10 powodów, dla których mężczyzna nigdy nie napisze pierwszy

Czasami zdarza się tak, że relacje między kobietą a mężczyzną rozwijają się w sposób, który nie jest ogólnie przyjęty przez społeczeństwo: inicjatorem występuje dziewczyna. Wydawałoby się, że w dobie feminizmu to jest normalną rzeczą, jednak taki bieg wydarzeń często obraża dziewczyny.

Aby zrozumieć, dlaczego mężczyźni tak dziwnie się zachowują, psycholodzy radzą zapoznać się z 10 powodami, dla których faceci nigdy nie napiszą pierwsi.

1. Boi się tego, że kobieta mu odmówi

sms

Nie zważając na to, że kobiety uważają, że faceci są śmiałkami, oni tak naprawdę są tchórzami. Zwłaszcza jeśli chodzi o miłość i związek. Jeśli kobieta podoba się facetowi, to nie będzie do niej non stop pisał esemesów, ponieważ uważa, że w taki sposób może ją odstraszyć. Nie chce być przesadnie natrętny. Jeśli zaś kobieta pierwsza napisze esemes, to oznacza, że na pewno facet jej się podoba i ona mu nie odmówi.

2. Nie chce sprawiać kobiecie kłopotu

szkoda

Jeśli podczas pierwszej randki cały czas mówiłaś, że jesteś zabiegana, ciągle brakuje ci czasu, to jest oczywiste, że facet nie napisze do ciebie pierwszy. Po prostu nie będzie chciał ci przeszkadzać i się narzucać. Kiedy kobieta będzie miała wolną chwilkę, sama zadzwoni lub napisze.

3. Boi się okazywać uczucia

rozmowa

Do człowieka, który jest twoim przyjacielem, możesz spokojnie napisać esemes lub zadzwonić o dowolnej porze dnia i nocy. Jeśli natomiast jesteś w kimś zakochany, wolisz zachować umiar. Mężczyznom wydaje się, że jeśli zacznie pisać lub dzwonić do kobiety, w taki sposób przyzna się do swoich uczuć, które na razie nie chce okazywać.

4. Dziewczyna nie do pary

kochanie

Czasami się zdarza, że facet przyjaźni się z kobietą, ale nie postrzega jej jako dziewczyny do pary. Jest dla niego dobrą przyjaciółką, z którą lubi spędzać czas. Ale nic poza tym. Oczywiście może napisać do niej esemes, że się nudzi, ale to wcale nie oznacza, że ona mu się podoba i chce ją zaprosić na romantyczną randkę.

5. Jest bardzo zajęty

praca

Każda kobieta doskonale wie, że budowanie relacji z biznesmenem to nie lada wyzwanie. Ma dokładnie zaplanowaną każdą minutę, więc czasami może zapomnieć o tym, że czekasz na esemes od niego. Zazwyczaj tacy przedstawicieli płci męskiej na początku proszą kobietę o tym, aby sama do niego dzwoniła lub pisała. Jeśli natomiast tego nie zrobił, nie warto angażować się w taki związek, ponieważ nie masz żadnej gwarancji, że kiedykolwiek będzie miał dla ciebie czas.

6. Żonaty facet\mężatka

cicho

Jeśli decydujesz się na związek z żonatym facetem\mężatką, to na pewno nie będą pisać esemesów. Jeśli żona faceta zobaczy, że pisuje do kogoś esemesy, to na pewno zrobi mu awanturę. Facet również nie będzie chciał pisać SMS-ów do zamężnej kobiety, aby jej nie skompromitować. Nie ma przecież pewności, że wiadomość przeczyta właśnie ona, a nie jej mąż.

7. Zapasowa dziewczyna

stosunki

Czasami się zdarza tak, że jesteś dla chłopaka jedynie opcją zapasową. Od czasu do czasu do ciebie dzwoni, ale nie ma zamiaru angażować się w trwały związek. Jesteś dla niego jedynie kolejną zabawką. Oczywiście w takim związku kobieta będzie inicjatorem, a mężczyzna, jedynie będzie regularnie odpowiadać na esemesy. Zastanów się, czy na pewno potrzebujesz takiego faceta?

8. Nie ma nic do zaoferowania

spotkanie

Czasami się zdarza, że partnerzy różnią się wykształceniem lub statusem majątkowym. On jeździ starym fiatem, a ona nowym Mercedesem. Oczywiście, są faceci, którzy wolą żyć na koszt kobiet, ale zazwyczaj dla mężczyzn sytuacja, kiedy kobieta zarabia więcej od niego, jest krępująca i poniżająca. Nie dzwoni do ciebie, bo po prostu nie ma nic do zaoferowania. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o żonatych mężczyzn. Nie pisze do kobiety, bo nie może wyrwać się z domu.

9. Manipuluje kobietą

hello

Każdy z nas doskonale wie, że jeśli chcesz, aby komuś jeszcze bardziej na tobie zależało, trzeba go zmusić do tego, aby tęsknił za tobą. Niestety wielu facetów stosuje taki trik w relacjach z dziewczynami, próbując w taki sposób manipulować ich uczuciami i emocjami. Wydaje im się, że im rzadziej będą pisać do dziewczyny, tym bardziej w nim się zadurzy.

10. Faceta przeraża twoja natarczywość

telefon

Na zakończenie, słów kilka o natarczywych kobietach. Zdarza się, że piszą do faceta kilkadziesiąt esemesów dziennie, więc on nawet nie zdąża na nie odpowiadać. Również to jest bardzo denerwujące. Zwolnij! Zaczekaj, zanim sam napisze do ciebie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty