10 prostych prawd o relacjach, o których nie warto zapominać

Udany związek – to długa i ciężka praca, która zawsze zależy od każdego w parze. Czytamy o tym.
10 prostych prawd o relacjach

Żeby zrobić twój związek jeszcze lepszym i łatwiejszym, przyprowadzamy wskazówki, których należy nauczyć się na pamięć.

1. Żaden człowiek na twojej życiowej drodze nie spotyka się z tobą na próżno.

Codziennie spotykamy nowych ludzi i z każdego spotkania wynosimy coś ważnego dla siebie. Ktoś wypróbowuje nas, ktoś wykorzystuje i podnosi lekcję, ktoś pomaga otrzymać nowe umiejętności, a ktoś robi nas lepszymi – i to jest najbardziej cenne.

2. W związku otrzymujesz to samo co oddajesz.

Nie spodziewaj się, że w odpowiedzi na kaprysy, oskarżenia i lekceważenie, otrzymasz uśmiech, objęcia i wyznania miłości. Jeśli chcesz rozumienia, postaraj się zrozumieć sam. Wszystko powraca – to jest prosta formuła, która pracuje przez cały czas.

3. Nie trzeba walczyć o miejsce w życiu człowieka.

Nie będziesz miły przez siłę – wiele osób zapominają tą prostą i bardzo mądrą prawdę. Nigdy nie staraj się wygrać dla siebie obszaru w życiu innego człowieka. Przecież nie możesz wiedzieć na pewno, czy jest mu to potrzebne.

4. Wszyscy ludzie się zmieniają i to jest normalnie.

Potrzeby, myśli i nawet przekonania ludzi z czasem zmieniają się. Toż jeśli ktoś mówi, że zmieniłeś się, nie zasmucaj się i nie szukaj wad w sobie. Być może te przemiany przeciwnie, poszły tobie na korzyść. Nie ma nic strasznego w tym, że twoje interesy z bliskim przyjacielem mogą się różnić, a obcowanie – zejść do niczego. Lepiej z rzadka wysyłać sobie nawzajem kartki z życzeniami i zachowywać ciepłe wspomnienia, a nie starać się wycisnąć z relacji to, czego nie pozostało i gromadzić irytacje wewnątrz siebie. Bądź szczery.

5. Nad związkiem należy pracować.

Relacje nie budują się samodzielnie. One wymagają aktywnego uczestnictwa wszystkich zainteresowanych stron. Szczerość, wzajemność i szacunek – to te podstawy bez jakich wszelkie relacje złamią się.

6. Należy umieć przebaczać.

Wiele osób uważa, że przebaczenie – to oznaka słabości. Ale wyrażenie "Wybaczam ci" całkiem nie oznacza: "Jestem zbyt miękkim człowiekiem, toż nie mogę obrażać się, a dalej możesz psuć moje życie, nie powiem ci ani słowa". Ono oznacza: "Nie pozwolę przeszłości psuć swoją przyszłość i teraźniejszość, toż przebaczam ci i odpuszczam wszystkie obrazy".

7. Spory – to strata czasu.

Im mniej czasu tracisz na kłótnie z ludźmi, którzy cię denerwują, tym więcej czasu u ciebie zostaje na obcowanie z ludźmi, których kochasz. Jeśli spór stanął pomiędzy tobą i bliskim człowiekiem, trzymaj się w rękach. Nie dawaj gniewowi opanować ciebie, inaczej możesz wymówić słowa, za które będzie ci wstyd do końca życia. Czasami silny związek może być zniszczony przez jedno złe słowo.

8. Nie możesz zmienić innego człowieka.

Człowiek zdolny zmienić tylko sam siebie, ale w żadnym wypadku nie kogoś innego. Toż musisz nauczyć się postrzegać bliskich i drogich ci ludzi takimi jakimi oni są. Jeśli coś fundamentalnie cię nie urządza, bądź uczciwy i powiedz o tym prosto. Być może ten kogo kochasz zechce zmienić się dla ciebie.

9. Brak w twoim życiu niektórych ludzi może pójść ci na korzyść.

Nie bój się zmieniać otoczenie. Należy umieć odpuszczać ze swojego życia tych ludzi, którzy wnoszą do niego dyskomfort. Jeśli w ostatnim czasie otrzymujesz od najlepszego przyjaciela tylko zdrady i lekceważenie, należy przestać czepiać się za przeszłość i rozerwać relacje.

10. Doceniaj ludzi, którzy są obok.

Nie zapominaj mówić bliskim ludziom o tym, jak oni są ci drodzy. Użyczaj im wystarczająco uwagi. Być może wasze relacje kiedykolwiek zakończą się, lecz nawet jeśli coś nie trwa wiecznie, to nie oznacza, że nie warto tracić na to czasu.

źródło:Subscribe
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty