10 oznak, że twój kot bardzo Cię kocha

Koty nie potrafią mówić. Nie potrzebują tego, bo mają własne sposoby na to, by okazać nam swoją miłość. I to jest bardzo urocze!

Fachowcy, którzy badają zachowanie futrzanych tygrysków, przekonują, że koty są nadzwyczaj kochliwe. Nie tylko w marcu! Jeśli kochają cię, to okazują na maksa ci swoją miłość. W niniejszym artykule 10 znaków, że twój kot na pewno cię kocha.

1. Kot ugniata cię łapkami

rudy

Jeśli kot wchodzi na ciebie i ugniata cię łapkami, to w taki sposób mówi: "Kocham Cię". A kiedy kot układa się na twoich kolanach i wbija w nich pazury, to wcale nie oznacza, że jest wkurzony czy podenerwowany. W taki sposób chce ci powiedzieć, że nie wyobraża sobie życia bez ciebie.

2. Kot przynosi ci prezenty

mysz

Czasami może to być upolowana mysz bez głowy czy ptaszek. Fachowcy od kotów przekonują, że futrzane tygryski są nadzwyczaj szczodrobliwe i hojne, więc jeśli kogoś kochają, to będą z nim dzielić się wszystkim, co mają. Nie złość się i nie krzycz na zwierzaka, gdy ponownie znajdziesz podarunek, lecz pochwal go i daj mu coś dobrego do jedzenia.

3. Kot strzela baranka

kot

Kiedy kot pociera swoim pyszczkiem o twarz opiekuna, w taki sposób daje mu do zrozumienia, że go kocha i ufa mu. Mruczki posiadają gruczoły zapachowe i wykorzystują je do pozostawienia śladów na różnych przedmiotach, w tym także na tobie. Kiedy kot strzela baranka, to w ten sposób mówi: uważam cię za przyjaciela i członka swojej rodziny.

4. Kot patrzy ci prosto w oczy

morda

Kiedy kot patrzy ci prosto w oczy i od czasu do czasu mruga, to oznacza, że wyznaje ci swoją miłość. Fachowcy, badający zachowanie zwierząt, mruganie nazywają kocim pocałunkiem.

5. Kot odsłania swój brzuch

kociak

Brzuszek kota to bardzo intymna cześć ciała, więc nie każdemu go pokazuje. To miejsce, które podczas ataku albo zagrożenia zwierzak stara się chronić. Odsłaniając brzuch przed opiekunem, kot pokazuje, że ma do niego zaufanie i czuje się bezpiecznie w jego towarzystwie.

6. Kot trzyma ogon wyprostowany pionowo do góry, lekko wygięty na koniuszku

ogon

Właściciele kotów doskonale wiedzą, że ogon futrzanego tygryska jest barometrem uczuć i humoru. Podniesiony do góry ogon, czasem z lekkim haczykiem na końcu – zdradza zadowolenie, dobry humor, życzliwość i miłość do swego opiekuna.

7. Syczenie kota

kotek

Kto się czubi, ten się lubi. Przysłowie, które znajduje potwierdzenie także w świecie zwierząt. Zwykle jesteśmy przekonani, iż syczenie oznacza agresję. Nic bardziej mylnego. Jeśli kot syczy, to znaczy, że cię bardzo kocha.

8. Kot ociera się o nogi

miau

To samo, co barankowanie. Kot w ten sposób mówi ci, że jesteś jego ulubionym przyjacielem, któremu on bezmiernie ufa.

9. Kot głośno mruczy

milo

Mruczenie odzwierciedla cały wachlarz kocich emocji: od miłości do nienawiści. Każdy właściciel na pewno będzie wiedział, kiedy mruczy z zadowolenia i miłości.

10. Twój pupil chodzi za tobą krok w krok

biały

Nakarmiłeś i napoiłeś już swego pupila, dałeś mu nową zabawkę, ale on wciąż chodzi za tobą krok w krok? Najwyraźniej jesteś dla niego ważny i nie może się z tobą rozstać. Chce być zawsze przy tobie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty