10 popularnych wyrazów ze słownika milenialsów

Język rozwija się wraz z nami i już nie rozumiemy ludzi zaledwie o 5 lat młodszych od nas. Dlatego tym, którzy nie znają się na tym temacie, warto poznać nowomodne słowa i pojęcia, aby nadążyć za dzisiejszą młodzieżą.

Różnym pokoleniom tak trudno zrozumieć siebie! A tu jeszcze modne słówka oddzielają. I nie tylko rodziców i dzieci. Nawet trzydziestolatkom trudno jest zrozumieć tych, którzy urodzili się tylko 5-10 lat później. A tymczasem, nowe słówka są używane już nie tylko wśród młodzieży, ale również w mediach, reklamie i tak dalej. Uczymy się popularnego słownika pokolenia milenialsów (urodzonego w dwutysięcznych) i hipstersów!

Body positive

bodipozitiv

To modny ruch, który rozpoczął się wśród feministek. Kobiety na całym świecie popierają naturalność i prawo każdego człowieka do indywidualności. Piękno nie zależy od koloru skóry i obwodu bioder. Kierunek powstał w odpowiedzi na propagandę nierealnych standardów kobiecego piękna.

Vine

Filmy o bardzo krótkim czasie trwania. Zwykle nie dłużej niż 20 sekund. Zazwyczaj pokazują zabawne momenty z życia ludzi lub zwierząt.

Vape

Vape

Mieszanka mini fajki i e-papierosów. Stały się szczególnie popularne po przyjęciu ustawy o zakazie palenia w miejscach publicznych. Unoszące się kłęby dymu nazywane są vaperami. Sklepy, w których sprzedaje się vape i wszystkie potrzebne do nich akcesoria — vape shopy.

Influencer

Bardzo wpływowy człowiek w jakiejś dziedzinie. On decyduje o zasadach, modzie, staje się swego rodzaju guru i mentorem dla wyznawców. Często tak nazywani są popularni blogerzy, którzy mają setki tysięcy subskrybentów. Różne firmy zwracają się do nich, aby przyciągnąć publiczność influencera do zakupu swoich towarów.

Swipe

Swipe

Stałe i bezmyślne przewijanie wiadomości w sieciach społecznościowych. Młodzież często nadużywa swoich smartfonów, ciągle coś przeglądając. Zwykle są to posty w ulubionych grupach lub wiadomości z profili znajomych.

Trendsetter

To ten, który ustala trendy, prekursor. To może być nie tylko styl ubierania się. Można zacząć robić coś nowego. Lub przypomnieć stare niepopularne trendy (noszenie kapci ze skarpetami) i zrobić z nich hit dzięki popularności swojego imienia i autorytetu.

HYIP

Jedno z najbardziej modnych słówek, które można usłyszeć nawet w telewizji. Dosłownie oznacza podekscytowanie, związane z popularnym wydarzeniem, osobą lub nawet modnym i pożądanym tematem (histeria z powodu wyjścia każdego nowego modelu iPhone'a). Bliskie znaczenie – zyskać oszałamiającą popularność. Przy czym wartość tej popularności jest bardzo kontrowersyjna. Możesz umieszczać filmy w Internecie i zdobyć kilka milionów odsłon. Za kilka dni o tobie i tak zapomną.

Hołmi

Hołmi

Słowo z rapa ( od angielskiego home — "dom"). Oznacza dosłownie nie tylko domowników, członków rodziny, ale i najdroższych ludzi. To może być najlepszy przyjaciel, bliski człowiek – ziomek.

Czat

Czat

Rozmowy grupy osób w jednym z popularnych komunikatorów. Jego tworzy jeden z członków grupy, aby można było wspólnie komunikować się wewnątrz swojej wspólnoty według zainteresowań.

Giveaway

Giveaway

Akcja, w której trakcie rozgrywane są prezenty na portalach społecznościowych. Aby wziąć udział w losowaniu, trzeba wykonać szereg zadań. Na przykład, zapisać się na profil lub stronę, która prowadzi losowanie, zaprosić ludzi do grupy. Odbywa się to w celu promocji nowych grup i przyciągnięcia abonentów, przyszłych odbiorców usług.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty