerwowego.

10. Zdrowy sen.

sen

Zaburzenia snu, nocne wybudzenia, długotrwałe niedosypianie na pewno sygnalizują, że coś jest nie tak i potrzebujesz pomocy lekarskiej.

Nie warto panikować, jeśli zauważyłeś u siebie alarmujące sygnały. Czasami nasze samopoczucie może się pogorszyć pod wpływem stresujących sytuacji lub nawet złej pogody. Oprócz tego najczęściej nie alarmują jakichś poważnych chorób. Jednak musisz cały czas się przyglądać swojemu organizmowi, aby w porę udać się do lekarza, który dokładnie określi, co ci dolega.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty