10 powodów, dla których warto zająć się latte art w czasie Wigilii

Sztuka tworzenia rysunków i wzorów z mleka na powierzchni kawy espresso ma wiele zwolenniczek, które dążą do tego, aby powtórzyć wzory w warunkach domowych. Wiele z nich chce się zająć latte art, jednak obawiamy się niektórych trudności, dlatego zwlekamy z pierwszym eksperymentem.

Zbliżająca się Wigilia – wspaniały powód, dla którego można pozwolić sobie na takiego typu estetyczne zadowolenie. Oto 10 przyczyn, dla których warto zrobić wigilijny latte art.

1. Taki rysunek – najbardziej aktualny sposób na udekorowanie pokarmu ze wszystkich istniejących.

rysunek

Wzory z majonezu i carving(sztuka zdobienia w owocach i warzywach) – to już przeszłość. Imprezy z sałatkami jarzynowymi i śledziem już są nieaktualne. Dziś wolimy przytulne wigilijne przyjęcia z grzanym winem lub smaczną kawą. Możesz sprawić przyjemność swoim przyjaciołom i bliskim, tworząc niezwykłe wzory na powierzchni kawy.

2. Latte art – wspaniała okazja na imprezę tematyczną.

kawa

Święta zgodnie z klasycznym scenariuszem przy telewizorze z kawałkiem tortu psują nastrój sylwestrowy. Każdy z nas chce zapamiętać imprezę, wypełnioną burzą emocji. Jak tego osiągnąć? Tylko za pomocą wesołego konkursu, w którym będą uczestniczyć nawet ci, którzy nie są zwolennikami takiego typu rozrywki. Do zorganizowania domowego konkursu na narysowanie niezwykłego wzoru na powierzchni kawy będziesz potrzebowała tylko trzech symbolicznych nagród dla zwycięzców konkursu. Na przykład, możesz kupić filiżanki do kawy, aby mogli trenować latte art w domu.

3. To podstawowy wariant designu, który mogą opanować nawet początkujący.

latte

W internecie jest mnóstwo filmików na temat latte art. Jednak mało, kto będzie nakręcać tutoriale o tym, jak stworzyć na powierzchni kawy prostą śnieżynkę, choinkę lub bałwana. Jednak trudności, z którymi masz do czynienia na początku, mogą w ogóle zniechęcić. Jednak kupiwszy zwykły szablon do ozdabiania kawy, nawet początkujący artysta będzie mógł stworzyć wigilijne scenki z cynamonu i czekolady.

4. Rysunek – najlepszy sposób na wyznanie miłości.

serce

Wigilia i Sylwester – to magiczne i bajkowe święta! Właściwa pora na wyznanie miłości swojemu ukochanemu. Jeśli już dawno chciałaś to zrobić, jednak nie wiedziałaś, w jaki sposób, latte art bardzo w tym ci pomoże. Na powierzchni kawy za pomocą szablonu narysuj serduszko i napis "I love you". Pozostało jedynie zaproponować napój ukochanemu i obserwować jego emocje.

5. Idealny prezent dla kawoszy.

smacznie

Rysunek na powierzchni kawy nie może być głównym prezentem na Wigilię. Jednak, co zrobić, jeśli osoba, której dajesz prezent, jest wyjątkową i nie chcesz kupować coś banalnego? Dać w prezencie coś, co podkreśli wyjątkowość adresata. Zaproś go do domu, aby osobiście dać prezent i poczęstować filiżanką smacznej kawy. Delikatne cappuccino lub mocne americano z wyrafinowanym designem mlecznej pianki wzbudzi jeszcze więcej pozytywnych emocji od otrzymanego prezentu.

6. Kawa z latte designem wspaniale się łączy z wigilijnymi smakołykami.

Kawa z latte

Piana używana do designu dodaje napojowi ekstraordynarnego smaku: w tym przekonani nawet są kiperzy. Może nie do poznania zmienić smak kawy, jednak jeśli w tym momencie nie będziesz jeść słodyczy o intensywnym smaku. Imbirowe ciasteczka wigilijne nie zepsują smaku kawy z mleczną pianką.

7. Szablony do tworzenia wigilijnych latte wzorów można nie tylko kupić, ale również zrobić własnymi rękami.

Szablony

Każdy, kto zaczyna poznawać latte art, ma problem z kupieniem szablonów do tworzenia wzorów na powierzchni kawy. Rzadko można je kupić w sklepach kawowych, a zamówienie przez internet dosyć długo jest dostarczane. Takiego typu szablony można zrobić w ciągu kilku minut z papieru lub kartonu. Najprostszy wzór bałwana lub choinki zrobić jest o wiele lżej niż jakiś niezwykły wzór.

8. Latte art urozmaici świąteczne selfie.

Latte art

Jaki zdjęcia świąteczne zazwyczaj publikujesz w sieciach społecznych? Oczywiście zdjęcia przy choince i świątecznym stole. Możesz się wyróżnić z tłumu i zrobić przytulne zdjęcie z przyjaciółką i dwiema filiżankami kawy z wigilijnym designem.

9. Latte art pomaga pozbyć się stresu.

stres

Każdy z nas marzy o długim weekendzie wigilijnym i sylwestrowym. Urlop kojarzymy sobie z relaksem i pozbyciem się negatywnych emocji, które skupiły się w ciągu kilku miesięcy intensywnej pracy. Aby odpocząć od kolegów i deadlinów nieobowiązkowo robić masaż relaksujący lub zażywać leki przeciwdepresyjne. Kofeina pomaga poradzić sobie ze stresem, a jeśli jest ozdobiona mleczną pianką (która zawiera tryptofan) – to również zwalczyć bezsenność.

10. Fusy po kawie można wykorzystać do SPA-zabiegów.

SPA

Po eksperymentach z latte art zawsze pozostaje dużo fusów, ponieważ w postaci materiału wykorzystujemy wyłącznie naturalną kawę. W czasie świąt dziewczyny uwielbiają robić różne peelingi, maseczki, brać aromatyczne kąpiele. Fusy po kawie – to najlepszy środek na cellulit i peeling do ciała. Po imprezie obowiązkowo weź gorący prysznic i nanieś na ciało ten naturalny peeling.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty